Kärcher po raz pierwszy przekracza próg trzech miliardów euro. Dwucyfrowy wzrost w 2021 roku

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Kärcher po raz pierwszy przekracza próg trzech miliardów euro. Dwucyfrowy wzrost w 2021 roku

W 2021 roku, firma Kärcher po raz pierwszy w swej historii przekroczyła próg trzech miliardów euro obrotu w ciągu jednego roku obrotowego. Z całkowitym obrotem 3,092 mld euro, ekspert w dziedzinie czyszczenia pobił zeszłoroczny rekord o 13,6%.

aktualizacja: 2022-02-28 06:00:51

Sukces ten jest równomiernie rozłożony na wszystkie regiony i grupy produktów. Kärcher odnotował wzrost o 25% w ciągu dwóch ostatnich - zdeterminowanych przez pandemię COVID-19 - lat. Liczba pracowników również znacznie wzrosła w ciągu ostatniego roku, dzięki ponad 900 przyjętym nowym osobom. Obecnie już 14 000 pracowników pracuje dla rodzinnej firmy w 150 spółkach i 78 krajach.

Kärcher odnotował nadzwyczajny wzrost w 2021 roku - roku, który był, pod każdym względem, bardzo wymagający - mówi Hartmut Jenner, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Alfred Kärcher SE & Co. KG.

Wysoki popyt we wszystkich obszarach

Od początku pandemii wzrosło zapotrzebowanie klientów indywidualnych na myjki ciśnieniowe, parownice i narzędzia ogrodowe Kärcher. Przyczyniły się do tego m.in. lockdowny, większa liczba osób pracujących w domu i ogólnie zaostrzone wymogi higieniczne. W drugim roku pandemii COVID-19 znacznie wzrósł również popyt na urządzenia do użytku profesjonalnego, co przywróciło strategiczną równowagę pomiędzy obiema segmentami biznesowymi Kärcher. W skali globalnej, inwestycje w maszyny - od odkurzaczy po parownice i maszyny do czyszczenia posadzek- wzrosły w przemyśle a także w sektorze hotelarskim.

Znacząca inwestycja w przyszłość

W zakresie inwestycji strategicznych firma dokonuje ogromnych postępów: W 2021 roku zainwestowaliśmy 125 milionów euro w nasze zakłady, systemy, a przede wszystkim w naszych pracowników - zawsze z myślą o korzyściach dla klientów. W ten sposób kształtujemy przyszłość firmy Kärcher i kładziemy podwaliny pod dalszy sukces handlowy - wyjaśnia Hartmut Jenner. W ciągu ostatniego roku poczyniliśmy ogromne postępy, rozwijając się znacznie dynamiczniej, niż rynek urządzeń czyszczących - dodaje.

Zrównoważony rozwój niejedno ma imię

Dzięki strategii zrównoważonego rozwoju, która stała się nieodłącznym elementem firmy, Kärcher osiągnął wielki sukces - produkcja we wszystkich fabrykach jest obecnie wolna od emisji CO2. Częścią tej strategii jest również bezpłatne czyszczenie ważnych dla dziedzictwa kulturowego zabytków. W 2021 roku, eksperci firmy Kärcher w dziedzinie czyszczenia podjęli pracę w katedrze w Kolonii, a także we współpracy z artystą Klausem Dauvenem stworzyli ogromne dzieło sztuki "odwrócone graffiti" na ścianie tamy Vouglans we Francji. Oprócz trwającego projektu czyszczenia obelisków na Place de la Concorde w Paryżu, planowane są również prace nad oczyszczeniem posągu - ikony - Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro.

Bezpłatne czyszczenie ważnych dla dziedzictwa kulturowego zabytków
Bezpłatne czyszczenie ważnych dla dziedzictwa kulturowego zabytków
Firma powiązana:
Kärcher Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Piła łańcuchowa - konserwacja
Piła łańcuchowa - konserwacja
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje