Markiza bezkasetowa za 7500 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Markiza bezkasetowa za 7500 zł

Warto było zapłacić za dobre i trwałe materiały oraz fachowy montaż. Wodoodporna tkanina, mimo upływu 10 lat, nie wypłowiała, nie podarła się, nie pokryła plamami. Nadal wygląda jak nowa. Nie wymaga czyszczenia, a kurz spłukuje z niej deszcz. Oprócz umycia ramion konstrukcji każdej wiosny, nie wykonujemy żadnych czynności czyszczących i konserwujących - mówi Krystyna, Czytelniczka Budujemy Dom, która markizę użytkuje 10 lat.

Markiza dobrze zacienia miejsce wypoczynku i okno tarasowe, a obrzeża tarasu pozostawia w słońcu
Markiza dobrze zacienia miejsce wypoczynku i okno tarasowe, a obrzeża tarasu pozostawia w słońcu

Parametry domu: parterowy z poddaszem (450 m2) i tarasem o pow. 30 m2.

 

Markiza:

 • Bezkasetowa o szer. 500 cm i wysięgu 450 cm. 
 • Poszycie z impregnowanej tkaniny poliestrowej, odpornej na wodę i promienie UV, kolor – beżowe i brązowe pasy. 
 • Konstrukcja z aluminium pomalowanego proszkowo na kolor kremowy. 
 • Gwarancja 5 lat.

Sterowanie: elektryczne, zdalne i ręczne. Markiza jest duża, więc nie chcieliśmy jej obsługiwać tylko ręczną korbą. Dla wygody zamówiliśmy elektryczny napęd z przełącznikiem na ścianie w salonie oraz 2 piloty, a ze względu na zachodnią wietrzną ekspozycję – również czujnik wiatru.

 

Lokalizacja: na ścianie domu, pod okapem dachu. Na tarasie zwróconym na południowy zachód.

 

Montaż: przeprowadzili pracownicy rodzinnej firmy, w której zamówiliśmy markizę. Czekaliśmy 4 tygodnie. Monterzy instalowali markizę 5 godzin. Użyli kotew chemicznych.

 

Decyzja: na naszym wietrznym tarasie, nie sprawdzał się nawet parasol z solidną konstrukcją i odpowiednim obciążeniem. Przewracał się przy silniejszym wietrze, więc baliśmy się z mężem, że w końcu zbije okno tarasowe. Wspólnie postanowiliśmy zastąpić go markizą. Montaż zleciliśmy doświadczonej firmie, która oferowała dobre materiały, długą gwarancję i serwis.

 

Podczas wstępnego spotkania u nas na tarasie, pracownik firmy stwierdził, że nie potrzeba stosować markizy w kasecie, tylko wsunąć rurę nawojową pod długi okap dachu. Poszycie dopasowaliśmy do koloru elewacji i okien z ramami drewnianymi.

 

Kupując markizę obecnie, wybralibyśmy model z oświetleniem, bo na tarasie nie mamy górnej lampy. Rozważylibyśmy też zapewne opcję z promiennikiem ciepła, żeby ogrzać się pod markizą w chłodniejsze dni.

Rurę nawojową bez kasety przytwierdzono kotwami chemicznymi do ściany domu i wsunięto głęboko pod okap dachu
Rurę nawojową bez kasety przytwierdzono kotwami chemicznymi do ściany domu i wsunięto głęboko pod okap dachu

Markiza bezkasetowa - porady i przestrogi:

 • Wysięg całkowity markizy wynosi 450 cm, lecz nie zawsze rozwija się ją do końca
  Wysięg całkowity markizy wynosi 450 cm, lecz nie zawsze rozwija się ją do końca
  Warto było zapłacić za dobre i trwałe materiały oraz fachowy montaż. Wodoodporna tkanina, mimo upływu 10 lat, nie wypłowiała, nie podarła się, nie pokryła plamami. Nadal wygląda jak nowa. Nie wymaga czyszczenia, a kurz spłukuje z niej deszcz. Zawsze dokładnie suszymy ją przed zwinięciem, żeby nie zapleśniała.

   

  Oprócz umycia ramion konstrukcji każdej wiosny, nie wykonujemy żadnych czynności czyszczących i konserwujących. Mechanizmy stelaża działają bezusterkowo, podobnie jak elektryczne sterowanie.

   

  Do tej pory jedynie raz musieliśmy wymienić baterie w pilocie i również zaledwie raz, w czasie awarii sieci elektrycznej, musieliśmy uruchomić markizę ręcznie. Praca korbką była lekka – często używany mechanizm nie stawiał oporu. Przesłona dotąd nie wymagała serwisowania.

   

  Jest tak funkcjonalna, bezawaryjna i wysokiej klasy, że sąsiedzi, widząc jej idealny stan po tak długim okresie działania i ogromną przydatność od wiosny do jesieni, także zamówili niedawno markizy u tego samego producenta. Doradziliśmy im zamówienie czujnika wiatru i zdalnego sterowania.

Markiza bezkasetowa - koszty zakupu i montażu:

 • 7500 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje