Słup oraz pochyły zjazd utrudniają korzystanie z garażu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Słup oraz pochyły zjazd utrudniają korzystanie z garażu

Słup, dzielący otwór wjazdowy, oraz pochyły zjazd utrudniają parkowanie aut w garażu. Od wjazdu kłopotliwszy jest wyjazd. Żona już otarła samochód o słup - mówi Radek, Czytelnik Budujemy Dom, który 2 segmentowe bramy garażowe użytkuje od 2018 r.

Garaż: murowany, na dwa samochody, powierzchnia 45,4 m2; ogrzewany.

Bramy garażowe:

  • Dwie o szerokości 3 m, segmentowe; wykonane z blachy, pomalowanej proszkowo na kolor antracyt.
  • Napędy - dwa, firmowe, z mechanizmem łańcuchowym.
  • Sterowanie - 4 dwukanałowe piloty.

Decyzja: ze względów konstrukcyjnych w garażu, zagłębionym do 1,70 m, musiałem centralnie postawić słup - jestem konstruktorem i współprojektantem naszego domu. Ma on szerokość 30 cm, podpiera frontową nośną ścianę położoną wyżej i dzieli otwory wjazdowe. Bramy z napędem i montażem zamówiłem w tej samej firmie, co okna. Znalazłem w Internecie dobrą ofertę. Kupując komplet, dostałem korzystny upust. W zasadzie z producentem nie było dyskusji o innym rodzaju skrzydeł, niż segmentowe górne. Uchylne są już przestarzałe, roletowe za mało ocieplone. Na szczęście, wysokość poziomu -1 wynosi 2,5 m - tam pracuję i mam biuro - dlatego pod sufitem w garażu jest dość miejsca na prowadnice i napęd.

Spodobały mi się parametry oferowanych bram. Powstały ze szwajcarskich paneli blaszanych, mają nowoczesną powłokę, odporną na zarysowania i wytrzymującą standardy branży samochodowej, specjalne sprężyny kulowe i dwa zabezpieczenia przed ich pęknięciem, solidne prowadnice z grubej ocynkowanej blachy, dwa atestowane zabezpieczenia w razie pęknięcia linek, specjalny system uszczelek, niemiecki napęd. Zamówiłem usługę z montażem.

Garaż zamknięto dwoma certyfikowanymi bramami segmentowymi górnymi
Garaż zamknięto dwoma certyfikowanymi bramami segmentowymi górnymi.

Dwie bramy segmentowe - rady i przestrogi:

  • Jakość i estetyka skrzydeł jest OK. Ktoś jednak siłował się z jedną z bram i teraz się nie domyka. Już dwa razy wezwałem firmowy serwis do wyregulowania napędu i obejrzenia układu jezdnego, lecz nikt się nie pojawił. Zatem ostrzegam - z serwisem i późniejszą obsługą klienta w niektórych firmach bywa źle. Przy trzecim podejściu pewnie będzie awantura i interwencja wyżej.
  • Nie mam żadnych zastrzeżeń do termoizolacji, prowadnic, uszczelek. W garażu jest cicho, ciepło, szczelnie. Jedynym, co ewentualnie mu zagraża, to woda opadowa. Tuż przed wrotami zamontowałem w pochyłym podjeździe odwodnienie liniowe z odprowadzeniem do studni chłonnych i nadmiar wody burzowej zawsze znika. Ale nie łudzę się, jeśli wody nagle pojawi się więcej, niż odwodnienie może odebrać - nie ma siły, część wody wpłynie do garażu pod uszczelką progową. Liczę na dobrą pogodę i sporadyczne minimalne zacieki.
Brama segmentowa z napędem
Na jakość wrót składają się m.in. ciepłe segmenty, solidne prowadnice i rolki, specjalne zabezpieczenia sprężyn i linek.
  • Słup, dzielący otwór wjazdowy, oraz pochyły zjazd utrudniają parkowanie aut w garażu. Od wjazdu kłopotliwszy jest wyjazd. Żona już otarła samochód o słup. Jednak budując drugi dom, nadal unikałbym zbyt szerokich wrót - ze względu na zbyt duży mostek cieplny, większy ciężar płaszcza, obciążone prowadnice i napęd. Starałbym się wtedy o wersję z jedną bramą, tylko o 0,50-1 m szerszą od obecnej. Nawet gdybym mógł zlikwidować słup, nie zrobiłbym tego, bo nie odpowiada mi, z wyżej wymienionych względów, otwór o szerokości 5 m. Już wolę dzielony wjazd i utrudnienia w ruchu pojazdów. Montaż bram trwał dzień.

Dwie bramy segmentowe - koszty:

  • dwie bramy z napędem i montażem 8000 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA