Ciemniejszy kolor ścian - wyraź swój styl kolorami

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ciemniejszy kolor ścian - wyraź swój styl kolorami

Chcesz pomalować ściany na ciemny kolor? Świetny pomysł! Głębokie barwy nadają wnętrzu niesamowitego charakteru, pięknie podkreślają jasne meble, złote lub miedziane dodatki oraz drewniane podłogi. Dzięki nim stworzysz niepowtarzalną przestrzeń - klimatyczny gabinet, zmysłową sypialnię czy prawdziwie męski salon.

aktualizacja: 2019-05-07 08:53:04

Czerp inspiracje z natury

Wybierając ciemniejszy odcień ścian warto poszukać inspiracji w naturze. Głęboka zieleń skórki awokado, granat morza, szarość kamienia czy brąz kakao to kolory, które ze względu na towarzyszące im skojarzenia, działają na wszystkie zmysły. Budzą pozytywne emocje i mają nieoceniony wpływ na nasze samopoczucie. Najważniejsze, by wybrany kolor wyrażał naszą osobowość i pasował do naszego stylu, bo tylko wtedy w naszym domu będziemy czuli się dobrze.

Wykorzystaj siłę koloru

Ciemne barwy, ze względu na swoją głębię i moc, mogą silnie wpływać na charakter wnętrza, a także na nasz nastrój. Warto to wykorzystać, dobierając odpowiedni kolor do rodzaju pomieszczenia. Zgaszona zieleń drzew iglastych czy głębokie, oceaniczne granaty zdadzą egzamin wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wyciszenia. Znakomicie sprawdzą się więc w sypialni i pokoju wypoczynkowym - wprowadzając w nich tajemniczy i kojący nastrój, a jednocześnie nutę wyrafinowania.

Z kolei mocne, wiśniowe czerwienie czy czekoladowe brązy, to pozytywny ładunek energii, a co za tym idzie świetna propozycja do salonów, pokojów dziennych oraz jadalni. Pamiętajmy, że kolory można, a nawet warto ze sobą łączyć i nie jest to takie trudne. Eksperymentujmy, mieszajmy barwy i nie bójmy się przełamywać konwencji.

Na ścianach głęboko matowa farba ceramiczna Dekoral "Home&Style" w kolorze COCOA
Na ścianach głęboko matowa farba ceramiczna Dekoral "Home&Style" w kolorze COCOA.

Zwróć uwagę na jakość

Decydując się farbę w ciemnym kolorze należy zwrócić szczególną uwagę na jej jakość i cechy użytkowe. Intensywne kolory najpiękniej prezentują się w głęboko matowym aspekcie, który nadaje wnętrzu klasy i wyrafinowania. Ważne jest także, by farba w głębokim i ciemnym kolorze była odporna na szorowanie, dzięki czemu kolor pozostanie wyraźny i intensywny nawet wtedy, gdy konieczne będzie usunięcie drobnych zabrudzeń.

Nie zapominajmy także o cechach aplikacyjnych - ciemne kolorowy są pod tym względem bardzo wymagające. Aby uzyskać efekt perfekcyjnie pomalowanych ścian, wybierzmy produkty najwyższej jakości, które nie sprawią trudności podczas malowania, a efekt końcowy zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Na ścianach głęboko matowa farba ceramiczna Dekoral "Home&Style" w kolorze CLASSIC JEANS
Na ścianach głęboko matowa farba ceramiczna Dekoral "Home&Style" w kolorze CLASSIC JEANS.

EKSPERT DEKORAL/PPG

Dodaj komentarz

time image
time image
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje