Budowa w trudnych czasach

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Budowa w trudnych czasach

To nie jest łatwy czas dla tych, którzy postanowili wybudować dom. Z jednej strony muszą sprostać oczekiwaniom zawartym w Warunkach Technicznych 2021, z drugiej - muszą wykazać się sporą determinacją w pozyskaniu materiałów budowlanych na deficytowym rynku. Do tego dochodzą wysokie koszty i niesprzyjający czas na branie kredytów. Tym cenniejsze jest zaangażowanie tych firm, które starają się maksymalnie uprościć swoim klientom zadanie.

aktualizacja: 2022-09-23 12:29:19

#wspieramybudowy

#wspieramybudowy to hasło przewodnie, jakie towarzyszy działaniom marki KRISPOL, które zmierzają do ambitnego celu wsparcia klientów na każdym etapie budowy domu. Już podczas podejmowania decyzji specjaliści z Sieci Salonów KRISHOME pomogą rozwiać wątpliwości, co do tego, czy inwestować czy poczekać. I tu odpowiedź może niektórych zaskoczyć - "Inwestować" - radzą fachowcy, ale inwestować z dobrym planem działania. Składa się na niego umiejętne korzystanie z okazji cenowych i wybór odpowiednich rozwiązań. Jak przekonują, w obecnych czasach opłacalne okaże się inwestowanie w dobre produkty, z wcześniejszym oszacowaniem możliwości budżetu.

- Warto postawić na komplet stolarki od jednego producenta i cieszyć się Gwarancją spokoju. Choć zakup solidnych rozwiązań zawsze będzie droższy, nie warto inwestować w produkty, które po kilku latach trzeba będzie wymienić - podkreślają specjaliści.

Na okna PVC KRISPOL udziela 7 lat gwarancji. Na pozostałe produkty z linii HOME producent daje 5 lat gwarancji.

Jak dokonywać mądrych wyborów?

Przede wszystkim decyzję o zakupie należy poprzedzić analizą potrzeb. Stolarka otworowa, czyli okna, drzwi i bramy garażowe, to elementy budynku odpowiadające za bezpieczeństwo domowników, chroniące przed włamaniem, a na co dzień - przed hałasem z zewnątrz i utratą energii cieplnej (co obecnie jest sprawą priorytetową). Tak ważne zadania mogą skutecznie wypełnić tylko dobrej jakości produkty od solidnego i sprawdzonego producenta. Oczywiście, nie znaczy to, że nie warto zwracać uwagi na cenę. Wręcz przeciwnie - ceny obecnie są nieprzewidywalne, a każdą złotówkę przed wydaniem rozsądnie jest obrócić kilka razy w dłoni.

- Doskonale to rozumiemy, dlatego zachęcamy do podejmowania śmiałych i szybkich decyzji w oparciu o atrakcyjne okazje cenowe. To najlepszy sposób, aby kupić sprawdzone produkty w korzystnej cenie, zamontować je w swoim domu, a w przyszłości zaoszczędzić na rachunkach - przekonują specjaliści marki KRISPOL.

Okna marki KRISPOL

Dom o powierzchni 70 m2 bez pozwolenia

Od niedawna istnieje w Polsce możliwość wybudowania domu do 70 m2 bez pełnego projektu - jedynie na tzw. zgłoszenie. Pomysłodawcom tego rozwiązania chodziło przede wszystkim o to, aby taki budynek był niedrogi i dostępny cenowo także dla mniej zamożnej części społeczeństwa. O tym, czy w ostatecznym rozrachunku budowanie bez pomocy kierownika budowy jest dla inwestorów korzystne - długo by dyskutować. Na pewno wznosząc taki dom nie należy zapominać o podstawowej zasadzie - musi być bezpieczny!

W dalszej perspektywie kluczowe są także koszty eksploatacji. Z tego względu zasadne jest zaopatrzenie budynku w produkty energooszczędne. Warto rozważyć ogrzewanie oparte na pompie ciepła i fotowoltaice oraz rekuperację, ale żadne z tych rozwiązań nie przyniesie oczekiwanego rezultatu bez energooszczędnej stolarki.

Nie zawsze muszą być to produkty z najwyższej półki cenowej. W segmencie ekonomicznym, oferowanym przez renomowane firmy, można znaleźć produkty, które spełniając przyjęte Warunki Techniczne 2021, są funkcjonalne, bezpieczne i trwałe. Dobrym przykładem są okna FEN 82B marki KRISPOL, które doskonale sprawdzą się w przypadku takich inwestycji.

#wspieramytermomodernizacje

Inwestycje budowlane to nie tylko stawianie nowych budynków, ale także termomodernizowanie już istniejących. U źródeł tych działań leżą zarówno potrzeby związane ze zmianami klimatycznymi, jak i rosnące ceny energii cieplnej oraz deficyt surowców pozwalających na jej produkcję.

- W przypadku nowego budownictwa osiągnięcie dobrych standardów energetycznych nie stanowi problemu, jednak termomodernizacja starego domu może okazać się wyzwaniem - specjaliści marki KRISPOL. -Kluczowe znaczenie ma właściwy dobór stolarki oraz jej prawidłowy montaż - wyjaśniają specjaliści.

Marka KRISPOL oferuje najwyższej jakości energooszczędne okna, bramy i drzwi. Kompleksowe zakupy u jednego producenta pozwalają na zachowanie spójności zarówno pod względem technologii, jak i designu.

Termomodernizacja starego domu

Korzystne programy, czyli termomodernizacja z KRISPOL

Planując zakupy stolarki otworowej, warto zapoznać się z możliwościami otrzymania dofinansowania w jednym z kilku rządowych programów. Obecnie osoby decydujące się na termomodernizację budynku mogą ubiegać się o środki przede wszystkim z programu Czyste Powietrze. Oferowane przez KRISPOL okna i drzwi to produkty znajdujące się na tzw. Liście Zielonych Urządzeń i materiałów.

Bardzo ważnym wsparciem dla inwestorów jest także ulga termomodernizacyjna. Zgodnie z zasadami przyznawania jej w 2022 roku, kwota odliczenia może wynosić maksymalnie 53 000 zł. Dotyczy to termomodernizacji w już istniejących budynkach, których właścicielem jest osoba korzystająca z ulgi. Zgodnie z przepisami, prawo do jej otrzymania mają właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Osoby te mogą osiągać dochody, które podlegają opodatkowaniu: podatkiem liniowym, według skali podatkowej, oraz te, których przychody są opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Z ulgi termomodernizacyjnej w 2022 roku skorzystać mogą też emeryci.

Ulga termomodernizacyjna dla nowych domów przysługuje natomiast wtedy, gdy zostały one ukończone przed rozpoczęciem przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.

Więcej na ten temat dowiedzieć się można m.in. bezpośrednio w Salonie KRISHOME. Tam też każdy klient otrzyma fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji - od wyceny po montaż.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania