Podczas wymiany ogrodzenia, pomyliłam się przy wyborze koloru farby na przęsłach

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Podczas wymiany ogrodzenia, pomyliłam się przy wyborze koloru farby na przęsłach

Ogrodzenie jest bezobsługowe. Materiały z betonu sprawdzają się najlepiej. Pomyliłam się jedynie przy wyborze koloru farby na przęsłach ze stali. Szkoda, że nie zamówiłam szarej. Na czarnej bardzo widać kurz i każdą plamę. Do pierwszego deszczu trochę mnie to martwiło - mówi Maria, Członkini Klubu Budujących Dom, która ogrodzenie użytkuje od 2015 r.

aktualizacja: 2017-07-20 08:24:05

Ogrodzenie:

 • Od frontu – słupki, podmurówka i altana śmietnikowa z prefabrykowanych kształtek betonowych, imitujących łupany granit; przęsła ze stali ocynkowanej, zabezpieczonej proszkowo szarą farbą. 
 • Fundament – o gł. 1,20 m, liniowy, zbrojony (po poprzednim ogrodzeniu). 
 • Furtki – główna o szer. 1 m, z elektrozaczepem i wideofonem; do śmietnika – 1 szt. o szer. 1 m. 
 • Brama – o szer. 3,79 m, dwuskrzydłowa, z napędem (poprzednia brama – jednoskrzydłowa, przesuwna).

Decyzja: planując nowe ogrodzenie na froncie działki, mogłam pominąć wylewanie fundamentów, bo stare były bardzo solidne. Pojechałam do pobliskiej firmy, specjalizującej się w budowie ogrodzeń, i tam obejrzałam nowoczesne materiały. Tylko takie mnie interesowały z racji unikania konserwacji.

 

Poprzednie przęsła z kątowników stalowych trzeba było malować. Ponadto podmurówka była zbyt niska i nie chroniła posesji, położonej przy ruchliwej ulicy, przed błotem rozchlapywanym przez rozpędzone auta i autobusy. Na ogromnym firmowym placu zderzyłam się z setkami różnych materiałów, wzorów przęseł i kolorów! Obsługa okazała się fachowa.

 

Do zbudowania nowego cokołu o wys. 70 cm oraz słupków sprzedawca doradził mi gotowe kształtki ogrodzeniowe z betonu imitującego łupany granit i odpowiednie gotowe czapy. Wskazał model stalowych przęseł nowej generacji. Mają one kompletnie inną jakość i wygląd, niż moje poprzednie. Stal jest ocynkowana i zabezpieczona proszkowo farbą, a szczeble ułożone w modnym poziomym układzie. Zamówiłam wszystko kompleksowo, z transportem i z montażem. Wykonawca przyjechał do mnie na pomiary i po dwóch tygodniach wrócił, aby postawić słupki i podmurówkę.

Dwuskrzydłowa brama o szer. 3,79 m
Dwuskrzydłowa brama o szer. 3,79 m zastąpiła poprzednią – jednoskrzydłową, samonośną (również z napędem).

Ogrodzenie - rady i przestrogi:

 • Murarze uwinęli się z tym w 2 dni. W środek słupków przy bramie i furtce wpuścili zbrojenie ze stali. Betonowe elementy ogrodzenia wiązały przez miesiąc. Kolejny raz ekipa pojawiła się u mnie z gotowymi elementami ze stali – przęsłami, furtkami, bramą. Miały już przymocowane zaczepy, uchwyty, więc ich montaż na śruby trwał zaledwie kilka godzin.

   

 • Ogrodzenie jest bezobsługowe. Materiały z betonu sprawdzają się najlepiej. Na szarej powierzchni pustaków nie odznacza się kurz, ani ślady błota. Woda nie przecieka przez fugi w gotowych czapach z betonu, są dobrze dopasowane do rozmiarów podmurówki i słupków. Pomyliłam się jedynie przy wyborze koloru farby na przęsłach ze stali. Szkoda, że nie zamówiłam szarej. Na czarnej bardzo widać kurz i każdą plamę. Do pierwszego deszczu trochę mnie to martwiło. Niepotrzebnie! Myjka ciśnieniowa nie jest im konieczna.

   

  Wkrótce zrobię przegląd okuć i elektrozaczepu w furtce oraz napędu w bramie. W śmietniku nie mam furtki, to wada, bo tutejsza firma odbiera śmieci tylko wystawione na zewnątrz ogrodzenia.

Ogrodzenie - koszty:

 • z montażem 12 500 zł.
Furtka o szer. 1 m
Furtkę o szer. 1 m wyposażono w elektrozaczep i wideofon.
Furtka i brama ogrodzeniowa
Przeczytaj reportaż z remontu tego domu!

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Między słupkami i podmurówką z betonowych kształtek zamontowano stalowe przęsła.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny