Koszt wykonania bramy garażowej segmentowej bocznej

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Koszt wykonania bramy garażowej segmentowej bocznej

Przedstawiamy przykładową wycenę dla bramy garażowej segmentowej bocznej o wymiarach 2,5 x 2,125 m, w bryle budynku, bez dodatkowego wejścia.

Wersja bramy segmentowej (tzw. sekcyjnej), składanej na bok, konstrukcyjnie nie różni się od swojego „górnego” odpowiednika – panele ułożone są tu pionowo, a prowadnice umieszcza się u góry i u dołu skrzydła, zaś sama brama po otwarciu znika nie pod sufitem garażu, a na jego bocznej ścianie.

 

Stanowi ona alternatywę dla zwykłej bramy segmentowej, gdy ze względów architektonicznych (nachylenie dachu, prowadzone instalacje) brama nie może chować się pod stropem. W związku z tym doskonale nadaje się do garaży o niskim nadprożu – jej montaż (w zależności od modelu) może wymagać tylko 95 mm wolnego miejsca pod nadprożem. Należy jednak pozostawić pewną odległość między krawędzią otworu montażowego a ścianą, na którą składać ma się brama – od 15 do 45 cm.

 

To także najkorzystniejsza konstrukcja w sytuacji, gdy brama stanowi jedyne wejście do garażu. Jeżeli na przykład chcemy szybko wyprowadzić rower lub motocykl, nie musimy czekać, aż brama otworzy się całkowicie – dostęp do środka mamy już po paru sekundach.

 

Zaletą bram segmentowych bocznych jest również mniejsza, niż w przypadku modeli górnych, siła potrzebna do ich poruszania, jako że ruch odbywa się w poziomie – oznacza to niższą cenę napędu oraz wygodniejsze otwieranie ręczne. Poza zaletami architektoniczno-praktycznymi, wybór bramy sekcyjnej bocznej może być podyktowany względami estetycznymi. Ich wzornictwo stwarza możliwości nowych rozwiązań – podzielona pionowo powierzchnia bramy pozwala kształtować wygląd elewacji w sposób, jaki do tej pory był możliwy tylko w przypadku bram uchylnych.

Koszt bramy garażowej (2,5 x 2,125 m), segmentowej bocznej, firmy Hörmann (garaż w bryle budynku, brak dodatkowego wejścia)

Rodzaj materiału Koszt
Kolor biały (pow. Woodgrain) Okleina Golden Oak (pow. Decograin)
Brama segmentowa boczna Hörmann HST (przetłoczenia typu M), płaszcz z paneli gr. 42 mm, wypełnionych pianką poliuretanową 4218 zł 4536 zł
Napęd SupraMatic Hörmann, mocowany do ściany lub do stropu: siła maks. 800 N, prędkość otwierania 18 cm/s, w cenie nadajnik 5-kanałowy HD 5 BS z funkcją odczytu położenia bramy, podwójny mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy), mechanizm automatycznego ryglowania bramy w szynie napędu 1356 zł
Uchwyt do bramy z funkcją drzwi przejściowych (częściowe otwarcie) 394 zł
Rozłączanie napędu – element wysprzęglający 110 zł
Suma kosztów materiałów netto 6078 zł 6396 zł
Robocizna* 700 zł
Suma kosztów materiałów i robocizny netto 6778,00 zł 7096,00 zł
Suma kosztów materiałów i robocizny brutto (VAT 8%) 7320,24 zł 7663,68 zł

* Koszt montażu bramy każdorazowo wyceniany jest indywidualnie. Najczęściej wynosi od 550 do 1000 zł.

Ceny przez nas podane powyżej są cenami cennikowymi, nie obejmują zatem sezonowych rabatów. Aby dobrze wybrać i przy tym zaoszczędzić, koniecznie trzeba śledzić poczynania producentów i wypatrywać promocji. Wyjątkowe propozycje często mają też dystrybutorzy – np. zdarzają się oferty terminowe, w których montaż jest bezpłatny.

Monika Dąbrowska
fot. Hörmann

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA