Dlaczego warto wybrać bramę garażową Krispol?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego warto wybrać bramę garażową Krispol?

Współcześnie samochód jest jednym z podstawowych udogodnień w naszym życiu. Nie dziwi więc, że niemal każdy dom ma garaż, w którym go przechowuje. Aby garaż pasował do głównej części budynku musi być estetycznie i solidnie wykończony. Takie cechy charakteryzują bramy firmy Krispol.

aktualizacja: 2023-10-23 08:41:36

To, co wyróżnia bramy Krispol!

Właściwości termoizolacyjne bram Krispol są jednymi z najlepszych na rynku (U=1,12 W/m2K). Zawdzięczają to swojej budowie - są wykonane z paneli o grubości 40 mm, wypełnionych pianką poliuretanową, a do tego uszczelnione na całym obwodzie oraz między segmentami. Również kształt ich łuku został zaprojektowany w taki sposób, by optymalnie dociskać górny panel do nadproża. Wszystkie te rozwiązania dały w efekcie bardzo szczelną, zatrzymującą ciepło wewnątrz bramę.

Firma pomyślała także o domach energooszczędnych. Z myślą o tego typu budownictwie zaproponowała bramy VENTE K2 RFS 60, o jeszcze większej grubości, sięgającej do 60 mm. Dodatkowymi elementami poprawiającymi właściwości termoizolacyjne tego modelu są podwójne uszczelnienia dolnego panela, uszczelnienia międzysekcyjne oraz dodatkowa uszczelka obwodowa, która niweluje mostki cieplne. Ta brama osiąga współczynnik U=0,9 W/m2K!

Nowością, a nawet wręcz rewolucją w ofercie Krispolu jest system ciepłego montażu, który znajduje zastosowanie w modelu K2RS. To rozwiązanie jest na tyle innowacyjne, że firma zamierza go opatentować. System ten polega na zdystansowaniu od ściany kątownika pionowego i listwy nadprożowej z podporami wału. Przekładkę można zamontować do kątownika pionowego dzięki gniazdu i dodatkowej uszczelce. Do montażu zastosowany został twardy styropian EPS, który poprawił izolację o 30%, co dało w efekcie do 20% lepszą izolację całej bramy z tego modelu.

Ciepły montaż podwyższa współczynnik U bramy z panelem 40 mm z U=1,09 W/m2K na U=0,89 W/m2K. W przypadku bramy z panelem 60 mm ciepły montaż pozwala uzyskać U o wartości 0,77 W/m2K (dane te wyliczone zostały na podstawie bramy o wymiarze 5000x2250).

Ciepły montaż bramy Krispol

Solidna konstrukcja to kolejna cecha, która wyróżnia bramy firmy Krispol na tle bram innych firm. Uzyskana została dzięki doskonałym mechanizmom bram, dodatkowym zabezpieczeniom chroniącym przed opadnięciem bramy w przypadku zerwania sprężyny oraz napędom, wyposażonym w wyłącznik przeciążeniowy, unoszący bramę na ok. 10 cm, w sytuacji gdy napotka ona opór.

Na uwagę zasługuje także kolorystyka bram segmentowych. Dostępne są one w ponad 200 kolorach RAL, mogą też być wykończone jedną z kilkudziesięciu oklein. Dzięki temu można je bez problemu dopasować do elewacji i innych elementów wykończeniowych budynku.

Warto również wiedzieć, że bramę automatyczną firmy Krispol można wyposażyć w fotokomórki, które spowodują, że nie zamknie się, gdy w jej świetle znajdzie się przeszkoda. Dodatkowym wyposażeniem rolek jezdnych mogą być także osłony chroniące palce.

Fotokomórka i bezpieczne panele
Fotokomórka i bezpieczne panele Krispol

Bramy segmentowe

Te popularne na rynku rozwiązanie producent oferuje w kilku wariantach, jako bramy garażowe segmentowe z drzwiami, bramy garażowe z napędem oraz dwuskrzydłowe drzwi garażowe. Tego typu bramy wykonane są ze stalowych lub aluminiowych paneli, o grubościach zależnych od oczekiwań klienta. We wnętrzu paneli znajduje się pianka poliuretanowa.

Bramy segmentowe Krispol cechują się dużą energooszczędnością, co zawdzięczają swojej szczelności. Ze względu na różne przeznaczenie, bramy segmentowe różnią się od siebie m.in. estetyką i wymiarami. Wszystkie one mogą być jednak wyposażone w przeznaczony do bram garażowych segmentowych napęd, a także dodatkowe drzwi lub otwory okienne.

Brama segmentowa Krispol
Brama segmentowa Krispol

Bramy rolowane

Bramy rolowane sprawdzają się przede wszystkim w miejscach, w których jest potrzeba uzyskania maksymalnej przestrzeni pod sufitem. Tego typu brama otwiera się pionowo w górę i zwija do skrzynki na zewnątrz (w przypadku bramy RGZ) lub do wewnątrz garażu nad otworem wjazdowym (w modelu RGW).

Rolowane bramy Krispolu są niezawodne. Stosowane są zarówno w domach prywatnych, jak i w budynkach przemysłowych. Zbudowane są ze stali i aluminium i wypełnione pianką poliuretanową oraz uszczelnieniem. Jednak najważniejszy w całej bramie jest napęd, który dobierany jest z uwzględnieniem wielkości oraz ciężaru bramy. W ofercie Krispolu znaleźć można napędy do bram rolowanych zewnętrznych boczne, nasadowe i trójfazowe (stosowane w bramach przemysłowych, intensywnie eksploatowanych), napęd boczny, rurowy i jednofazowy oraz napęd centralny, jednofazowy, stosowany najczęściej w garażach znajdujących się przy budynkach mieszkalnych.

Warto również przyjrzeć się bliżej mechanizmowi bezpieczeństwa bram rolowanych. Ich najważniejszym elementem jest hamulec, który chroni przed niekontrolowanym opadnięciem bramy. Bramy zabezpieczone są także lampami sygnalizacyjnymi oraz fotokomórkami. Mogą być też wyposażone w antywłamaniowy zamek ryglujący.


www.akka.com.pl

Zdaniem naszych Czytelników

23 Jan 2024, 20:18

Komentarz dodany przez Somebody: Nigdy w życiu bram Krispola Montaż przez ich przedstawiciela był taki, że na dole przy posadzce szczelina, w rogach szczelina, brama nie dochodzi do nadproża - szczelina 2 cm. Rozumiesz redaktorze? brama garażowa tej firmy ma szczeliny praktycznie na całym ...

17 Jan 2024, 12:04

Komentarz dodany przez Ryszard: Ja dodam, że mam od Wiśniowskiego od kilku lat i też szału nie ma, materiał delikatny, stal strasznie pocieniona, zanika w materiale.

17 Jan 2024, 10:15

Trudno ustosunkować się do tego typu informacji. Proszę o szczegóły sprawy, namiary na dystrybutora i postaramy się skontaktować z firmą, która wyjaśni problem.  Marcin Szymanik

16 Jan 2024, 22:59

Komentarz dodany przez Stockshark: Mam bramy z tej firmy. To był wielki błąd. Produkt jakościowo gorszy od Wiśniowskiego a cenowo taki sam. Dodatkowo FATALNA obsługa u producenta. Ten zakup to błąd

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły