Czym się kierować przy wyborze produktów do ochrony i pielęgnacji tarasu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Czym się kierować przy wyborze produktów do ochrony i pielęgnacji tarasu?

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele preparatów ochronno-dekoracyjnych do drewna. Zanim zdecydujemy się jednak na zakup oleju, lazury lub lakierobejcy, konieczne będzie określenie rodzaju drewna, z którego wykonany jest dany element oraz preferowanego efektu wykończenia.

aktualizacja: 2019-07-11 11:25:50

Taras trzeba zabezpieczyć produktem, który zapewni skuteczną ochronę drewna przed wodą i promieniami UV oraz odporność na ścieranie. Słońce niszczy strukturę i obniża wytrzymałość drewna. Jeśli powierzchnia jest niezabezpieczona, czyni ją bardziej szorstką i przyczynia się do jej szarzenia i ciemnienia. Natomiast długotrwałe działanie wilgoci sprawia, że drewno podatne jest na ataki szkodników, grzybów pleśniowych i glonów, które niszczą drewno.

Aby skutecznie zapobiec wspomnianym problemom i cieszyć się pięknem drewna na lata bez względu na pogodę, warto zabezpieczyć taras za pomocą wysokiej jakości oleju o dużej zawartości żywic.

Przy renowacji tarasu i ogrodowych mebli sprawdzi się nowy Olej Pogodoodporny marki Bondex, który dzięki wyjątkowej recepturze, długotrwale chroni drewno do 4 lat i zapewnia znakomity efekt dekoracyjny. Powierzchnia pokryta olejem bogatym w środki hydrofobowe odpycha wodę i zapobiega jej wnikaniu w głąb struktury nawet o 70%. Efekt perlenia utrzymuje się, nawet jeśli podłoże poddane jest szkodliwemu działaniu promieni UV.

Co więcej, również olej w wersji bezbarwnej gwarantuję skuteczną ochronę drewna przed słońcem, zapobiegając jego szarzeniu i ciemnieniu. Powłoka jest również odporna na grzyby pleśniowe i glony oraz nie absorbuje płynnych zabrudzeń i plam. Olej Pogodoodporny uwydatnia rysunek słojów i podkreśla naturalny wygląd drewna. A co najważniejsze, jest produktem wodnym, bezpiecznym dla zdrowia i środowiska.

Nowej generacji oleje wodne są łatwe w aplikacji i charakteryzują się szybkim czasem schnięcia, stąd też prace renowacyjne można wykonać w ciągu jednego dnia i bez pomocy fachowca.

Olej Pogodoodporny BONDEX
Podłoże pokryte Olejem Pogodoodpornym, który posiada właściwości hydrofobowe, odpycha wodę, zapobiegając jej wnikaniu w głąb struktury drewna aż o 70%.

Zabezpieczenie drewnianych mebli ogrodowych

Drewniana ławka, wykonana samodzielnie huśtawka czy zdobiąca przydomowy ogródek altanka wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Najlepiej, jeśli zabezpieczymy je jeszcze przed sezonem. Jeśli nie zdążyliśmy zrobić tego wiosną, możemy jeszcze nadrobić zaległości.

Alternatywą jest zabezpieczenie ogrodowych mebli po sezonie. Późną jesienią, zanim schowamy je w suche i zadaszone miejsce, wystarczy je dobrze oczyścić, a następnie pokryć preparatem ochronno-dekoracyjnym. Dzięki temu drewno w dobrym stanie doczeka do wiosny.

Lakierobejcy Pogodoodpornej marki Bondex można używać w niesprzyjających warunkach pogodowych, nawet w temperaturze 0°C i przy dużej wilgotności powietrza. Co to oznacza? Koniec planowania prac renowacyjnych pod dyktando pogody. Co więcej, lakierobejca opracowana na bazie unikatowych żywic akrylowych, tworzy warstwę ochronną odporną na deszcz już po 30 minutach od aplikacji. Tym samym świeża powłoka nie zostanie wymyta, a ewentualne opady deszczu nie zrujnują naszej pracy.

Na uwagę zasługuje fakt, że Lakierobejca Pogodoodporna zapewnia do 10 lat skutecznej ochrony drewna przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i promieniami UV, a powłoka jest odporna na grzyby pleśniowe i glony.

Lakierobejca dostępna jest w kolorze bezbarwnym i 9 atrakcyjnych odcieniach - od bieli, stonowanych szarości, po eleganckie brązy o półmatowym wykończeniu, co pozwala na idealne dopasowanie odcienia do stylu aranżacji balkonu, tarasu lub ogrodu.

Taras i meble ogrodowe pod dobrą ochroną
Taras i meble ogrodowe pod dobrą ochroną

Przed malowaniem przygotuj drewno

Należy pamiętać, że surowe drewno przed aplikacją środka ochronno-dekoracyjnego trzeba zaimpregnować. Użycie preparatu gruntującego, takiego jak Bondex Wood Preserver, stworzy dobrą bazę pod wyroby nawierzchniowe, zwiększając ich wydajność i przyczepność.

Dobrej jakości impregnat ochroni drewno przed szkodnikami i wilgocią, która jest częstą przyczyną powstawania grzybów powodujących siniznę. Dopiero tak przygotowane drewno - zaimpregnowane, a następnie przeszlifowane i odpylone można pokryć olejem lub lakierobejcą. Będziemy mieli wówczas gwarancję długotrwałego efektu ochronno-dekoracyjnego.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Edyta Sokolnicka
Brand Manager marki Bondex, eksperta w dziedzinie ochrony i dekoracji drewna

Dodaj komentarz

time image
time image
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje