Jakie są zalety stosowania gładzi bezpyłowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jakie są zalety stosowania gładzi bezpyłowych?

Odpowiedź eksperta: Wygładzanie ścian i sufitów nie musi wiązać się z uciążliwym pyłem, który towarzyszy szlifowaniu powierzchni. Możemy uniknąć tego etapu - wystarczy, że zamiast tradycyjnej gładzi gipsowej zostanie użyta gładź bezpyłowa.

aktualizacja: 2018-06-22 11:16:34

W ofercie producentów oprócz standardowych gładzi gipsowych znajdziemy również produkty, które umożliwiają wygładzanie ścian na mokro. Ich zastosowanie nie tylko ułatwia prace wykończeniowe, ale również je przyspiesza. Nie musimy bowiem czekać aż gładź zwiąże, aby poprzez szlifowanie uzyskać idealnie gładką powierzchnię.

Bezpyłowa gładź szpachlowa SOLBET ROYAL FINISH PLUS 14.2 ma postać gotowej do użycia masy, którą przed nanoszeniem wystarczy jedynie wymieszać. Dzięki temu wykonawca nie musi rozrabiać suchej mieszanki z wodą i sprawdzać czy konsystencja masy jest właściwa. Decydując się na przygotowaną fabrycznie, gotową gładź mamy pewność, że masa została odpowiednio rozrobiona i charakteryzuje się dobrymi właściwościami roboczymi.

Gładź bezpyłową rozprowadza się po powierzchni ściany pacą, dociskając ją do podłoża. Już podczas nanoszenia gładzi zaleca się wstępne wygładzanie powierzchni pacą. Zabieg ten ułatwi uzyskanie oczekiwanego efektu. Idealnie gładką powierzchnię uzyskuje się poprzez jej delikatne zacieranie po uprzednim zwilżeniu wodą. Wygładzone w ten sposób ściany nie wymagają już dodatkowego szlifowania. Oszczędzamy więc sporo czasu, a dzięki pominięciu etapu szlifowania odchodzi również problem sprzątania uciążliwego pyłu.

Jest to rozwiązanie bardziej komfortowe pod względem wykonawczym niż zastosowanie tradycyjnych gładzi wymagających szlifowania na sucho.

Beata Augustowska
Ekspert z portalu: www.zaprawy-kleje.pl
fot. Solbet

Dodaj komentarz

time image
time image
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje