Ogrzewanie i chłodzenie budynku dzięki prefabrykowanym stropom DX-THERM

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ogrzewanie i chłodzenie budynku dzięki prefabrykowanym stropom DX-THERM

Prefabrykowany strop DX-THERM firmy Dennert zawiera zintegrowany system przewodów rurowych do przepływu czynnika roboczego. Pomieszczenie jest ogrzewane na zasadzie promieniowania cieplnego powietrza, które ogrzewa się równomiernie.

aktualizacja: 2020-10-20 09:49:49

Budowa systemu DX-THERM

System DX-THERM bazuje na aluminiowych rurach kompozytowych (o średnicy zewnętrznej 16 mm i grubości ścianki 2 mm) zalewanych w stropie betonowym zgodnie z wcześniejszej opracowanym planem. Rury są zamontowane w dolnym lustrze betonu w rastrze 16,5 cm. Na etapie zakupu stropu nabyć można również elementy przyłączeniowe.

Strop DX-THERM to również chłodzenie

Strop DX-THERM zimą zapewnia dużą a zarazem równomierną powierzchnię do rozprowadzania ciepła wykorzystując niską temperaturę zasilania. Z kolei latem może pracować jako chłodzenie stropowe. Energię cieplną zawartą w unoszącym się do góry powietrzu pochłaniają przewody w stropie. Tym sposobem zapewniony jest spadek temperatury w pomieszczeniach do 5°C w stosunku do temperatury zewnętrznej.

Zalety systemu DX-THERM

Zalety systemu ogrzewania w oparciu o strop DX-THERM to szybki czas reakcji, równomierne rozłożenie ciepła, brak grzejników oraz większe wykorzystanie powierzchni grzewczej w porównaniu z ogrzewaniem podłogowym. Z kolei w przypadku chłodzenia należy mieć na uwadze wyeliminowanie montażu urządzeń klimatyzacyjnych.

Oprócz zalet instalacyjnych trzeba mieć na uwadze korzyści budowlane wynikające z zastosowania w budynku stropu prefabrykowanego. Taki strop to suchy element, który można zamontować bez względu na pogodę. Montaż trwa kilka godzin i praktycznie od razu jest on w pełni funkcjonalny. Nie ma potrzeby tynkowania stropu. Jest on dostarczany bezpośrednio z fabryki.

Warto podkreślić, że długość płyty stropowej może wynieść ponad 7 m przy tej samej grubości stropu wynoszącej 20 cm. Do łączenia płyt służą specjalne zamki. System stropowy ma profil na nadproża nad otworami okiennymi i drzwiowymi.

Autoryzowany technik firmy Dennart koordynuje prace montażowe. Przed uzgodnionym terminem montażu weryfikowany jest plac budowy oraz droga dojazdowa. Należy podkreślić, że takie stropy tego typu można z powodzeniem stosować w budownictwie drewnianym. Zaletą takiego rozwiązania jest lepsza izolacja akustyczna i ochrona przeciwpożarowa, niwelacja drgań i znaczne rozpiętości.

Strop DX-THERM
Strop DX-THERM

Rodzina produktów DX firmy Dennert

DX Strop to prefabrykowany strop żelbetowy, na którego kilkugodzinny montaż inwestor umawia się w określonym terminie. Całość prac koordynuje autoryzowany technik firmy Dennart. Z kolei jak już wiemy DX THERM to zintegrowany z żelbetowym stropem system przewodów rurowych zapewniających ogrzewanie/chłodzenie pomieszczeń. Warto również wspomnieć o systemie DX AIR. Umożliwia on wykonanie w stropie prefabrykowanym DX wypustów zgodnie z projektem, umożliwiających łatwy montaż rur wentylacyjnych.

W ofercie firmy Dennert trzeba mieć również na uwadze szereg produktów uzupełniających - DX Dodatki (pakiet podłączeń kolanko wentylacyjne), DX Pakiet wykończeniowy (tkanina z włókna szklanego, klej, szpachlówka do fug Sil-DX, płyn gruntujący), DX Usługi serwisowe (dźwig i transport, technicy montażowi, kontrola placu budowy, obliczenie mocy grzewczej/chłodniczej, zrównoważenie hydrauliczne instalacji). W przypadku balkonów samonośnych firma Dennert oferuje połączenie płyty balkonowej za pomocą fabrycznie montowanych koszów Schoeck.

Dennert - logotyp
www.dennert.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje