Dlaczego elektryczne rygle są doskonałym zabezpieczeniem bramy

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego elektryczne rygle są doskonałym zabezpieczeniem bramy

Zbliża się lato, a Ty być może przygotowujesz się do kolejnego wypoczynku w swoim ogrodzie z zestawem wypoczynkowym i samochodem zaparkowanym na podjeździe. Aby zapewnić bezpieczeństwo tych dóbr, zainwestowałeś już w wysokiej klasy ogrodzenie i bramę, ale czy masz elektrycznie opuszczany rygiel chroniący tę bramę?

aktualizacja: 2022-06-23 10:01:19

Trendy zmieniają tradycje. Zawsze tak było i zawsze tak będzie, nawet na rynku ogrodzeń i bram. Pozostanie w domu zamiast wyjazdu na lato to trend, który umocnił się dopiero po pandemii korony. W ciągu ostatnich kilku lat rodziny coraz więcej inwestowały w stworzenie komfortowego i bezpiecznego otoczenia, w którym można było odpocząć podczas wakacji lub w czasie wolnym.

Wbudowany basen do orzeźwiającej kąpieli, trampoliny, huśtawki i zjeżdżalnie dla dzieci, najlepszy grill dla taty i najwyższej jakości zestaw wypoczynkowy, w celu zapraszania przyjaciół i rodziny - brzmi znajomo? A ponieważ garaże zamieniają się w osobiste siłownie lub magazyny, nowy samochód przyciąga wzrok na podjeździe.

Elektrycznie opuszczany rygiel Locinox Electradrop
Elektrycznie opuszczany rygiel Locinox Electradrop

Oddziaływanie zewnętrzne

Wartością dodaną do naszego ogrodu to dobrze wydane pieniądze na wyposażenie, zwłaszcza jeśli jest dobrze zabezpieczone i ukryte. Niezbyt powszechnie znany jest fakt, że front domu jest najbardziej narażonym na włamanie punktem wejścia dla włamywaczy. W tym miejscu z pomocą przychodzą ogrodzenia i automatyczne bramy z mechanizmem samozamykającym.

Postęp, jaki dokonał się w branży bram, doprowadził do powstania mocnych silników do automatycznego otwierania i zamykania bram skrzydłowych, ale nadal istnieje kilka problemów, których należy się wystrzegać. Sama brama wymaga również ochrony. Ochrony przed uderzeniami pojazdów lub silnymi podmuchami wiatru. Pragnienie zapewnienia maksymalnej prywatności doprowadziło do powstania coraz większej liczby bram z pełnym wypełnieniem, które są jeszcze bardziej narażone na oddziaływanie wiatru.

Elektrycznie opuszczany rygiel Locinox Electradrop
Elektrycznie opuszczany rygiel Locinox Electradrop

Electradrop

Na rynku innowacyjnym pojawiło się kilka rozwiązań. Istnieją ręczne rygle do bram, które wsuwa się w ogranicznik lub w specjalne gniazda w podłożu, a niektórzy wykorzystują zabezpieczenia magnetyczne, aby utrzymać razem podwójne skrzydła. Te pomysły mają jednak swoje wady.

Nie zawsze chce się wysiadać z samochodu, aby podnieść rygiel, niektóre wyższe ograniczniki mogą być uszkodzić nasz pojazd, a nie każde zabezpieczenie magnetyczne jest w stanie pokonać silne podmuchy wiatru. Dlatego właśnie elektryczny rygiel z napędem, taki jak Locinox Electradrop, jest najbezpieczniejszym i najmocniejszym rozwiązaniem na rynku służącym do odciążania silników bram elektrycznych.

Elektradrop można podłączyć do światła ostrzegawczego w zautomatyzowanych bramach skrzydłowych lub do automatyki i działa zgodnie z tymi samymi instrukcjami, co sama brama. Posiada opcję mechanicznego odblokowania za pomocą klucza w nagłych przypadkach i współpracuje ze zintegrowanym systemem wykrywania przeszkód, który automatycznie zatrzymuje ruch rygla w przypadku nadmiernego nacisku, aby uniknąć obrażeń. Opuszczany rygiel o długości 120 mm zapewnia silne zabezpieczenie i utrzymuje bramę w stabilnej pozycji. Długi skok rygla kompensuje również niewielkie przesunięcia spowodowane rozszerzalnością cieplną.

Elektrycznie opuszczany rygiel Locinox Electradrop
Elektrycznie opuszczany rygiel Locinox Electradrop

Nigdzie się nie wybieram

Każdy wysiłek i inwestycja włożone w budowę ogrodu zasługują na odpowiednią ochronę. Automatyczny rygiel z napędem odciąża silniki bramy i zapewnia jej jeszcze dłuższą żywotność. Przez następne 20-30 lat, gdy wrócisz do domu w ostatni dzień przed wakacjami i automatycznie opuści się rygiel, możesz być pewien, że pobyt w ogrodzie to prawdziwy wypoczynek. Tak jak Ty i Twoja rodzina, wyposażenie ogrodowe, nigdzie się nie wybierają.


https://www.locinox.com/pl-pl/home

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje