Montaż okien i drzwi zewnętrznych w energooszczędnym budynku

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Montaż okien i drzwi zewnętrznych w energooszczędnym budynku

Dobrej jakości okna i drzwi nie zapewnią komfortowego użytkowania budynku, jeżeli nie zadbamy o ich prawidłowy montaż. Niezawodnym rozwiązaniem jest montaż warstwowy Soudal Window System, który diametralnie poprawi parametry izolacyjne połączenia stolarki okiennej i drzwiowej ze ścianą zewnętrzną, dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu warstwy izolacji.

Błędy wykonawcze popełnione podczas montażu okien i drzwi wejściowych mogą nas słono kosztować - ich częstym rezultatem jest powstanie mostków termicznych, które w praktyce oznaczają niekontrolowaną ucieczkę ciepła z budynku i wysokie rachunki za energię.

Soudal Window System (SWS), czyli tzw. ciepły montaż, to nowoczesne rozwiązanie rekomendowane przez Instytut Techniki Budowlanej, które gwarantuje trwałe i skuteczne uszczelnienie styku okna i drzwi z murem. System ten opiera się na zasadzie "szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz", a jego komponenty tworzą trzy współpracujące ze sobą strefy: warstwę izolacji termicznej i akustycznej, uszczelnienie wewnętrzne oraz uszczelnienie zewnętrzne.

Soudal Window System - piany poliuretanowe i taśmy paroizolacyjne

Funkcję izolatora termicznego w Soudal Window System pełni wysokiej jakości pianka poliuretanowa Soudafoam lub Flexifoam, która podczas aplikacji wielokrotnie zwiększa swoją objętość i idealnie wypełnia szczelinę wokół okna.

Pianki firmy Soudal są bardzo dobrze przyczepne do praktycznie wszystkich podłoży budowlanych i zachowują pełną elastyczność w przypadku zmian liniowych profili ościeżnicowych. W ofercie znajdują się również pianki z formułą "zimową", dzięki czemu prace montażowe możemy wykonać nawet przy ujemnych temperaturach.

Pianka poliuretanowa Flexifoam
Pianka poliuretanowa Flexifoam

Piankę zabezpiecza się specjalnymi taśmami paroizolacyjnymi, dzięki którym pozostaje sucha i nie traci swoich parametrów użytkowych. Przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku do warstwy izolacji przeciwdziała taśma paroszczelna SWS. Z kolei taśma paroprzepuszczalna SWS chroni piankę m.in. przed wodą opadową i promieniowaniem UV, umożliwiając zarazem migrację pary wodnej na zewnątrz budynku.

Taśmy okienne SWS dostępne są w różnych szerokościach, charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną i doskonałą przyczepnością do typowych podłoży budowlanych, a ich montaż jest łatwy i wygodny. Szeroka oferta taśm okiennych Soudal Window System obejmuje: taśmy wewnętrzne i zewnętrzne Basic Plus (z pełnym klejem), Basic (bez butylu), Universal (z butylem), Uniwersal NET (z butylem i siatką), a także taśmy wewnętrzne ALU PLUS (z pełnym klejem) i EXTRA (z pełnym butylem).

Innowacyjne płynne membrany Soudatight

Oferta produktów Soudal do wykonywania uszczelnień styku okna z murem uzupełniły płynne membrany, zalecane zwłaszcza podczas wymiany stolarki okiennej. Ich zastosowanie może przyczynić się do znacznego skrócenia czasu prac montażowych dzięki możliwości wyboru metody aplikacji.

Soudatight LQ to wzmocniona włóknami membrana do zastosowań wewnętrznych, którą nanosi się dowolnym pędzlem malarskim. Soudatight Hybrid przeznaczona jest do zastosowań zewnętrznych, a nakłada się ją odpowiednim pistoletem. Natomiast Soudatight SP oraz Soudatight SP Gun są membranami do natrysku. Pierwszą aplikuje się za pomocą agregatu natryskowego bezpośrednio z opakowania, drugą - za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego.

Płynne membrany Soudatight
Płynne membrany Soudatight

Powłoki Soudatight są wysoce elastyczne, nie wymagają gruntowania podłoża i mogą być stosowane nawet na wilgotnych lub nieznacznie zapylonych powierzchniach. Ich zaletą jest również bardzo niski stopień emisji substancji lotnych - mają znak EC1PLUS.

Szczelny montaż drzwi zewnętrznych

Duże straty ciepła mogą być generowane przez nieszczelne drzwi wejściowe. Z myślą o ich prawidłowym montażu firma Soudal opracowała piankę Soudafoam Doors, zalecaną w przypadku stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz aluminium. Pianka ta cechuje się niską rozprężnością i ma idealną przyczepność do wszelkich materiałów budowlanych. Gwarantuje optymalne wypełnienie szczelin obwodowych wokół ościeżnicy, a także bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną złącza. Co więcej, dzięki innowacyjnemu zaworowi Duravale opakowanie pianki Soudafoam Doors jest absolutnie szczelne.

Zawór nie skleja się i nie blokuje, jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów. Przede wszystkim jednak Duravalve zapewnia najwyższą wydajność pianki przez cały okres jej przydatności do użycia, który wynosi aż 2 lata. Podczas instalacji drzwi wejściowych piankę Soudafoam Doors stosuje się łącznie z paroizolacyjnymi taśmami, które wchodzą w skład Soudal Window System.

Pianka Soudafoam Doors
Pianka Soudafoam Doors

Jednym z podstawowych warunków komfortowego użytkowania budynku jest skuteczna ochrona przed chłodem. Przez nieszczelna okna i drzwi wejściowe możemy tracić nawet 20% ciepła. Innowacyjne rozwiązania firmy Soudal pozwolą nam lepiej zarządzać energią cieplną w budynku, a co za tym idzie - przyczynią się do znacznego obniżenia wydatków na ogrzewanie.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje