Jak działa napęd do bramy garażowej?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak działa napęd do bramy garażowej?

Starając się wyjaśnić w najprostszy sposób, napęd do bramy garażowej składa się z siłownika i centrali sterującej, opakowanych w estetyczną i nowoczesną obudowę. Dodatkowo w skład zestawu wchodzi szyna jezdna. Napęd jest umieszczany na końcu tej szyny.

aktualizacja: 2022-07-19 08:22:53

Siłownik wprawia w ruch ramię - cięgno, które jest połączone z górnym panelem bramy i ciągnie płaszcz bramy ku górze, w celu jej otwarcia albo popycha, aby brama się zamknęła. Ramię połączone jest z wózkiem, który porusza się po szynie jezdnej i jest napędzany łańcuchem lub paskiem. Działaniem siłownika kieruje centrala sterownicza - urządzenie kontrolujące pracę napędu. Napęd ma klawiaturę do programowania poszczególnych funkcji, a także wyświetlacz ułatwiający odczytywanie komunikatów o błędach.

Zestawy napędów oferowane przez KRISPOL mają wózek jezdny wyposażony w linkę, umożliwiającą awaryjne odblokowanie napędu. Przydaje się ona wówczas, gdy chcemy otworzyć lub zamknąć bramę podczas awarii siłownika lub braku zasilania.

Warto dodać, że oferowane przez KRISPOL napędy mają również możliwość podpięcia akumulatorów awaryjnego otwierania na wypadek chwilowego braku napięcia w sieci. Napędami można sterować za pomocą przełącznika naściennego lub nadajnika - pilota z klawiaturą kodową (przewodową lub bezprzewodową) oraz po wybraniu odpowiedniego modelu poprzez aplikacje mobilną (Smart Home).

Michał Jurkiewicz
Product Manager firmy KRISPOL
fot. otwierająca: Krispol

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!