Przez zabezpieczenie przed włamaniem, wrota segmentowe są trudniejsze w obsłudze

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Przez zabezpieczenie przed włamaniem, wrota segmentowe są trudniejsze w obsłudze

Odkąd mamy napęd w garażu, wjazd jest znacznie łatwiejszy, ponieważ nie musimy już najpierw wchodzić do domu przez główne drzwi i od środka otwierać rygle bram. W obawie przed włamaniem celowo zamówiliśmy wrota bez otworów i osprzętu w postaci klamek, pochwytów, no ale takie rozwiązanie spowodowało problemy z obsługą - mówią Halina i Jurek – Członkowie Klubu Budujących Dom, dwie bramy garażowe, segmentowe górne, użytkują od 2002 r.

Garaż: w bryle budynku, na 2 samochody, pow. 46 m2; ogrzewany.

Bramy garażowe przedzielone słupkiem: 2 segmentowe, górne; wymiary 2500 x 2500 mm; wykonane z przetłaczanej blachy ocynkowanej o gr. 0,5 mm, obustronnie wykończone laminatem w kolorze białym, wewnątrz segmentów pianka poliuretanowa o gr. 46 mm. Bramy zakupione z usługą monterską. Napęd – siła uciągu 650 N, 50 cykli na dobę, mechanizm łańcuchowy, system wykrywania przeszkody, ciche i łagodne domykanie. Sterowanie – 2 piloty czterokanałowe.

Decyzja: projektując z architektem nasz dom, wyobrażaliśmy sobie, że jedna duża brama spowoduje w zimie natychmiastowe wyziębienie ogrzewanego garażu. Poprosiliśmy więc o zaprojektowanie wjazdu z dwoma mniejszymi wrotami. To była dobra decyzja, bo rzadko używamy obu wjazdów równocześnie, więc mniej zimna wpada do wnętrza domu. Na wszelki wypadek zrobiliśmy otwory wysokie, bo myśleliśmy o kupnie wyższego samochodu.

Wybraliśmy bramy segmentowe, otwierane do góry, bo takie są dla nas najwygodniejsze. Aby ograniczyć trochę koszty inwestycyjne, zamówiliśmy tylko wrota i montaż, a napęd dodaliśmy 8 lat później.

Markowe napędy z mechanizmem łańcuchowym dodano 8 lat po zamontowaniu wrót
Markowe napędy z mechanizmem łańcuchowym dodano 8 lat po zamontowaniu wrót.

Dwie bramy segmentowe z napędem - rady i przestrogi:

 • Halina: wciąż jesteśmy zadowoleni z zastosowania dwóch bram i ich wielkości. Najważniejsze, że możemy otworzyć część garażu, nie cały. Dla samochodów osobowych wjazdy są dostatecznie wygodne i przedzielenie słupem nie przeszkadza. Wrota nie zepsuły się ani razu, mimo że upłynęło 15 lat i nie były jeszcze konserwowane. Są szczelne i ciepłe, a wierzchni laminat wciąż jest cały i nie zżółkł. Myjemy go myjką ciśnieniową 2 razy w roku. Biały kolor wrót rozjaśnia budynek.

 • Jurek: wrota zamontował mechanik, który współpracował z dystrybutorem. Zajęło mu to jedną dniówkę. Wezwałem go ponownie do dołożenia napędów. Dobrał markowe urządzenia z dobrymi parametrami i zabezpieczeniami, przed włamaniem, przeszkodami, itp. Ich montaż trwał kilka godzin i działają bezawaryjnie od samego początku.
   
  Odkąd mamy je w garażu wjazd jest znacznie łatwiejszy, ponieważ nie musimy już najpierw wchodzić do domu przez główne drzwi i od środka otwierać rygle bram. W obawie przed włamaniem celowo zamówiliśmy wrota bez otworów i osprzętu w postaci klamek, pochwytów, no ale takie rozwiązanie spowodowało problemy z obsługą.
   
  Operowanie pilotami jest super komfortowe, lecz trochę żałuję, że nie mamy jeszcze przycisku na ścianie, bo zdarza nam się szukać pilotów. W pilotach wymieniamy baterie co 2 lata. Kiedy nie ma prądu, ręczne uruchamianie bram, poprzez linkę, nie sprawia żadnego kłopotu.

Dwie bramy segmentowe z napędem - koszty:

 • brama 4419 zł; 
 • montaż 1100 zł; 
 • napęd 2000 zł plus montaż.
Skrzydła w pozycji otwartej ustawiają się pod sufitem pomieszczenia
Skrzydła w pozycji otwartej ustawiają się pod sufitem pomieszczenia.
Garaż ma dwie bramy górne segmentowe o wymiarach 2500 x 2500 mm
Garaż ma dwie bramy górne segmentowe o wymiarach 2500 x 2500 mm.
Przeczytaj również reportaż z budowy tego domu: Dom dla dwojga seniorów - idealny na jesień życia

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny