Jakie są zalety zewnętrznych rolet podtynkowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są zalety zewnętrznych rolet podtynkowych?

Odpowiedź eksperta: Systemy podtynkowych rolet zewnętrznych pozwalają na zabudowanie skrzynki pod izolacyjną warstwą ściany. Widocznym elementem rolety pozostaje jedynie pancerz oraz prowadnice boczne, co niewątpliwie wpływa na zewnętrzną estetykę budynku.

aktualizacja: 2019-02-01 13:55:04

Montaż rolet podtynkowych nie wymaga ingerencji w konstrukcję drzwi i okien. Zastosowanie odpowiedniej warstwy docieplającej w miejscu łączenia się tylnej części skrzynki z murem, zabezpiecza nadproże przed przemarzaniem i gwarantuje odpowiednie parametry izolacyjne budynku.

Dodatkowym izolatorem w miejscach otworów okiennych jest pancerz rolety, którego lamele zazwyczaj wypełnione są pianką poliuretanową. Opuszczona roleta powoduje tworzenie się poduszki powietrznej pomiędzy roletą a szybą, co również zwiększa izolacyjność termiczną domu.

Rolety podtynkowe zabezpieczają wnętrze przed uciążliwymi hałasami z zewnątrz. Mogą także mieć zwiększony stopień odporności na włamanie, tworząc trudną do sforsowania przeszkodę. Za przykład może tutaj posłużyć mechanizm uniemożliwiający podniesienie rolety od zewnątrz, montowany w skrzynce lub w listwie dolnej. Rolety podtynkowe mogą być także zintegrowane z niezależnie pracującą moskitierą, dzięki czemu w zależności od potrzeby, możemy korzystać z samej rolety lub moskitiery.

Agnieszka Gołębiewska
Kierownik ds. marketingu
ANWIS
fot. Anwis

Dodaj komentarz

time image
time image
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny