Brama segmentowa obsługiwana pilotami, przyciskami na ścianie i panelem sterującym

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Brama segmentowa obsługiwana pilotami, przyciskami na ścianie i panelem sterującym

Super wygodna w użytkowaniu jest zdalna obsługa bramy. Celowo nie poprzestaliśmy na pilotach, lecz na ścianie w garażu zamontowaliśmy przycisk, a w wiatrołapie elektroniczny panel do sterowania. Korzystamy ze wszystkich możliwości, bo są super funkcjonalne. Naprawdę warto je mieć - mówią Justyna i Olgierd, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy górną segmentową bramę garażową użytkują od 2013 r.

Garaż: w bryle budynku, na 2 samochody, pow. 40 m2; ogrzewany.

Brama garażowa:

Co jest najważniejsze przy wyborze bramy garażowej? 😁
0:30
  • Segmentowa, górna; wymiary 5400 x 2250 mm; wykonana z blachy ocynkowanej o gr. 0,5 mm i wykończona farbą proszkową w kolorze grafitowym i białym, wewnątrz segmentów pianka poliuretanowa o gr. 48 mm; specjalne antywyważeniowe rygle w ościeżnicy.
  • Napęd – firmowy producenta, siła uciągu 1000 N; system wykrywania przeszkód. 
  • Sterowanie – 3 piloty dwukanałowe, przycisk na ścianie garażu i panel sterujący bramą w wiatrołapie.

Decyzja: trochę czytaliśmy o bramach garażowych i napędach, i ostatecznie przekonały nas nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne znanego niemieckiego producenta, chroniące przed włamaniem i oferujące wszechstronne bezpieczeństwo podczas działania wrót. Plusem była pięcioletnia gwarancja.

Chcieliśmy zapewnić sobie możliwość fachowego serwisowania bramy, dlatego poszukaliśmy w okolicy dystrybutora. Zamówiliśmy u niego komplet – ciepłe i szczelne wrota, napęd z trzema możliwościami sterowania oraz usługę monterską. Kolor bramy dobraliśmy do koloru okien, które kupowaliśmy w tej samej firmie, z palety RAL. Zamówienie złożyliśmy pół roku przed montażem, wyznaczając pasujący nam termin. Garaż był już wewnątrz wykończony.

Co do samego garażu – musiał mieć dwa miejsca parkingowe i koniecznie szeroki wjazd, bo jeden z naszych samochodów to model terenowy.

Firmowy napęd zamontowano równolegle z wrotami
Firmowy napęd zamontowano równolegle z wrotami.

Brama segmentowa z napędem - rady i przestrogi:

Obszerny garaż i wjazd są bardzo wygodne. Ułatwiają manewrowanie i parkowanie aut, a nawet ich… mycie. Przy gorszej pogodzie wjeżdżamy jednym autem na środek garażu i tam go myjemy przy zamkniętym skrzydle.

Choć wrota są rzeczywiście duże, pracują szybko, lekko i cicho. Mocne sprężyny, zamontowane nad nadprożem, wspomagają ręczną obsługę bramy, kiedy czasami brakuje prądu. To super cecha, bo brama podnosi się wtedy, jakby była lekka jak piórko. Kolejnymi są znakomita termoizolacja i wiatroszczelność, no i najważniejsza – w ościeżnicy z ocynkowanej nierdzewnej stali znajdują się specjalne rygle, które zabezpieczają przed podniesieniem wrót od zewnątrz oraz wyważeniem.

Oprócz tego, dla jeszcze lepszego bezpieczeństwa, objęliśmy garaż instalacją alarmową i monitorowania. Nowoczesny firmowy napęd jest dopracowany – automatycznie wyczuwa wszelkie przeszkody, miękko dociska wrota do posadzki, chroni przed wyważeniem. Super wygodna w użytkowaniu jest zdalna obsługa bramy. Celowo nie poprzestaliśmy na pilotach, lecz na ścianie w garażu zamontowaliśmy przycisk, a w wiatrołapie elektroniczny panel do sterowania. Korzystamy ze wszystkich możliwości, bo są super funkcjonalne. Naprawdę warto je mieć.

Po pierwszej zimie monter wyregulował elementy bramy. Do dziś działa bez usterek, na razie bez konserwacji.

Brama segmentowa z napędem - koszty:

  • brama z napędem i montażem 7500 zł.
Na ścianie garażu umieszczono przyciski do automatycznej obsługi bramy
Na ścianie garażu umieszczono przyciski do automatycznej obsługi bramy
Elektroniczny panel sterowania ulokowano w wiatrołapie
Elektroniczny panel sterowania ulokowano w wiatrołapie.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny