Płytki kamienne i mikrocement - luksusowa podłoga w Twoim domu!

Płytki kamienne i mikrocement - luksusowa podłoga w Twoim domu!

Marzysz o podłodze, która nie tylko przyciąga wzrok, ale również dodaje wnętrzu luksusowego charakteru? Płytki kamienne i mikrocement to idealne rozwiązania dla tych, którzy cenią sobie niepowtarzalny styl i wysoką jakość.

Płytki kamienne

Są dużo droższe od płytek gresowych, ale uchodzą za materiał piękny, szlachetny, bardzo wytrzymały, o niepowtarzalnym wyglądzie - nie znajdziemy dwóch identycznych elementów - i najbardziej luksusowy. Nie wszystkie jednak będą idealne na podłogi, bo ich rodzaje różnią się właściwościami.

Wymarzony marmur, podobnie jak piaskowiec i trawertyn, łatwo się brudzi, dlatego nie jest polecany do kuchni, w której nawet najsprawniejszemu kucharzowi coś może wypaść z ręki. Wśród płytek kamiennych stosowanych na podłogi, najpopularniejszy jest odporny na zabrudzenia granit (wydobywa się go w Polsce). Do łazienek i pomieszczeń mokrych warto wybrać kamień o chropowatej strukturze, gdyż jest mniej śliski. Jednak trudniej utrzymać czystość takich nawierzchni.

Mikrocement tylko dla minimalistów?

To posadzki dla tych, którzy wykańczają dom w nietypowym, industrialnym charakterze. Podłoga jest idealnie gładka, bez spoin, cienkowarstwowa - ma ok. 3 mm - co świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Aby osiągnąć oczekiwany efekt, podłoże pod mikrocement musi być równe.

Taką podłogę łatwo utrzymać w czystości, jest wodoodporna (ma warstwę uszczelniającą), dlatego można ją zastosować w całym domu, nie pęka, nie odbarwia się, a od tradycyjnego cementu różni się tym, że zawiera żywice polimerowe. Tego typu posadzki lepiej nie wykonywać samodzielnie (kupuje się ją jako gotową mieszankę), bo po wylaniu nawierzchnię trzeba jeszcze zagruntować i polakierować.

Posadzka z mikrocementu ma najczęściej kolor szary, ale po dodaniu pigmentów można uzyskać dowolną barwę.

Dowiedz się więcej o podłogach ➡️ Posadzka z mikrocementu: o tych wadach trzeba wiedzieć!

Redakcja BD
Fot. otwierająca: BAUTECH

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz