Jak wybrać dobry robot koszący?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jak wybrać dobry robot koszący?

Producenci robotów koszących prześcigają się w pomysłach technologicznych i one same zyskują na popularności. Ich rynkowa oferta staje się coraz szersza. W gąszczu danych technicznych oraz funkcji coraz ciężej nam się orientować. Zanim zdecydujemy się na ten konkretny model prześledźmy dekalog kluczowych aspektów, które sprawią, że nasz robot na dobre wyzwoli nas z obowiązku pielęgnowania trawnika.

aktualizacja: 2021-04-23 08:57:37
 1. Po pierwsze powierzchnia koszenia. Rzecz pozornie oczywista, lecz jest absolutną podstawą w naszym wyborze. Roboty koszące konstruowane są z myślą o pracy na danym obszarze. Czujniki i oprogramowanie robotów ogrodowych zapewniają sprawne koszenie na terenie o określonej wielkości, dlatego posiadając ogród o przykładowej powierzchni 400 m2 nasz wybór powinien paść na robot, który jest dedykowany do takiej powierzchni.

  Renomowana firma Greenworks oferuje roboty do powierzchni 1000 m2 Optimow 10® oraz do 1500 m2 Optimow 15®. Powierzchnia pracy każdego z nich jest wyznaczona przewodem granicznym i dodatkowo wsparta systemem GPS. Moduł GSM służy do sterowania inteligentnym robotem koszącym Optimow® za pomocą telefonu. GPS służy także do pozycjonowania i ochrony przed kradzieżą. W standardzie robot automatycznie łączy się przez GPS z wybraną stacją pogody i na bieżąco podejmuje działania. Dzięki czemu mamy pewność, że trawa będzie koszona w najbardziej optymalnych warunkach pogodowych.
Robot koszący Greenworks Optimow
 1. Po drugie wygoda. Roboty koszące to urządzenia, które wykonują za nas pracę. Po ich instalacji oraz zaprogramowaniu same w okresie wzrostu trawy wykonują pracę. Niemniej sama prostota obsługi na początku sezonu czy po zakupie jest zróżnicowana. Warto zastanowić się nad robotem, który posiada możliwość obsługi z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki niej z dowolnego miejsca na świecie dokonamy wyboru ustawień, lub ich korekty, zdiagnozujemy stan urządzenia, a nawet będziemy mogli sterować robotem ręcznie.
Robot OptiMow GREENWORKS
Roboty OptiMow GREENWORKS sterowane są poprzez specjalnie stworzoną aplikację GreenGuide dzięki, której możemy między innymi zaplanować dokładny czas pracy, czyli określić w jakie dni i w jakich godzinach robot ma pracować. Aplikacja daje nam też możliwość obsługi robota z każdego miejsca na ziemi.
 1. Po trzecie wydajność koszenia. Charakterystyka robotów koszących sprawia, że w zależności od pory roku muszą radzić sobie z różnym stanem trawnika. Warto wziąć więc pod uwagę modele, które są wystarczająco mocne. Poza koniecznością koszenia, wyeliminują one część prac związanych z przygotowaniem trawnika do zimy, jak i rozpoczęcia sezonu.
Roboty GREENWORKS mają duży zakres ustawienia wysokości koszenia od 20 mm aż do 60 mm.
Roboty GREENWORKS mają duży zakres ustawienia wysokości koszenia od 20 mm aż do 60 mm. Robot, kosząc trawę, niemalże codziennie ścina tylko końcówki trawy, opadają one na trawnik i ulegają biodegradacji, nawożąc tym samym nasz trawnik. Jest to dla nas podwójna korzyść - nie dosyć, że nie musimy usuwać skoszonej trawy z naszego trawnika, to jeszcze go użyźniamy, dzięki czemu trawa jest jeszcze bardziej zielona i gęsta.
 1. Po czwarte poziom głośności robota koszącego zazwyczaj jest niższy od tego, który emitują konwencjonalne kosiarki. Warto poszukać modelu cichego, aby nie przeszkadzał nam i naszym sąsiadom w odpoczynku.
Roboty Greenworks są bardzo ciche
Roboty Greenworks są bardzo ciche, w trakcie pracy osiągają dźwięk na poziomie do 60 dB co można porównać do pracy najcichszego miksera czy suszarki do ubrań.
 1. Po piąte nachylenia i wzniesienia. Pagórki, które często występują na naszych trawnikach, są naturalną częścią ogrodu. Dlatego wybierając robota koszącego należy zwrócić uwagę na to, jakie wzniesienie jest w stanie pokonać. 
Roboty OptiMow GREENWORKS pokonują maksymalne nachylenie aż do 35%
Najczęściej spotykane roboty mogą pokonać wniesienia na poziomie do 30% a nasze roboty pokonują maksymalne nachylenie aż do 35%
 1. Po szóste zużycie energii. Robot koszący po pracy wraca do stacji dokującej, aby ładować akumulator. Dlatego wskazanym jest porównanie zapotrzebowania poszczególnych modeli na energię elektryczną. Może być ona podana np. w odniesieniu do miesiąca.
Na jednym ładowaniu roboty OptiMow mogą pracować w czasie aż do 70 min
Na jednym ładowaniu roboty OptiMow mogą pracować w czasie aż do 70 min.
 1. Po siódme szerokość koszenia. Szersza głowica kosząca potrzebuje mniej czasu na uporanie się z powierzchnią trawnika. Na większe powierzchnie np. 2000 m2 warto zwrócić uwagę na modele z trzema ostrzami tnącymi.
Dzięki ostrym jak brzytwa ostrzom system tnący w robotach OptiMow zapewnia nieporównywalne wyniki koszenia.
Dzięki ostrym jak brzytwa ostrzom system tnący w robotach OptiMow zapewnia nieporównywalne wyniki koszenia.
 1. Po ósme zabezpieczenia. Najbardziej zaawansowane, inteligentne roboty koszące nie mogą być używane po za wyznaczonym przez właściciela  terytorium. Jeśli zostaną skradzione załączy się alarm, a do ponownego uruchomienia potrzebny będzie kod PIN. Korzystając z dostępnych aplikacji z pozycji telefonu istnieje możliwość śledzenia robota w czasie rzeczywistym jak również zobaczyć historię pracy i ustawień. Roboty mogą być wyposażone w czujniki zbliżeniowe, czujniki podnoszenia oraz obudowę zapobiegającą niebezpieczeństwu kolizji.
Robot OptiMow GREENWORKS łatwo przenosić
Roboty Greenworks są bardzo bezpieczne, posiadają liczne czujniki i zabezpieczenia, które wyłączą jego pracę w sytuacjach awaryjnych np. gdy najedzie na przeszkodę czy podniesiemy urządzenie.
 1. Po dziewiąte instalacja. Wyznaczenie miejsca pracy robota polega na rozprowadzeniu przewodu granicznego w obiegu zamkniętym, dzięki czemu urządzenie nie opuści terenu swojej pracy. Przewód wykorzystujemy również do wydzielenia oczek wodnych, rabat, krzewów. Część oferowanych robotów wyposażona jest w dodatkowy przewód doprowadzający, który ma na celu skrócić drogę powrotu robota do stacji dokującej oraz doprowadzić go z powrotem w celu kontynuowania pracy po naładowaniu akumulatora.   
Każdy z oferowanych robotów Greenworks posiada dodatkowy przewód doprowadzający, który skraca drogę powrotu robota do stacji ładowania jak również po naładowaniu akumulatora doprowadza z powrotem do miejsca, w którym robot poprzednio zakończył pracę.
Każdy z oferowanych robotów Greenworks posiada dodatkowy przewód doprowadzający, który skraca drogę powrotu robota do stacji ładowania jak również po naładowaniu akumulatora doprowadza z powrotem do miejsca, w którym robot poprzednio zakończył pracę.
 1. Po dziesiąte pomoc i wsparcie. Wyższe modele robotów są podłączone do centralnego systemu, gdzie serwis może sprawdzić wszystkie szczegóły oraz potencjalne nieprawidłowości w działaniu. Dzięki temu w najszybszym czasie możemy otrzymać pomoc jakiej konkretnie potrzebujemy.

W czasach gdy jesteśmy zalewani tanimi rozwiązaniami to obsługa sprzętu na gwarancji czy po niej ma bardzo duże znaczenie. Marka Greenworks oferuje serwis gwarancyjny nawet do trzech lat oraz pogwarancyjny. Autoryzowany serwis LŁ korzysta z oryginalnych części przysyłanych przez producenta i nie stosuje zamienników.

Czyszczenie robotów Greenworks to czysta przyjemność i zajmuję parę chwil!
Czyszczenie robotów Greenworks to czysta przyjemność i zajmuję parę chwil!

Otoczenie domu wymaga regularnej troski - porządkowania, zamiatania, przycinania, wycinania, czyszczenia a także koszenia trawnika. Poznaj innowacyjne narzędzia Greenworks oraz inteligentne roboty Optimow 10® oraz Optimow 15®.Greenworks dzięki ponad 10 lat doświadczeniu w badaniach i rozwoju ogrodowych narzędzi akumulatorowych oferuje najnowocześniejsze rozwiązania na rynku. Decydując się na inteligentne roboty Optimow 10® czy Optimow 15® możesz być pewny wysokiej jakości i największej efektywności na swoim trawniku.

Odwiedź stronę: www.greenworkspolska.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Piła łańcuchowa - konserwacja
Piła łańcuchowa - konserwacja
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje