Łatwy montaż
Do coraz większej popularności blachodachówki panelowej przyczynił się z pewnością jej prosty montaż. W porównaniu do innych pokryć dachowych trwa on zdecydowanie krócej. Odpady powstałe przy montażu ogranicza się do minimum, z tego powodu jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Co za tym idzie - inwestor ponosi dużo mniejsze koszty budowy. Połączenia kolejnych paneli są niemalże niewidoczne, dzięki czemu zachowujemy estetykę pokrycia.
Dostępność
Terminy dostaw materiałów odgrywają kluczową rolę podczas inwestycji budowlanych. To co jest zdecydowaną przewagą blachodachówek panelowych, to ich dostępność od ręki. Jest to ważne na końcowych etapach budowy, ponieważ czas jest ważnym czynnikiem. Panelówki pakowane są na standardowych europaletach, a więc transport nie powinien sprawiać żadnych problemów.
Wzornictwo w nowoczesnym stylu
Blachodachówka panelowa dostępna jest w wielu stylach i kolorach. Do nowoczesnych i przemysłowych zabudowań doskonale sprawdzą się te o płaskim profilu. W ofercie są też blachodachówki o kształcie, który przypomina dachówkę ceramiczną mającą na celu nawiązanie do tradycyjnych pokryć dachowych. Inwestorzy w związku z tym nie mają trudności w dopasowaniu blachodachówki panelowej do stylu budynku. Także kolorystyka nie będzie stanowić problemu. Mamy do wyboru powłoki, zabezpieczające z połyskiem, matowe albo matowe z gruboziarnistą warstwą. Blachodachówka może też mieć drewnopodobną powierzchnię, dzięki czemu daje większe możliwości aranżacyjne.
Jaki rodzaj powłoki wybrać?
Od wyboru powłoki zależy trwałość blachodachówki i jej koloru. Najczęściej wybór sprowadza się do powłoki poliestrowej lub poliuretanowej. Podczas zakupu musimy zwrócić uwagę na gwarancję. Obie powłoki mają zapewnić nam długoletnią trwałość. Producenci zapewniają, że blacha z powłoką poliestrową osiąga żywotność do 30 lat. Jednak powłoka poliuretanowa ma nawet 50 lat gwarancji. Możemy przedłużyć trwałość dachu, regularnie sprawdzając jego stan techniczny oraz odpowiednio go konserwując. Zaleca się alby przegląd oraz ewentualne czyszczenie wykonywać raz do roku.
Akcesoria do blachodachówek modułowych
Decydując się na blachodachówkę, warto jest zwrócić uwagę na akcesoria jakie oferuje firma wraz z systemem modułowym. Najlepszym rozwiązaniem będzie, wraz z pokryciem, zakup niezbędnych do montażu elementów i akcesoriów takie jak, np. wkręty, gąsiory, obróbki blacharskie, taśmy uszczelniające, farby zaprawowe i blachy płaskie. Te ostatnie mogą przydać się jeśli trzeba będzie wykonać obróbkę w nietypowych kształtach. Jeśli firma zapewni inwestorowi wszystkie te elementy nie będzie on musiał martwić się, że zakupi niekompatybilne elementy.
Rodzaje blachodachówek, na które warto zwrócić uwagę
Interesującym, wartym uwagi przykładem jest zakup blachodachówki płaskiej, pasującym do zabudowań nowoczesnych i obiektów biurowych. Zaletą jest to, że jest ekonomiczna ze względu na małą ilość odpadów powstałych przy montażu. Bogata paleta zabezpieczeń antykorozyjnych także zasługuje na uwagę, dlatego warto przeanalizować wszystkie rodzaje powłok oferowanych przez producenta.