Elegant 2.0 - nowy panel na rąbek

Elegant 2.0 - nowy panel na rąbek

Producent bardzo popularnych paneli dachowych i elewacyjnych Elegant wyniósł swój produkt na nowy poziom i tak powstał Elegant 2.0. Został on zaprojektowany z uwzględnieniem uwag wielu dekarzy, przez co jego obecna wersja jest prosta w montażu, a sam panel ma elegancki, ponadczasowy charakter. Co jeszcze go wyróżnia?

Gdzie stosować panele Elegant 2.0

Panele na rąbek Elegant 2.0 sprawdzą się na dachach skośnych jak i na elewacji. Zastosowane na dachu skośnym będą doskonałym wykończeniem domów zarówno o nowoczesnym jak i klasycznym stylu. Często wybierane są przez inwestorów, którzy budują rezydencje i współczesne osiedla domów wielorodzinnych. Co ciekawe, stanowią doskonałe wykończenie historycznych i zabytkowych budynków znajdując zastosowanie przy ich rewitalizacji.

Pod względem estetycznym ich niewątpliwą zaletą jest to, że nadają obiektom prostą i elegancką linię. Panele wykonane są w czterech profilacjach do wyboru - liniowym, z podwójnym rowkiem, w mikrofali oraz profilowaniu gładkim. Dodatkowo występują w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można je dopasować do budynków o rożnym charakterze i sprostać najbardziej wyrafinowanym gustom.

Panele na rąbek Elegant 2.0
Panel na rąbek Elegant 2.0 może mieć nawet 10 m długości. Dlatego świetnie sprawdza się również na elewacji.
Panele na rąbek Elegant 2.0
Osiedle domków jednorodzinnych z dachem i elewacją pokrytą panelem. Klasyczny wygląd Eleganta 2.0 jednocześnie podkreśla nowoczesny charakter budynków.

Walory techniczne

Jak już wspomnieliśmy, wersja 2.0 paneli Elegant powstała w oparciu o współpracę z dekarzami i innymi specjalistami z branży. To oni, bazując na własnym doświadczeniu, przyczynili się do ostatecznej wersji produktu. W efekcie powstał doskonały pod względem estetycznym oraz technicznym panel, który - co w pokryciach dachowych i elewacyjnych niezwykle istotne - jest odporny na korozję oraz odkształcenia. Nie straszna mu także nawet najbardziej niekorzystna aura, bowiem system ten jest całkowicie szczelny i odporny na każde warunki pogodowe. Zawdzięcza to m.in. nowej konstrukcji zamka. Został on zbudowany w ten sposób, że dolna i górna część zamka się stykają, dzięki czemu nie ulega on uszkodzeniu ani w trakcie prac na dachu, ani w czasie jego eksploatacji.

Na szczelność panela ma także wpływ ukryte mocowanie, dzięki któremu wrażliwe na działanie wilgoci wkręty, nie są wyeksponowane na warunki atmosferyczne. Wyeliminowana została także możliwość podwiewania wody pod panel, co uzyskane zostało dzięki temu, że panel jest podcięty i zagięty na końcach, a jego cięta krawędź jest ukryta. Taka konstrukcja ułatwia także montaż obróbek okapowych.

Panele na rąbek Elegant 2.0

Panele dostępne są w szerokościach 300 mm i 510 mm. Jeśli chodzi o długość, to może ona wynosić od 400 mm do aż 10 000 mm. Producent przewiduje także możliwość indywidualnego doboru grubości blachy, która może wynosić 0,50; 0,60 lub 0,70 mm. Duża rozpiętość rozmiarów sprawia, że panele Balex Metal znajdują zastosowanie zarówno jako pokrycie dachowe jak i na elewacji.

Panele mają otwory fasolkowe, które znacznie ułatwiają ich mocowanie, a także pracę całego systemu. Dach pokryty panelem na rąbek Elegant 2.0 nie ulegnie zniekształceniu nawet wystawiony na działanie dużego nasłonecznienia lub niskich temperatur. Dodatkowo, dostępne w szerokiej gamie powłoki antykorozyjne, umożliwiają dostosowanie dachu do specyficznych warunków mikroklimatycznych.

Panele na rąbek Elegant 2.0
Mocowanie instalacji fotowoltaicznej do panela Elegant 2.0 nie stanowi żadnego problemu.
Panele na rąbek Elegant 2.0
Elegant 2.0 równie dobrze prezentuje się na małych obiektach takich jak domki letniskowe czy garaże budowane w nowoczesnym stylu.

Panel na rąbek łatwy w montażu.

Instalację paneli można zamknąć w trzech słowach: założyć, zamknąć i wyrównać. Panele montowane są na łatach i na pełnym deskowaniu (zgodnie ze spadkiem połaci dachowej). Co istotne, wygięcie blachy w zamku pozwala na wielokrotny montaż i demontaż bez obawy o rozszczelnienie, uszkodzenia czy odkształcenia powłok.

Nowa wersja panela, wyposażona w możliwość podcięcia i zagięcia (od przodu zagięcia na szerokość 35 mm, a na drugim końcu - podgięcia), pozwala na łatwą integrację z obróbką okapu. W ten sposób otrzymujemy gotowy element, którego montaż jest niezwykle prosty.


balex.eu
Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz