Jak prawidłowo wykonać obróbkę kalenicy taśmą podgąsiorową?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak prawidłowo wykonać obróbkę kalenicy taśmą podgąsiorową?

Estetyczne i trwałe wykończenie kalenicy oraz naroży dachu można osiągnąć dzięki taśmie podgąsiorowej. Zobacz, jak odbywa się jej montaż w 6 krokach!

aktualizacja: 2019-10-03 06:06:28

CREAROLL marki CREATON to nowość w segmencie taśm kalenicowych. Przemyślana konstrukcja oraz zgodność z najbardziej rygorystyczną w Europie brytyjską normą BS 8612 sprawiają, że produkt wyróżnia się na rynku pod względem jakości. Estetyczne i trwałe wykończenie kalenicy oraz naroży dachu dzięki taśmie CREAROLL spotka się z uznaniem dekarzy i inwestorów.

Montaż na połaci odbywa się szybko i precyzyjnie:

Rozwijanie taśmy podgąsiorowej
Krok 1. Czarny, środkowy pasek z logo CREATON powinien równo przykrywać łatę kalenicową. Zapewni to odpowiednie, symetryczne rozmieszczenie taśmy CREAROLL na łacie. Produkt w rolce o długości 5 m i w dwóch szerokościach 310 i 390 mm daje możliwość najlepszego dopasowania taśmy do formatu dachówki zastosowanej na połaci. CREAROLL jest idealnym rozwiązaniem dla dachówek wielkoformatowych o rozbudowanych zamkach górnych - modeli ceramicznych TITANIA i SIMPLA marki CREATON.
Mocowanie taśmy podgąsiorowej do łaty kalenicowej mocuje się przy pomocy zszywek lub gwoździ "papiaków"
Krok 2. Taśmę CREAROLL do łaty kalenicowej mocuje się przy pomocy zszywek lub gwoździ "papiaków". Należy je wbijać co około 50 cm w środkową część znajdującego się nad łatą czarnego paska taśmy. Zastosowanie perforowanej włókniny polipropylenowej umożliwia skuteczną wentylację wynoszącą 165 cm2/m.b. Jednocześnie całkowicie chroni konstrukcję dachową przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń pod połać. Jest odporna na starzenie, promieniowanie UV oraz na wysokie i niskie temperatury.
Odcinanie nadmiaru taśmy podgąsiorowej nożyczkami
Krok 3. Podczas odcinania nadmiaru taśmy CREAROLL nożyczkami należy pozostawić fragment około 20 cm. To umożliwi nam skuteczne zabezpieczenie brzegu kalenicy lub naroża dachu. Plisowane aluminium zwiększa elastyczność produktu w zakresie montażu oraz zapewnia 25% rozciągliwości.
Przyklejanie taśmy podgąsiorowej dociskając ją do dachówek
Krok 4. Następnie, po zerwaniu taśmy zabezpieczającej, przyklejamy taśmę CREAROLL dociskając ją do dachówek. Plisowane aluminium pozwala na optymalne dopasowanie do kształtu dachówek. Dzięki szerokim paskom butylowym (25 mm) tworzy z dachówkami na połaci trwałe połączenie. Ze względu na silne właściwości klejące, szczególnie w wyższych temperaturach, należy unikać bezpośredniego dotykania kleju butylowego.
Nawiercenie otworu montażowego w gąsiorze początkowym
Krok 5. Solidne zamocowanie gąsiora początkowego na dachu wymaga nawiercenia w nim otworu montażowego. Po odpowiednim ustawieniu gąsiora na łacie kalenicowej należy go przytwierdzić wkrętem. Cztery kolory taśmy CREAROLL marki CREATON zgodne z kodami RAL - czarny (RAL 9004), szary (RAL 7015), brązowy (RAL 8017) i czerwony (RAL 8004) umożliwiają zachowanie spójności kolorystycznej z ceramicznymi lub cementowymi dachówkami, gąsiorami i dodatkami zastosowanymi na dachu.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

W górnej części gąsiora początkowego, w dedykowanym na to miejscu, instalujemy metalową klamrę
Krok 6. W górnej części gąsiora początkowego, w dedykowanym na to miejscu, instalujemy metalową klamrę. Klamry wykorzystujemy do montażu kolejnych gąsiorów podstawowych dedykowanych dla danego modelu z oferty marki CREATON.

Taśma kalenicowa CREAROLL to produkt uniwersalny. Idealnie sprawdza się na połaci wykonanej z dachówek ceramicznych lub cementowych marki CREATON oraz ciężkich pokryć dachowych innych marek dostępnych aktualnie na rynku.

Źródło: materiały prasowe CREATON

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny