Cement Specjal marki Lafarge

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2012-12-09 23:00:00
Cement Specjal marki Lafarge

Specjal to cement portlandzki marki Lafarge o oznaczeniu normowym CEM I 42,5 R. Zawartość klinkieru portlandzkiego jako głównego składnika cementu oraz jego odpowiedni przemiał gwarantuje uzyskiwanie betonu o bardzo wysokiej wytrzymałości wczesnej, nawet przy obniżonej temperaturze.

Cement Specjal marki Lafarge Cement Specjal, charakteryzujący się szybkim przyrostem wytrzymałości, pozwala na wytwarzanie betonów klas C16/20–C45/55, od których oczekuje się dodatkowo wysokiej wytrzymałości wczesnej.

Zgodnie z Polskimi Normami, Cement Specjal może zostać zastosowany w przypadku większości środowisk o agresywnym działaniu na beton oraz zbrojenie, takich jak korozja spowodowana karbonatyzacją i chlorkami. Cement Specjal umożliwia wytwarzanie trwałych i odpornych betonów, elementów prefabrykowanych, zapraw murarskich i naprawczych.

Mieszanka betonowa oraz zaprawy na cemencie Specjal mogą być wykorzystywane w budowie schodów, tarasów, ogrodzeń, placów parkingowych, podjazdów oraz chodników. Przyspieszona rotacja szalunków, możliwość prowadzenia prac przy obniżonej temperaturze czy skrócenie czasu produkcji drobnych prefabrykatów to jego niewątpliwe zalety.

Użycie cementu Specjal pozwala uzyskać trwałe i mocne betony w krótkim czasie. Produkt szczególnie dobrze i stabilnie sprawdza się w mieszankach betonowych, przeznaczonych do wytworzenia betonu odpornego na cykliczne zamrażanie i rozmrażanie, gdzie oprócz kruszywa i wody dodawane są także środki chemiczne o działaniu napowietrzającym.

Można wykonywać z niego posadzki oraz ciągi komunikacyjne, które podlegają silnemu obciążeniu w trakcie użytkowania. Ze względu na swoje właściwości, cement ten może być szeroko wykorzystywany także w pracach fundamentowych oraz do produkcji drobnych prefabrykatów, takich jak: , płyty ażurowe, czy galanteria betonowa.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
Lafarge Cement

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Rozwiązujemy problem wody w piwnicy
Rozwiązujemy problem wody w piwnicy
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny