Piękna i praktyczna - podłoga z paneli winylowych z rdzeniem mineralnym

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Piękna i praktyczna - podłoga z paneli winylowych z rdzeniem mineralnym

Czy przedmioty, którymi się otaczamy mogą być albo piękne, albo praktyczne? To przeświadczenie jest bliskie wielu osobom. Również w temacie podłóg. Albo wybieramy praktyczny, wytrzymały i łatwy w czyszczeniu gres. Albo piękną, ciepłą drewnianą deskę. A co jeśli nie chcesz rezygnować ani z praktyczności, ani z piękna? Mamy coś dla Ciebie - to panele winylowe z rdzeniem mineralnym.

aktualizacja: 2021-12-01 09:45:15

Poznaj panele winylowe z rdzeniem mineralnym

Panele winylowe to dobra alternatywa dla paneli laminowanych, gdyż są wodoodporne, dzięki czemu można je porównać do płytek ceramicznych. Wraz z zaawansowanym rozwojem technologii do sprzedaży wchodzą coraz nowsze wersje, które różnią się od siebie sposobem montażu, składem materiałowym czy właściwościami.

Stosunkowo niedawno na rynek weszły panele winylowe z rdzeniem mineralnym (należą do grupy paneli SPC) - i całkowicie zawojowały branżę wykończenia wnętrz, ponieważ mają wiele zalet i praktycznie żadnych wad. Jeśli cenisz sobie połączenie wyglądu z funkcjonalnością, zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na tę niezwykłą podłogę. Jest praktyczna i niezwykle estetyczna - zadowoli gusta i potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Mineralny rdzeń to opatentowana, innowacyjna formuła składająca się z minerałów skalnych oraz nowoczesnych polimerów opartych o cząsteczki węgla. Doskonale dobrane proporcje sprawiają, że panele winylowe HD Mineral Core mają optymalne właściwości użytkowe. Podłoga winylowa Arbiton z mineralnym rdzeniem jest ekstremalnie wytrzymała. Panele to także całkowita pewność, że podłoga będzie wodoodporna i chroniona przed zarysowaniami. 

Panele winylowe z rdzeniem mineralnym
Podłoga winylowa z rdzeniem mineralnym to jedna z najtrwalszych powierzchni na rynku, fot. Arbiton.

Panele winylowe z rdzeniem mineralnym - wszystko, co musisz wiedzieć

Trudno się nie zachwycić produktem, który przypomina drewno naturalne, a jednocześnie ma wszystkie zalety płytek czy gresu. Podłogi winylowe to jedne z najpraktyczniejszych powierzchni na rynku - łatwe w utrzymaniu czystości, wodoodporne i jednocześnie banalnie proste w montażu. Podstawową zaletą paneli z rdzeniem sztywnym jest fakt, że można je układać nawet w najbardziej nasłonecznionych pomieszczeniach, ponieważ są stabilne wymiarowo. Dzięki temu możemy je położyć na powierzchni do 200m2 bez dylatacji w drzwiach.

Podłogi winylowe są całkowicie wodoodporne, mogą zatem być układanie nawet w kuchniach i łazienkach. Charakteryzują się niskim oporem cieplnym, stanowią więc idealny materiał do zastosowania na ogrzewanie podłogowe. Podobnie jak podłogi drewniane są ciche i ciepłe, a przy tym bardzo wytrzymałe. Doskonale sprawdzają się nie tylko w domach, ale także w obiektach użyteczności publicznej.

Jakie zalety mają panele winylowe z rdzeniem mineralnym? 

Dzięki innowacyjnej konstrukcji panele winylowe z rdzeniem mineralnym to najnowocześniejsza powierzchnia podłogowa, jaką można spotkać na polskim rynku. Łączy w sobie najlepsze cechy dotychczasowych kategorii wykończenia podłóg, biorąc od drewna klasyczny, ponadczasowy design, od płytek funkcjonalność, a od paneli laminowanych pokrewny sposób montażu. Dlatego panele SPC:

 • są w 100% odporne na wodę, nie wchłaniają wilgoci, nie odkształcają się ani nie odbarwiają pod jej wpływem,
 • nie ulegają uszkodzeniom pod wpływem mocnych uderzeń (np. poprzez upuszczenie ciężkich przedmiotów),
 • podobnie jak płytki mają niski opór cieplny, dzięki czemu pozwalają na wydajne wykorzystanie ogrzewania podłogowego,
 • są bardzo praktyczne, łatwo utrzymać je w czystości, a konserwacja nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku,
 • doskonale imitują drewno nie tylko wyglądem, ale także fakturą, są ciepłe i przyjemne w dotyku,
 • być może wyglądają jak drewno, ale są twarde i odporne jak kamień,
 • są ciche - nie generują irytującego odgłosu kroków,
 • mają niezwykle mocne zamki,
 • posiadają bardzo dużą stabilność wymiarową, dzięki czemu można je zamontować na powierzchni do 200m2 bez dylatacji - progów czy profili.
Panel winylowy z rdzeniem mineralnym
Panele winylowe są w 100% wodoodporne, fot. Arbiton.

Na co zwrócić uwagę, kupując panele winylowe? 

Jeśli zdecydujesz się na zakup paneli winylowych z rdzeniem mineralnym, koniecznie zadbaj, by były solidnie zrobione. Choć na rynku znajdziesz wiele ciekawych ofert, niektóre firmy, aby skusić konkurencyjnymi cenami, znacznie obniża jakość produktu.

Aby nie wpaść w pułapkę, zwróć uwagę na 5 warunków, które powinny spełnić porządne panele winylowe z rdzeniem mineralnym:

 1. Waga

Winyle z rdzeniem mineralnym, mimo niewielkiej grubości, ważą całkiem sporo. Wynika to z ich wysokiej gęstości - właśnie dzięki niej mają tak dobrą stabilność wymiarową. Jeśli produkt, który oglądasz, jest podejrzanie lekki, nie poświęcaj mu więcej uwagi. Porządny panel musi być odpowiednio ciężki.

 1. Grubość

Jak już wspominaliśmy, aby panel winylowy z rdzeniem mineralnym spełniał swoje zadanie, nie może być zbyt cienki, gdyż wtedy występuje ryzyko uszkodzenia systemu pływającego.

 1. Zamki

Dobrej jakości zamek jest podstawą udanego montażu. Mogą to być zarówno nowsze systemy 5G, jak i starsze, sprawdzone 2G - oba nie wymagają użycia młotka. Możesz jednak spotkać inne, mniej kosztowne rozwiązanie, czyli zamek siłowy. Zwykle źle on świadczy o jakości produktu, chociaż dla niektórych może być tańszą alternatywą.

 1. Nadruk

Piękna faktura to wizytówka paneli winylowych z rdzeniem mineralnym. Właśnie ona przyciąga tak wielu klientów, którzy marzą o drewnianej podłodze, ale szukają praktycznego i funkcjonalnego rozwiązania. Dlatego pamiętaj, żeby zawsze wybierać nadruk tradycyjny zamiast cyfrowego. Ten drugi wygląda po prostu źle - a nie tego szukasz w panelach winylowych z rdzeniem mineralnym, prawda?

 1. Klej i podkład

Klejenie paneli winylowych jest uciążliwe, często trzeba do tego zatrudnić fachowca, co ciągnie za sobą niepotrzebne koszty. Nic dziwnego, że niektórzy chcą czasem iść na skróty. Jednak przestrzegamy Cię - nie kupuj paneli typu 2w1, podklejone „gotowym podkładem”, który słabo chroni połączenia paneli tzw. zamki. Z takiej podłogi po prostu nie będziesz zadowolony. Każdy podkład dedykowany do paneli winylowych powinien posiadać kartę techniczną, poproś o ten dokument i sprawdź parametry. 


www.arbiton.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje