Dlaczego do izolacji poddasza należy wybrać wełnę mineralną?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Dlaczego do izolacji poddasza należy wybrać wełnę mineralną?

Odpowiedź eksperta: Wyroby z wełny mineralnej mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Stosuje się je przede wszystkim do ocieplania ścian, poddaszy, dachów skośnych i stropów. Służą również do wygłuszania sufitów podwieszanych, stropów między piętrami i ścian działowych.

aktualizacja: 2018-06-18 10:26:06

Dlaczego warto wybrać izolację z wełny mineralnej URSA?

  1. Mineralna wełna szklana URSA to skuteczna termoizolacja dachu - ma bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła lambda (λ), nawet 0,032. Jego niezmienność w czasie potwierdzona jest w Deklaracji Właściwości Użytkowych, którą wystawia się dla konkretnej paczki wełny.

  2. Doskonale pochłania fale dźwiękowe, tym samym izoluje od hałasu z zewnątrz. Zapewnia komfort akustyczny na bardzo wysokim poziomie.

  3. Wełna URSA jest materiałem całkowicie NIEPALNYM - a to jest bardzo ważny argument przy wyborze materiału do izolacji. Wełna szklana URSA ma najwyższą klasę reakcji na ogień A1, co poświadcza etykieta wyrobu umieszczona na opakowaniu. Żadna inna klasa nie gwarantuje tak wysokiego bezpieczeństwa.

  4. Wełna mineralna nie starzeje się i nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu. URSA gwarantuje jakość swoich wyrobów, potwierdzając to certyfikatami ISO.

  5. Wełna mineralna URSA nie przeciwstawia się przepływowi pary wodnej. O tej cesze zapewnia obecność parametru MU1 w kodzie CE wyrobu. Ta cecha jest bardzo istotna z punktu widzenia prawidłowej i skutecznej wentylacji dachu.

  6. Wełna URSA jest produktem całkowicie bezpiecznym dla zdrowia - zarówno w montażu, jak i późniejszym użytkowaniu. Głównymi surowcami jakich użyto do produkcji wełny mineralnej URSA są piasek i szkło. Dlatego jest to materiał ekologiczny i poddający się w pełni recyklingowi.

  7. Ocieplenie dachu mineralną wełną szklaną URSA radykalnie poprawia energooszczędność budynku. Takie rozwiązanie przyczyni się nie tylko do oszczędności w kwestii finansów domowych, ale również pomoże zmniejszyć zużycie nieodnawialnych źródeł energii.

Michał Dylewski
Product Manger
URSA Polska
fot. URSA

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje