SGG PRIVA-LITE - szkło do zadań specjalnych

SGG PRIVA-LITE - szkło do zadań specjalnych
Na pierwszy rzut oka SGG PRIVA-LITE to klasyczne, matowe szkło laminowane. Niech jednak nikogo nie zmyli ta „zwyczajność”. Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki  mat powierzchni potrafi zniknąć, a szkło może się stać całkowicie przezierne.

Zamiana szkła z matowego na przezierne nie jest oczywiście wynikiem działań magicznych, a efektem nowoczesnej technologii zastosowanej przez firmę Saint-Gobain Glass. Pomiędzy taflami szkła SGG PRIVA-LITE  umieszczono folię zawierającą ciekłe kryształy (LC), które pod wpływem pola elektrycznego (100 VAC) ulegają uporządkowaniu, a szkło staje się  przezierne.

 

Pole elektryczne uzyskuje się za pomocą instalacji zasilanej transformatorem, którą samodzielnie sterujemy przełącznikiem. Włączając zasilanie uzyskujemy szkło przezierne, po odcięciu dopływu prądu szkło wraca do wyglądu matowego (półprzeziernego) chroniąc przez niepożądanymi spojrzeniami i dając poczucie pełnej prywatności.

Przeźroczystość jest wynikiem działań magicznych Po odcięciu dopływu prądu szkło wraca do wyglądu matowego

Firma Saint-Gobain Glass stworzyła szkło SGG PRIVA-LITE z myślą o takich zastosowaniach jak np. ścianki, drzwi stałe i przesuwne w salach szkoleniowych czy konferencyjnych, płyty podłogowe, okienka obsługi klienta, a także okna i elewacje w postaci szyb pojedynczych i zespolonych. Możliwość uzyskania na żądanie szkła matowego lub przeziernego jest w tym przypadku cenną  funkcją, pozwalającą  na swobodną kreację  przestrzeni. Własności rozpraszające ciekłych kryształów pozwalają na zastosowanie szkła SGG PRIVA-LITE również w ekranach do rzutników.

 

Szkło SGG PRIVA-LITE oferowane jest w maksymalnym wymiarze 1000x3000 mm, najmniejszą dostępną taflą jest ta o rozmiarze 305x405 mm. Standardowa grubość szkła to 11 mm, grubość minimalna – 7 mm. Do wyboru jest 8 możliwych kształtów, z których podstawowe to prostokąt i trójkąt o rozwarciu każdego boku większym niż 30 stopni.

 

Instalacja elektryczna zastosowana w opisywanym szkle charakteryzuje się niewielkim zużyciem prądu (24VA/m2). Opiera się na kablach ekranowanych o przekroju zewnętrznym 2,8 mm. W płaszczyznach szkła o powierzchni 3,5 m2-10 m2 zastosowane są transformatory, w szkle powyżej 10 m2 – przekaźniki. Szkło SGG PRIVA-LITE oraz użyta w nim instalacja elektryczna  testowane są zgodnie z normami PN-EN 550146-2 i PN-EN 60335-1, posiadają także certyfikat CE.

 

Montaż szkła powinien być wykonywany wyłącznie przez przeszkolonych instalatorów, a okablowanie 230 V przez elektryka z uprawnieniami.

 

Szczegółowe informacje odnośnie szkła SGG PRIVA-LITE dostępne są na  .

 

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz