Nowy design Bella Plast w dociepleniach

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowy design Bella Plast w dociepleniach

System dociepleń budynków - ETICS (ang. external thermal insulation composite system) popularnie nazywany metodą "lekką-mokrą" - z wykorzystaniem okładzin termicznych typu styropian i wełna mineralna to najpowszechniejsza i wciąż pod względem ekonomicznym - najbardziej atrakcyjna metoda ocieplania ścian zewnętrznych budynków.

aktualizacja: 2022-06-09 10:49:18

Firma Bella Plast od ponad 25 lat jest liderem w produkcji listew i profili wykończeniowych do systemów dociepleń. Firma posiada kilkanaście zastrzeżonych Wzorów Użytkowych i wciąż opracowuje i wdraża nowe rozwiązania branżowe.

Nowości

Wśród nowości przygotowanych na rok 2022, na uwagę zasługuje system profili elewacyjnych PVC w skład którego wchodzą listwy o nazwie BP19 oraz BP11 HTS.

Listwa BP19 stanowi kształt stojącego zewnętrznego rąbka o przekroju trójkąta, natomiast listwa BP11 HTS jest negatywem listwy BP19, czyli odwróconym rąbkiem także o przekroju trójkąta.

Obydwa produkty gwarantują uzyskanie idealnie prostych linii podziałowych na powierzchni elewacji.

Rozmieszczenie listew na powierzchni elewacji jest zupełnie dowolne - w zależności od przyjętego projektu.

BP11 HTS - listwa PVC do boniowania trójkątna - rąbek wklęsły
BP11 HTS - listwa PVC do boniowania trójkątna - rąbek wklęsły.
BP19 PVC ozdobna - rąbek stojący zewnętrzny
BP19 PVC ozdobna - rąbek stojący zewnętrzny.

Listwy BP19 i BP11 HTS mogą być montowane zarówno w pionie jak i w poziomie oraz w każdym innym położeniu. Narzędzie to wpisuje się doskonale w oczekiwania projektantów i zapewnia uzyskanie nowych rozwiązań designerskich w wyglądzie elewacji. Listwy BP19 i BP11 HTS uzyskały ochronę w Urzędzie Patentowym RP. Rozwiązanie ma także dopuszczenie do stosowania w budownictwie w postaci Krajowej Oceny Technicznej wydanej przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie.

BP19 i BP11 HTS budynek usługowy - elewacja owalna
BP19 i BP11 HTS budynek usługowy - elewacja owalna.

Kompleksowe wykończenie każdej krawędzi elewacji

Ponadto, w ofercie firmy Bella Plast znajdują się wszystkie podstawowe oraz specjalistyczne profile do systemów dociepleń - niezbędne do prawidłowego i trwałego wykonania elewacji: listwy przyokienne dylatacyjne (seria BP13), listwy okapnikowe (seria BP14), listwy dylatacyjne elewacyjne (BP15, BP16), listwy zakończeniowe - oddzielające masy tynkarskie (seria BP22), kątowniki zbrojące z siatką szklaną (seria BP10), listwy do boniowania (seria BP11) i wiele innych.

Stosowanie listew wykończeniowych Bella Plast w elewacji dociepleniowej poprzez uszczelnienie, zwłaszcza wokół okien (listwy dylatacyjne przyokienne seria BP13) - znacząco poprawia izolacyjność elewacji, czyli zmniejsza przenikalność termiczną w miejscu najbardziej narażonym na utratę ciepła jakim są otwory okienne i drzwiowe.

Warto dodać, że elewacja wykonana - nawet z najlepszych materiałów, tynków klejów itd. - bez zastosowania profili wykończeniowych PVC Bella Plast - nie uzyska odpowiedniej odporności na warunki atmosferyczne, w znaczącym stopniu będzie ograniczona jej żywotność i wytrzymałość. Dobrej jakości profile wykończeniowe gwarantują uzyskanie poprawnych wymiarów grubości kleju i tynku, prostoliniowości krawędzi, czy uszczelnienia i dylatacji wokół okien: listwy PVC dylatacyjne przyokienne (seria BP13).

Na zdjęciu otwierającym: Budynek jednorodzinny - elewacja z użyciem listew BP19.


Bella Plast Sp. z o.o. Sp.j.
ul. Szczęśliwa 51, 05-074 Długa Kościelna
www.bellaplast.com.pl
biuro@bellaplast.com.pl
tel. +48 691 96 76 32, +48 607 110 217

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Ocieplenie domu styropianem
Ocieplenie domu styropianem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania