Znane odkurzacze WD Kärcher teraz w nowej odsłonie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Znane odkurzacze WD Kärcher teraz w nowej odsłonie

Znane i cenione przez klientów odkurzacze WD - czyli odkurzacze uniwersalne do pracy na sucho i mokro zmieniają się. Te evergreeny z oferty renomowanego producenta posłużą do odkurzenia wnętrza auta, pomogą posprzątać warsztat majsterkowicza, zrobić porządek w piwnicy czy garażu, oraz "odgruzować" ogród, co wielu z nas planuje zrobić po zimie.

aktualizacja: 2022-03-28 08:18:54

Odkurzacze do pracy na mokro i sucho to niezastąpieni pomocnicy do wszelkich prac wokół domu, czyszczenia auta, drobnych prac remontowych czy majsterkowania. WD-ki to doskonałe sprzęty, które od lat cieszą się dobrymi opiniami klientów, którzy cenią je za skuteczność, dobry stosunek jakości do ceny i niezawodność. Teraz w ulepszonej wersji linia tych odkurzaczy jest jeszcze bardziej dopasowana do oczekiwań użytkownika.

Nowe odkurzacze, nawet w klasie podstawowej, są wyposażone w filtr kartridżowy, który jest wyjątkowo łatwy do założenia i nie wymaga wymiany przed odkurzaniem płynów.

Zamiast tradycyjnych papierowych worków filtracyjnych, Kärcher stosuje we wszystkich modelach worki z włókniny. Materiał włókninowy jest znacznie bardziej wytrzymały, trwalszy i łatwiejszy w obsłudze. Filtr musi być regularnie czyszczony, aby nie dopuścić do zmniejszenia siły ssącej. Płaskie filtry plisowane stosowane w odkurzaczach serii WD 4 są umieszczone z boku w specjalnej kasecie, dzięki czemu nie trzeba otwierać odkurzacza, aby wyczyścić filtr. Wystarczy go po prostu wyjąć razem z kasetą. Jest to rozwiązanie pozwalające na transport zabrudzonego filtra bez kontaktu z zanieczyszczeniami.

Odkurzacze wyższej klasy - WD 5 są dodatkowo wyposażone w system czyszczenia filtra. Jeśli w trakcie pracy siła ssania spadnie, ponieważ cząsteczki kurzu zablokują filtr, można je usunąć jednym naciśnięciem przycisku, który sprawi, że strumień powietrza zwrotnego oczyści filtr.

Wybrane modele (WD 3, WD 5 i WD 6) są dostępne z wbudowanym gniazdkiem do podłączenia elektronarzędzi. Dzięki temu narzędzia, takie jak na przykład pilarka tarczowa, mogą być obsługiwane bezpośrednio przez odkurzacz. Odkurzacz uruchamia się i zatrzymuje automatycznie wraz z narzędziem. W najwyższych modelach klasy WD 5 i WD 6 istnieje możliwość płynnej regulacji wydajności w celu zapewnienia energooszczędnej pracy dostosowanej do wykonywanych zadań.

Urządzenia nowej serii pozwalają teraz użytkownikowi na bezpieczne zamocowanie węża ssącego lub ssawki podłogowej na obudowie. Jest to rozwiązanie, które wpływa na ergonomię i wygodę pracy. Ponadto we wszystkich modelach na obudowie urządzenia znajdują się schowki na akcesoria. Teraz nic już się nie zawieruszy, bo cały osprzęt będzie bezpiecznie przechowywany na urządzeniu. Przewód elektryczny oraz wszystkie akcesoria można przechowywać bezpośrednio na odkurzaczu, co pozwala zaoszczędzić miejsce. W modelach od WD 3 istnieje dodatkowo możliwość zwijania węża ssącego na urządzeniu.

Wszystkie urządzenia (z wyjątkiem WD 4) wyposażone są w funkcję wydmuchu, która ułatwia sprzątanie trudno dostępnych miejsc, czy też na przykład pomaga podczas prac ogrodowych - można dzięki niej gromadzić liście, jak dmuchawą, w jedno miejsce.

Firma powiązana:
Kärcher Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Piła łańcuchowa - konserwacja
Piła łańcuchowa - konserwacja
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!