Brama garażowa segmentowa z napędem za 5600 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Brama garażowa segmentowa z napędem za 5600 zł

Choć na końcu budowy trudno mi było wysupłać ponad 5000 zł na bramę garażową, świetnie się stało, że to zrobiłam i od razu zamówiłam komplet – segmentową bramę + napęd. Tego rodzaju bramę najpierw zobaczyłam u znajomych i bardzo mi się spodobała, ze względu na duży komfort użytkowania - mówi Ewa, Czytelniczka Budujemy Dom, która segmentową bramę garażową użytkuje od 2007 r.

Już w projekcie domu zaplanowano szeroki otwór wjazdowy do garażu, bez słupka na środku.
Parametry garażu: w bryle budynku, na 2 samochody, powierzchnia 38 m2; nieogrzewany.

 

Charakterystyka:

  • Brama – segmentowa górna, wykonana z blachy ocynkowanej o gr. 0,5 mm, izolowanych pianką poliuretanową o gr. 46 mm, wykończona okleiną z tworzywa sztucznego na zewnątrz w kolorze brązowym, wewnątrz białym; 4300 x 2500 mm. 
  • Żywotność – 15 000 cykli. 
  • Napęd– z mechanizmem łańcuchowym i enkoderem do wykrywania przeszkód; siła uciągu 1200 N; gwarancja 2 lata. 
  • Sterowanie – 3 piloty dwukanałowe. 
  • Brama zakupiona z napędem i usługą monterską.

Decyzja: choć na końcu budowy trudno mi było wysupłać ponad 5000 zł na bramę garażową, świetnie się stało, że to zrobiłam i od razu zamówiłam komplet – segmentową bramę + napęd. Tego rodzaju bramę najpierw zobaczyłam u znajomych i bardzo mi się spodobała, ze względu na duży komfort użytkowania. Firmy montującej poszukałam w okolicy. Celowo tak zrobiłam, żeby była blisko na wypadek awarii.

Wrota segmentowe wraz z prowadnicami i napędem układają się pod sufitem antresoli.
Wrota segmentowe wraz z prowadnicami i napędem układają się pod sufitem antresoli.

Brama segmentowa z napędem - rady i przestrogi:

Wrota, zaizolowane pianką poliuretanową o gr. 46 mm, są wyposażone w trwałe uszczelki i wewnętrzny pochwyt.
Wrota, zaizolowane pianką poliuretanową o gr. 46 mm, są wyposażone w trwałe uszczelki i wewnętrzny pochwyt.

Przez 9 lat nie było żadnej awarii. Serwisant nie musi do mnie dojeżdżać daleko, co też wpływa na koszty przeglądu. Zlecam robić go co 2 lata. Trwa to moment, jest tanie, a ja mam świadomość, że wszystko w automatycznej bramie dobrze działa.

 

Monter między innymi sprawdza i smaruje zawiasy, łożyska i prowadnice oraz łańcuch napędu, reguluje naciąg sprężyn, żeby brama płynnie dociskała się do podłoża. Przed montażem fachowcy sami pomierzyli garaż i dopasowali moc napędu. Ja wskazałam tylko rodzaj i kolor wrót. Kolorystykę dopasowałam do drzwi wejściowych.

 

Brama była gotowa po 3 dniach od zamówienia, producent dawał sobie na to 5 dni. Monterzy wyrobili się z jej założeniem w kilka godzin. Wrota od razu miały w standardzie wewnętrzny rygiel oraz uchwyt i rygiel do ręcznego otwierania. Z dodatkowego wyposażenia zamówiłam natomiast napęd z pilotami, bo zamek ryglujący z szyldem i pochwyt na zewnątrz wydawały mi się zbędne. Nie brakuje mi ich teraz!

 

Dużą zaletą mojej bramy jest gruba izolacja z pianki poliuretanowej i szerokie elastyczne uszczelki, które bardzo dobrze chronią wnętrze garażu przed mrozem i wilgocią. Mam też pewność, że dotykając płaszcza bramy, nie przytrzasnę, ani nie wkręcę sobie palców. O to fabrycznie zadbał producent.

 

Co najważniejsze – napęd reaguje na moje zwierzaki, bo też ma odpowiednie zabezpieczenia. Kilka razy musiałam uruchomić ręczne otwieranie. To proste, bo trzeba tylko przekręcić awaryjny rygiel w inne położenie. Znajduje się on wysoko, na górnej prowadnicy, więc przekręcam go kijem od szczotki. Raz w roku myję wrota myjką ciśnieniową.

Brama segmentowa z napędem - koszty:

  • brama z napędem i montażem 5600 zł, 
  • przegląd (co 2 lata) 100 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje