Termo MATRIX - katalog specjalnych rozwiązań zabudowy dachów skośnych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2009-04-06 08:05:27
Termo MATRIX - katalog specjalnych rozwiązań zabudowy dachów skośnych
Rigips i Isover przygotowały Termo MATRIX – katalog specjalnych rozwiązań zabudowy dachów skośnych z płyt gipsowo – kartonowych z izolacją z wełny szklanej, pozwalających na ich precyzyjny dobór tak, aby spełnione zostały wszystkie wymagania związane z izolacyjnością termiczną poddaszy użytkowych, według aktualnie obowiązujących regulacji prawnych.

Termo MATRIX - katalog specjalnych rozwiązań zabudowy dachów skośnychBlisko 40% energii zużywanej w polskiej gospodarce przypada na budownictwo, z czego jej największa część na ogrzewanie. Wzrastające ceny energii cieplnej, a tym samym coraz większe koszty ponoszone na ogrzewanie domów i mieszkań, skłaniają do poszukiwań coraz lepszych, bardziej energooszczędnych rozwiązań w budownictwie.

 

W budynku straty przez dach mogą dochodzić nawet do 40%!!! Zastosowanie odpowiednio dobranych rozwiązań izolacji termicznej i konstrukcji zabudowy dachu stanowi tym samym istotny element potencjalnych oszczędności w zużyciu energii potrzebnej na ogrzanie budynku.

 

Publikacja Termo MATRIX w przejrzysty sposób przedstawia wyciąg najistotniejszych wymagań związanych z izolacyjnością termiczną dachów wg znowelizowanego w listopadzie 2008 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75 z 2002 roku, poz. 690 z późniejszymi zmianami).

 

Termo MATRIX to narzędzie, które pozwala projektantowi bezbłędnie przejść przez kolejne etapy projektowania, tj. precyzyjnie ustalić wymagania w zakresie izolacyjności termicznej, czyli współczynnik Umax, a następnie dobrać, spełniające te wymagania, systemowe rozwiązanie zabudowy poddasza z płyt gipsowo – kartonowych Rigips z optymalnie dobraną izolacją termiczną z wełny Isover.

 

Termo MATRIX zawiera katalog specjalnie opracowanych tabel pozwalających, w zależności od wymiarów krokwi i ich rozstawu, na dobór rozwiązań z uwzględnieniem negatywnego wpływu liniowych mostków termicznych wzdłuż drewnianych elementów więźby dachowej oraz niejednorodności przegrody.

 

Zestawione w Termo MATRIX systemowe rozwiązania zabudów poddaszy Rigips – Isover charakteryzują się gwarantowanym bezpieczeństwem użytkowania oraz odpornością ogniową nawet do 60 minut.

Termo MATRIX
w znaczący sposób przyczyni się do skrócenia czasu projektowania i ograniczy ilość błędów związanych z niewłaściwą lub niepełną interpretacją aktów prawnych. Przedstawione w publikacji rozwiązania systemowe zostały sprawdzone przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie w wielu próbach badawczych, a wydawnictwo uzyskało pozytywną opinię i rekomendację Zakładu Fizyki Cieplnej ITB.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny