Odwodnienie liniowe prysznica

Liniowe odwodnienie zdobywa coraz większą popularność. Skutecznie oprowadza wodę spod prysznica, a jednocześnie nadaje łazience nowoczesny charakter. Wybierają je zarówno ludzie młodzi, ceniący prostotę, jak i osoby starsze, o mniejszej sprawności ruchowej. O rozwiązaniu takim najlepiej pomyśleć przed urządzeniem łazienki.

Czym jest odwodnienie liniowe? To kanał prysznicowy, nazywany rynienką lub korytkiem, wbudowany w podłogę i przykryty rusztem odpływowym (inaczej kratką, maskownicą bądź listwą). Kanał zbiera wodę i kieruje ją do odpływu. Ruszt znajduje się na poziomie płytek posadzki, dzięki czemu uzyskujemy jednolitą, równą jej powierzchnię. Nie musimy tworzyć progu ani montować brodzika. Rozwiązanie takie jest zatem polecane osobom starszym, mających problemy z poruszaniem się oraz dzieciom.

 

Prysznic z odpływem w podłodze jest też łatwiejszy do utrzymania w czystości, niż brodzik z kabiną (na jej ściankach szybko pojawiają się ślady po twardej wodzie; w licznych zakamarkach łatwo gromadzi się brud). Ponadto odpływ liniowy sprawdza się w bardzo małych wnętrzach, gdzie nie ma miejsca na brodzik i kabinę, oraz w pomieszczeniach o nietypowym kształcie – natrysk możemy zaplanować np. w niewielkiej wnęce, gdzie trudno byłoby zmieścić brodzik o standardowych wymiarach. Szklaną ściankę – montowaną bezpośrednio na posadzce zamiast kabiny – można dowolnie zlokalizować.

 

Odpływ liniowy stosuje się także w większych łazienkach i pokojach kąpielowych. To ostatnio bardzo modne rozwiązanie. Umożliwia optyczne powiększenie wnętrza. Natrysk pozbawiony brodzika i kabiny jest praktycznie niewidoczny. To idealne rozwiązanie do wnętrz w stylu minimalistycznym.

fot. Kessel

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny