Typowe ogrodzenie za niższą cenę

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Typowe ogrodzenie za niższą cenę

Skorzystaliśmy z fachowych podpowiedzi i zastosowaliśmy typowe rozmiary elementów, co w przypadku ogrodzenia daje możliwość obniżenia kosztów do 10%, w stosunku do nietypowych rozwiązań - mówią Jola i Andrzej, czytelnicy Budujemy Dom, którzy budowali ogrodzenie rok temu.

Parametry ogrodzenia:

 • Od frontu o dł. 35 m i wys. 160 m, wykonane z cegły klinkierowej oraz z elementów z ocynkowanej i lakierowanej proszkowo stali; z 2 stron gotowe ocynkowane panele 2,5 x 1,53 m. 
 • Fundament liniowy, zbrojony, wylany z gruszki, gł. 1,2 m i szer. 0,25 m. 
 • Podmurówka z betonu i klinkieru (front). 
 • Furtki – główna o szer. 1 m, 2 furtki do śmietnika o szer. 0,9 m. 
 • Brama o szer. 5 m, przesuwna, samonośna. 
 • Napęd firmowy.

Decyzja: nie chcieliśmy mieć ogrodzenia, które trzeba co chwilę konserwować. Zależało nam na ogrodzeniu na lata. U lokalnego przedstawiciela producenta gotowych paneli zamówiliśmy komplet ogrodzeniowy – przęsła, bramę i furtki. Wybraliśmy model z prostym, eleganckim wzorem.

 

Skorzystaliśmy z fachowych podpowiedzi i zastosowaliśmy typowe rozmiary elementów, co w przypadku ogrodzenia daje możliwość obniżenia kosztów do 10%, w stosunku do nietypowych rozwiązań, realizowanych na zamówienie. Wybraliśmy wyroby z pełnych stalowych prętów, ocynkowanych ogniowo oraz fabrycznie pomalowanych proszkowo lakierem w kolorze grafitowym, który ma gwarancję 10 lat.

 

Kolor lakieru i czap z klinkieru dopasowaliśmy do dachu. Murki wznieśliśmy z takiej samej cegły klinkierowej, jak na elewacjach domu.

Dwa boki działki ogrodzono gotowymi panelami z ocynkowanego drutu o gr. 4 mm Między murkami z cegły klinkierowej zamontowano gotowe stalowe przęsła
Elementy frontowego ogrodzenia dopasowano do wykończenia domu Nad murkami śmietnika powstanie ażurowa pergola ze stali, którą zasłonią pnącza

Ogrodzenie i bramy - rady i przestrogi:

 • Szkoda, że przed zbudowaniem ogrodzenia, zainstalowaliśmy bramę garażową innej firmy. Słuszniej byłoby zamówić u jednego producenta cały komplet ogrodzeniowy z bramami: wjazdową i garażową. Chodzi nie tylko o szansę uzyskania większego rabatu na kompleksowe zamówienie i usługę monterską, ale przede wszystkim zagwarantowania sobie szybkiej i fachowej pomocy z jednego źródła w razie problemów. Z tą myślą szukaliśmy przedstawiciela firmy na miejscu.

   

 • Pomoc sprzedawcy przydała się przy skoordynowaniu automatycznego obsługiwania jednym pilotem obu bram, a potem jeszcze w zimie, kiedy spaliliśmy bezpieczniki w napędzie bramy.

   

 • Mieszkamy przy wąskiej ulicy, a na działce mamy krótki podjazd do garażu, dlatego zastosowaliśmy przesuwną i samonośną bramę o szer. aż 5 m.  Manewrowanie samochodami jest dzięki temu komfortowe, ale tak szerokie skrzydło, sterowane elektronicznym napędem, nabiera podczas pracy śnieg i przy zbyt dużym obciążeniu staje. Zamiast usunąć śnieg, niepotrzebnie szarpnęliśmy skrzydło i spaliliśmy bezpieczniki. Wystarczył kontakt z autoryzowanym przedstawicielem, by zażegnać problem.

   

 • Dobrze się stało, że zmieniliśmy pierwotną szerokość bramy 4 m na szerszą. Wykazały to utrudnione wjazdy na prowizorycznie ogrodzoną działkę podczas budowy domu. Radzimy stawiać docelowe ogrodzenie dopiero po zakończeniu wszystkich prac również dlatego, że mogą je uszkodzić samochody, dowożące materiały oraz podczas zagospodarowywania działki.

   

 • Ocynkowane gotowe panele kupiliśmy w markecie budowlanym. Łatwo się je montuje i demontuje, co wykorzystujemy aktualnie podczas urządzania ogrodu. W kilku miejscach na działce ustawiamy kosze gabionowe i żałujemy, że nie zaprojektowaliśmy ich wcześniej w ogrodzeniu. Połączylibyśmy dwa rozwiązania w jednym.

   

 • Systemowe panele świetnie się sprawdzają, bo są mało widoczne i nie zasłaniają otwartych widoków.

Ogrodzenie i bramy - koszty:

 • ogrodzenie stalowe – montaż 2000 zł, 
 • przęsła 19 000 zł. 
 • elementy z klinkieru – robocizna 7000 zł, materiał 8000 zł. 
 • gotowe ocynkowane panele około 4000 zł.
Napęd znajduje się wewnątrz słupka z sygnalizatorem LED-owym Wideodomofon przy szerokiej wygodnej furtce (fot. Wiśniowski)

Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Damian

31 Mar 2016, 10:38

Witam.Czy moglbym prosic i nazwe klinkieru jaki zostal wykorzystany na mury ogrodzenia?

time image

28 Maj 2015, 09:09

Witam, czy mozna prosic o jakies dane jaki material zostal uzyty na tak piekne ogrodzenie, i gdize mozna zamowic dokladnie takie same przesla i brame. Dziekuje pieknie.Ogrodzenie pierwsza klasa!!! Wykonanie perfekcyjne.Pozdrawiam

time image

Gość Orestes

27 Mar 2014, 07:17

To ja mam bardzo podobne, bramę mam tylko mniejszą ale mam wszystkie słupki pełne, wypełnienie z paneli aluminiowych, własną robociznę i wyszło w całości ok. 20tys.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA