Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Ukryty samozamykacz do drzwi przeciwpożarowych VTS 736

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ukryty samozamykacz do drzwi przeciwpożarowych VTS 736

W ofercie samozamykaczy marki G-U pojawiło się nowe rozwiązanie - ukryty samozamykacz VTS 736. Jest on niemal niewidoczny i został zaprojektowany tak, aby spełniać m.in. wymagania budownictwa bez barier.

aktualizacja: 2020-12-14 06:26:51

Samozamykacz VTS 736 marki G-U przeznaczony jest do jedno- i dwuskrzydłowych drzwi przeciwpożarowych, dymoszczelnych i standardowych. Dzięki funkcji regulacji siły i prędkości zamykania oraz domyku można dostosować jego działanie do wymagań danego ciągu komunikacyjnego.

- Nowy samozamykacz GU VTS 736 ma opcję regulacji siły zamykania EN 3-6, co oznacza, że można go stosować nawet w drzwiach o szerokości skrzydła do 1400 mm. Sprawdzi się zarówno w wewnętrznych ciągach komunikacyjnych, jak i w drzwiach wejściowych - wszędzie tam, gdzie ważne jest zamknięcie drzwi bez konieczności automatycznego ryglowania, z zachowaniem bezpieczeństwa użytkowników - wyjaśnia Piotr Kosmowski, Szef Działu Techniki i Rozwoju G-U Polska.

Oprócz funkcji, która pozwala na dopasowanie siły zamykania do lokalizacji drzwi z samozamykaczem, istotną jego zaletą jest design, a więc całkowite ukrycie korpusu w skrzydle drzwiowym oraz szyny jezdnej w ramie drzwi.

- Prawdziwy design kryje się w detalach poprawiających funkcjonalność konkretnych rozwiązań. Tak jest też w przypadku samozamykacza GU VTS 736. Ukrycie w skrzydle i ramie drzwiowej wpisuje się w minimalistyczny trend w obiektach użyteczności publicznej, a tam najczęściej jest stosowany. Taki zabieg obniża również ryzyko uszkodzenia mechanizmu (widoczny element łatwiej jest naruszyć, zniszczyć lub rozregulować). Z kolei zastosowanie technologii krzywki, która umożliwia łatwe otwieranie drzwi, sprawia, że samozamykacz może być stosowany w budownictwie bez barier, zgodnie z normą DIN 18040 - podkreśla ekspert G-U Polska.

Firma powiązana:
G-U POLSKA

Dodaj komentarz

time image
time image
Jeśli czytasz ten artykuł to sprawdź takźe asortyment firm

G-U POLSKA

Produkty i firmy

Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje