Bezpieczna i nowoczesna automatyka do bram BENINCA'

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Bezpieczna i nowoczesna automatyka do bram BENINCA'

Od kilku lat brama automatyczna stała się standardem w nowoczesnym budownictwie. Praktycznie każdy nowy posiadacz domu zaopatruje swoją bramę w automat. Deweloperzy, podwyższając standard swoich osiedli, stosują również automaty do bram wjazdowych i garażowych. Parkingi, centra handlowe, miejsca użyteczności publicznej - praktycznie wszyscy i wszędzie chcą mieć łatwy (bez konieczności wychodzenia z samochodu lub domu) dostęp do sterowania bramą.

aktualizacja: 2016-09-30 09:19:42

Wygoda! Tak, to ona jest jedną z głównych przyczyn rozwoju branży automatyki do bram. W związku z dużym popytem na automatykę do bram na polskim rynku pojawiło się wielu producentów oferujących różnorodne rozwiązania. Zachęcają swoich potencjalnych klientów różnymi argumentami - niestety głównym jest niska cena! W branży budowlanej, a w szczególności automatyce do bram, w której działanie produktów opiera się na mechanice i elektronice, niekontrolowana i bezmyślna oszczędności to pierwszy krok do tragedii. Różnego rodzaju oszczędności powodujące obniżenie ceny końcowej produktu często stanowczo zmniejszają bezpieczeństwo użytkowania napędu.

 

Nasuwa się pytanie - Czy dla oszczędności kilkuset, a czasem kilkudziesięciu złotych warto jest narażać bezpieczeństwo swoje, rodziny, użytkowników? Pamiętajmy - brama automatyczna jest maszyną. Przy złym doborze napędu, urządzeniu nie spełniającym wymogów technicznych, złym użytkowaniu, taka maszyna staję się zagrożeniem dla naszego zdrowia oraz jest łatwa do sforsowania przez złodzieja!

 

Firma BENINCA' od blisko 40 lat działalności szczególny nacisk stawia na dobór odpowiednich materiałów do produkcji swoich urządzeń oraz bezpieczeństwo użytkownika napędu. Wraz z rozwojem technologii i w celu zagwarantowania bezpieczeństwa firma BENINCA' stosuje w swoich produktach najnowocześniejsze rozwiązania. Istnieje wiele cech którymi powinien charakteryzować się bezpieczny napęd do bramy wjazdowej czy garażowej. W produktach BENINCA' można wyszczególnić kilka ważnych funkcji i cech:

 • wszystkie produkty wyposażone są w personalne klucze do odblokowania ręcznego w przypadku zaniku napięcia co zwiększa bezpieczeństwo użytkownika przed przedostaniem się złodzieja na posesję. 

   

 • siłowniki na 24V napięcia stałego - możliwość zasilania z baterii akumulatorowych w przypadku zaniku napięcia z sieci.

   

 • szeroka gama produktów gwarantuje optymalny dobór napędu względem wagi bramy, co gwarantuje długie i bezpieczne użytkowanie. 

   

 • wykorzystanie materiałów najwyższej jakości: przekładnie siłownika wykonane ze stali i brązu zanurzone w kąpieli olejowej stanowią gwarancję żywotności.

   

 • enkoder lub system amperometrycznego wykrycia przeszkody powoduje, że w przypadku pojawienia się osoby lub pojazdu w świetle wjazdu nastąpi odwrócenie biegu bramy.

   

 • miękki start pozwala bramie płynnie ruszyć co ma duży wpływ na żywotność urządzenia.

   

 • linia fotokomórek- w świetle wjazdu oraz w przypadku bram skrzydłowych dodatkowa linia w fazie otwarcia bramy powoduje, że jeśli w fazie zamykania czy otwierania w świetle przejazdu pojawi się pieszy lub pojazd brama zatrzyma się nie stanowiąc zagrożenia użytkownika.

   

 • krawędź bezpieczeństwa - w przypadku dużych bram przemysłowych wymagane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia w postaci "czułych" krawędzi montowanych na czole i słupkach bramy. W przypadku napotkania przeszkody brama zatrzymuje się.

   

 • lampa ostrzegawcza - informuje osoby w obecności bramy o jej ruchu. 
Bezpieczna i nowoczesna automatyka do bram BENINCA'

Wszystkie wymienione oraz wiele innych funkcji i cech mają produkty automatyki do bram marki BENINCA'. Najbardziej popularne i gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania to w podziale na rodzaje bram:

 • BILL40M - do bram skrzydłowych 
 • BOB21M - do bram skrzydłowych
 • BULL624.ESA - do bram przesuwnych
 • BULL8OM.S - do bram przesuwnych
 • JIM.3 i JIM.4ESA - do bram garażowych. 

Najbardziej popularne i wykorzystywane funkcje w produktach automatyki do bram BENINCA':

 • funkcja furtki - częściowe otwarcie skrzydła bramy.
 • współużytkownik - w fazie otwierania na napęd nie działa żaden impuls - wykorzystywane na osiedlach zamkniętych.
 • ESA - system oszczędzania energii w fazie czuwania. Napęd w fazie czuwania nie pobiera energii co daje oszczędności użytkownikowi do 150zł rocznie. 
 • CALL - centrala GSM umożliwiająca sterowanie bramy sygnałem telefonu komórkowego. 

Najnowocześniejsza automatyka do bram powinna charakteryzować się gwarancją bezpieczeństwa użytkownika i ochroną posesji. Napęd do bram kupujemy na wiele lat i przez wiele lat ma nam służyć swoją niezawodnością i gwarantować bezpieczeństwo. Nie oszczędzajmy na bezpieczeństwie - tym bardziej, że są to oszczędności niewielkie w skali kosztów napędu, ogrodzenia czy budowy.

 

Autoryzowani Dystrybutorzy BENINCA
www.beninca.pl

Firma powiązana:
Beninca

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny