Ogrzewanie i chłodzenie budynku dzięki prefabrykowanym stropom DX-THERM

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ogrzewanie i chłodzenie budynku dzięki prefabrykowanym stropom DX-THERM

Prefabrykowany strop DX-THERM firmy Dennert zawiera zintegrowany system przewodów rurowych do przepływu czynnika roboczego. Pomieszczenie jest ogrzewane na zasadzie promieniowania cieplnego powietrza, które ogrzewa się równomiernie.

aktualizacja: 2020-10-20 09:49:49

Budowa systemu DX-THERM

System DX-THERM bazuje na aluminiowych rurach kompozytowych (o średnicy zewnętrznej 16 mm i grubości ścianki 2 mm) zalewanych w stropie betonowym zgodnie z wcześniejszej opracowanym planem. Rury są zamontowane w dolnym lustrze betonu w rastrze 16,5 cm. Na etapie zakupu stropu nabyć można również elementy przyłączeniowe.

Strop DX-THERM to również chłodzenie

Strop DX-THERM zimą zapewnia dużą a zarazem równomierną powierzchnię do rozprowadzania ciepła wykorzystując niską temperaturę zasilania. Z kolei latem może pracować jako chłodzenie stropowe. Energię cieplną zawartą w unoszącym się do góry powietrzu pochłaniają przewody w stropie. Tym sposobem zapewniony jest spadek temperatury w pomieszczeniach do 5°C w stosunku do temperatury zewnętrznej.

Zalety systemu DX-THERM

Zalety systemu ogrzewania w oparciu o strop DX-THERM to szybki czas reakcji, równomierne rozłożenie ciepła, brak grzejników oraz większe wykorzystanie powierzchni grzewczej w porównaniu z ogrzewaniem podłogowym. Z kolei w przypadku chłodzenia należy mieć na uwadze wyeliminowanie montażu urządzeń klimatyzacyjnych.

Oprócz zalet instalacyjnych trzeba mieć na uwadze korzyści budowlane wynikające z zastosowania w budynku stropu prefabrykowanego. Taki strop to suchy element, który można zamontować bez względu na pogodę. Montaż trwa kilka godzin i praktycznie od razu jest on w pełni funkcjonalny. Nie ma potrzeby tynkowania stropu. Jest on dostarczany bezpośrednio z fabryki.

Warto podkreślić, że długość płyty stropowej może wynieść ponad 7 m przy tej samej grubości stropu wynoszącej 20 cm. Do łączenia płyt służą specjalne zamki. System stropowy ma profil na nadproża nad otworami okiennymi i drzwiowymi.

Autoryzowany technik firmy Dennart koordynuje prace montażowe. Przed uzgodnionym terminem montażu weryfikowany jest plac budowy oraz droga dojazdowa. Należy podkreślić, że takie stropy tego typu można z powodzeniem stosować w budownictwie drewnianym. Zaletą takiego rozwiązania jest lepsza izolacja akustyczna i ochrona przeciwpożarowa, niwelacja drgań i znaczne rozpiętości.

Strop DX-THERM
Strop DX-THERM

Rodzina produktów DX firmy Dennert

DX Strop to prefabrykowany strop żelbetowy, na którego kilkugodzinny montaż inwestor umawia się w określonym terminie. Całość prac koordynuje autoryzowany technik firmy Dennart. Z kolei jak już wiemy DX THERM to zintegrowany z żelbetowym stropem system przewodów rurowych zapewniających ogrzewanie/chłodzenie pomieszczeń. Warto również wspomnieć o systemie DX AIR. Umożliwia on wykonanie w stropie prefabrykowanym DX wypustów zgodnie z projektem, umożliwiających łatwy montaż rur wentylacyjnych.

W ofercie firmy Dennert trzeba mieć również na uwadze szereg produktów uzupełniających - DX Dodatki (pakiet podłączeń kolanko wentylacyjne), DX Pakiet wykończeniowy (tkanina z włókna szklanego, klej, szpachlówka do fug Sil-DX, płyn gruntujący), DX Usługi serwisowe (dźwig i transport, technicy montażowi, kontrola placu budowy, obliczenie mocy grzewczej/chłodniczej, zrównoważenie hydrauliczne instalacji). W przypadku balkonów samonośnych firma Dennert oferuje połączenie płyty balkonowej za pomocą fabrycznie montowanych koszów Schoeck.

Dennert - logotyp
www.dennert.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje