Wyspa kuchenna by Ewa Minge

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2012-12-09 23:00:00
Wyspa kuchenna by Ewa Minge
Wyprowadzając się z domu zabierz za sobą... jedną walizkę.  To nie scenariusz filmowego romansu, ale pomysł na stanowiące światowy ewenement wnętrze kuchenne. Zawartość tajemniczego bagażu stanowi bowiem design najwyższej próby.

Wyspa kuchenna by Ewa MingeOdwiedzający mogą już podziwiać dom pokazowy Villa Natura – propozycję wnętrza pomysłu Ewy Minge. W zaprojektowanej na kształt otwartej walizki ascetycznej  kuchni  króluje niepowtarzalna i ultranowoczesna wyspa, utrzymana w klasycznych kolorach czerni i jasnej szarości.

Niecodzienny mebel, zaprojektowany przez Ewę Minge dla Marmorinu, od progu przykuwa wzrok wszystkich odwiedzających dom urządzony ręką słynnej projektantki. Imponujący jest zarówno sam pomysł, jak i wykonanie tego niecodziennego mebla, którym zajęli się eksperci z zakładów producenta  wyspecjalizowanego w wytwarzaniu zlewów i umywalek.  To druga – po wykonaniu designerskiego baru dla jednego z londyńskich lokali – tego typu produkcja Marmorinu.

Wyspa kuchenna Ewy Minge
ma wymiary: 3900x1050x930 cm. Składa się z sześciu modułów i waży około 500 kg. Jej formy zaprojektowano i wykonano tak, by przyszli użytkownicy  mieli możliwość dodawania, bądź odejmowania płaskich elementów blatu, dzięki czemu bryła zmieni swoje gabaryty, dostosowując je do konkretnego wnętrza.

Oglądając wyspę wiele osób zapewne zada sobie pytanie: czy na tym można przygotowywać „prawdziwe posiłki”? Autorzy projektu zadbali o to by wyjątkowy mebel był równie efektowny, co praktyczny. Tu kluczową rolę odegrał odpowiedni dobór materiałów i liczące sobie blisko ćwierć wieku produkcyjne doświadczenie Marmorinu.

Wyspa kuchenna by Ewa MingePo wielu testach i analizach wyspę  wykonano  z powłoki żelkotowej wypełnionej lanym marmurem. To gwarancja, że oryginalny mebel będzie odporny na starzenie, działanie wysokich i niskich temperatur oraz ultrafiolet. Dzięki powłoce wyspa zyskała również przykuwający uwagę „wysoki połysk”.  Z kolei wypełnienie formy – lany marmur – nadało  odpowiedniej trwałości i  wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne.

Tak przygotowany mebel ma szansę sprawdzić się nie tylko w domu pokazowym, ale i podczas zwykłych prac kuchennych, stanowiąc doskonały przykład designu o walorach użytkowych.

 

Futurystyczna wyspa to dopiero początek współpracy. Teraz nasza rodzima projektantka i współpracujący z nią architekci zajmą się przygotowaniem kolekcji dla Marmorinu.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
MARMORIN

Zdaniem naszych Czytelników

time image

09 Gru 2010, 11:47

Krótko - są gusta i guściki - a o nich się nie dyskutuje.Może komuś się TAKA "kuchnia" podoba..A co do przygotowania potraw w takiej kuchni... reklama kredytu hipotecznego - " A na obiadki chodzimy do mamusi.."I tak jak dla mnie można podpisać motto przewodnie TAKIEJ "kuchni"Gdyby ...

time image

Gość janwolski

09 Gru 2010, 09:59

co za koszmar do tego w ogóle nie funkcjonalny właśnie się śmialiśmy z całą grupą z tego projektu (mamy nadzieje).Kiepskie zdjęcia.moja babcia ma lepszy blat w stajni..ALE BADZIEWIE I TE FOTY-kicha...popieram SŁABA sztuka żadna nawet.ewa minge ty lepiej gotuj a nie projektuj.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny