Materiały budowlane Knauf z certyfikatem EMICODE®. Bezpieczne dla zdrowia i środowiska

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Materiały budowlane Knauf z certyfikatem EMICODE®. Bezpieczne dla zdrowia i środowiska

Coraz więcej czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, dlatego jakość powietrza, którym oddychamy we wnętrzach ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Materiały budowlane zastosowane podczas budowy i remontu mają bezpośredni wpływ na higienę powietrza w budynkach.

aktualizacja: 2023-01-30 11:07:48

Materiały budowlane Knauf przeznaczone do stosowania wewnątrz budynków - płyty gipsowo-kartonowe, tynki gipsowe, masy szpachlowe, kleje do glazury, wylewki podłogowe i grunty - zostały wyróżnione prestiżowym certyfikatem EMICODE® w najwyższej klasie EC1 PLUS. Certyfikat potwierdza, że mają bardzo niską emisję lotnych związków organicznych (LZO) i nie wpływają negatywnie na jakość powietrza we wnętrzach, a tym samym są przyjazne dla zdrowia i środowiska.

Płyty gipsowo-kartonowe Knauf to jedyne na polskim rynku płyty g-k z certyfikatem EMICODE®. Płyty G-K jako materiał budowlany o dużej powierzchni mogą znacząco wpływać na jakość powietrza, którym oddychamy w pomieszczeniach. Płyty gipsowo-kartonowe Knauf są praktycznie bezemisyjne czyli w okresie użytkowania nie uwalniają związków szkodliwych dla otoczenia, zdrowia i środowiska.

Produkty wyróżnione certyfikatem EMICODE® muszą spełnić surowe wymagania jakościowe i podlegają nieprzerwanej kontroli. Materiały budowlane Knauf zostały poddane bardzo rygorystycznym testom pod kątem emisji LZO przez niezależne laboratoria badawcze, które potwierdziły ich najwyższą jakość. Produkty Knauf gwarantują bezpieczeństwo w zakresie powietrza wewnątrz pomieszczeń, a wykonawcy pracujący z nimi nie muszą się obawiać, że wdychają toksyczne substancje, niebezpieczne dla zdrowia podczas obróbki i aplikacji materiałów.

Przed zakupem materiałów budowlanych warto zwrócić uwagę na stopień emisyjności i wybierać produkty certyfikowane, które sprzyjają zachowaniu w budynkach przyjaznego dla zdrowia i dobrego samopoczucia mikroklimatu.

Firma powiązana:
Knauf Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!