Jaką farbę wybrać do pokoju alergika?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jaką farbę wybrać do pokoju alergika?

Unikanie kontaktu z alergenami to podstawa w leczeniu alergii. Jakie farby wybrać, aby uniknąć łzawienia oczu i kataru? Przede wszystkim hipoalergiczne i odporne na zabrudzenia!

aktualizacja: 2019-10-11 05:48:29

Wybór odpowiednich produktów malarskich może mieć wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Remontując pokój alergika najlepiej używać farb, które posiadają tzw. atest hypoalergiczny. Jest on przyznawany na podstawie badań, podczas których uczestnicy mają bezpośredni, bliski kontakt z produktem - jeśli po określonym czasie nic niepokojącego się nie dzieje - test zostaje zaliczony. Atest hipoalergiczny to podstawa, jednak nie można zapominać o innych kryteriach.

Jedną z częstych form alergii jest uczulenie na kurz (a właściwie na żyjące na nim roztocza), warto więc zwrócić uwagę, czy dana farba jest odporna na zabrudzenia i czy można ją przetrzeć na mokro, nie powodując przebarwień i utraty koloru.

Pokój alergika - farba

Farba ceramiczna Dekoral Home & Style jest bezpieczna dla alergików i posiada najwyższą odporność na zmywanie i szorowanie. Home & Style tworzy głęboko matową, elegancką i trwałą powłokę, a dzięki zastosowaniu cząsteczek hydrofobowych jest też odporny na wnikanie płynnych zabrudzeń i plam. Pozostaje wybrać jeden z 56 modnych kolorów i... dobre samopoczucie gwarantowane!

Farba Dekoral Home&Style 2,5L SALVIA LEAF
Farba Dekoral Home&Style 2,5L SALVIA LEAF
Farba Dekoral Home&Style 2,5L SAND STORM
Farba Dekoral Home&Style 2,5L SAND STORM

Porada eksperta firmy Dekoral

Dodaj komentarz

time image
time image
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje