Jak konserwować drewniane okna dachowe?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak konserwować drewniane okna dachowe?

Odpowiedź eksperta: Zakup okien dachowych jest inwestycją na długie lata, jednak, aby służyły nam możliwie najdłużej i w jak najlepszym stanie, musimy nauczyć się ich poprawnej konserwacji. Renowację okien wykonujemy najczęściej kiedy ich stan techniczny jest dobry i potrzebują one jedynie odświeżenia. Na szczęście samodzielna konserwacja okna nie jest skomplikowana, możemy wykonać ją szybko i bezboleśnie.

aktualizacja: 2019-07-17 05:37:06

Najpierw należy ocenić stan całego okna. Czy drewno nie jest popękane i zbutwiałe? Czy lakier jest zniszczony? Czy zawiasy się ciężko otwierają? Takie zabiegi jak odnowienie powierzchni lakierniczej, wymiana uszczelek czy filtra, nasmarowanie lub wymiana zawiasów, możemy wykonać samodzielnie, bez pomocy specjalisty. Pamiętajmy przy tym, że okucia i zawiasy powinniśmy smarować minimum raz w roku.

Jeśli zauważymy, że powierzchnia ramy lub skrzydła jest zniszczona, skorzystajmy ze specjalnych lakierów VELUX do renowacji. Z kolei, do naprawy zawiasów, do wymiany filtrów powietrza czy uszczelek na klapy wentylacyjne mogą służyć specjalne zestawy do renowacji okien dachowych VELUX. Regularna konserwacja okien jest bardzo ważna, jednak częstotliwość jej wykonywania zależy od warunków, w jakich są użytkowane okna.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Sławomir Łyskawka
Dyrektor techniczny
VELUX Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny