Jakie są zalety pokrycia dachowego z dachówki cementowej marki CREATON?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jakie są zalety pokrycia dachowego z dachówki cementowej marki CREATON?

Dachówka cementowa (zwana też betonową) pośród dostępnych na rynku pokryć dachowych wyróżnia się dużą trwałością, atrakcyjnym wyglądem oraz korzystną ceną. Wybór tego rozwiązania pozwala zmniejszyć koszty całej inwestycji, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej funkcjonalności i bardzo dobrych parametrów technicznych. CREATON posiada w swojej ofercie trzy dachówki cementowe - nowoczesny model KAPSTADT oraz nawiązujące do klasycznej estetyki GÖTEBORG i HEIDELBERG.

aktualizacja: 2023-01-20 05:41:22

Nowoczesna dachówka cementowa - ekologiczny produkt o licznych zaletach

Dachówki cementowe są nowoczesnym, trwałym i w pełni ekologicznym rodzajem pokrycia dachowego. Wytwarza się je z mieszaniny piasku, cementu i pigmentów na bazie tlenków żelaza oraz wody, które nadają gotowym produktom piękne kolory. Dachówki cementowe są niepalne i posiadają doskonałe właściwości izolujące. Nie podlegają też efektowi rozszerzalności termicznej, pozostając odporne na zmiany temperatury.

W przypadku wszystkich dachówek cementowych z oferty CREATON długa żywotność ma swoje odzwierciedlenie w okresie gwarancji, wynoszącym do trzydziestu lat. Co więcej, produkty tej marki są w pełni spójne pod względem funkcjonalnym oraz estetycznym z dopasowanymi do nich akcesoriami. Dachówka podstawowa wraz z dachówkami funkcyjnymi i licznymi dodatkami tworzy gotowy system. Gama rozwiązań uzupełniających marki CREATON umożliwia estetyczne wykończenie wszelkich fragmentów konstrukcji dachowej, skuteczną wentylację, ochronę przed śniegiem i lodem czy komunikację z kominem.

Dachówka cementowa - pokrycie w zróżnicowanych formach i kolorach

Choć pod kątem różnorodności form i kolorów dachówka cementowa ustępuje pokryciom ceramicznym, to jednak modele cementowe wciąż zapewniają duże możliwości estetyczne. Spośród dostępnych na rynku produktów z łatwością wybierzemy więc rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb. W ofercie CREATON Polska znajdują się trzy atrakcyjne dachówki cementowe, pasujące zarówno do budynków o tradycyjnej, jak i współczesnej architekturze.

Model KAPSTADT cechuje minimalistyczny design. Ta elegancka dachówka płaska znakomicie prezentuje się na dachach domów nowoczesnych. W przypadku budynków o tradycyjnej bryle doskonale sprawdza się esówka GÖTEBORG. W historyczne wzornictwo idealnie wpisuje się natomiast model HEIDELBERG, inspirowany dachówkami typu mnich-mniszka. Wszystkie pokrycia dachowe z cementu marki CREATON dostępne są w modnych barwach - od ponadczasowej, klasycznej czerwieni, przez popularne obecnie odcienie szarości, po nowoczesną i elegancką czerń.

Dachówki cementowe CREATON
Dachówki cementowe CREATON

Powłoki dodatkowo chroniące dachówki cementowe

Dachówki cementowe wzbogacone są specjalnymi powłokami, harmonijnie łączącymi wyróżniającą estetykę i funkcjonalność. Opracowane przy użyciu nowoczesnej technologii zapewniają dachówkom cementowym najlepsze parametry użytkowe. Wydobywają głębię koloru dachówki, podkreślając jego intensywność. Chronią przed działaniem szkodliwych czynników, między innymi utratą kolorów na skutek promieniowania UV.

W produktach CREATON stosowane są powierzchnie PLANAR oraz DURATOP PRO. Każda z nich zapewnia dachowi dodatkową ochronę, ale nieco inną estetykę. Powierzchnia PLANAR sprawia, że dachówka uzyskuje matowy wygląd. Równocześnie zabezpiecza ją przed porastaniem przez mech oraz osadzaniem się kurzu i pyłu. Z kolei dzięki nowoczesnej, gładkiej powierzchni DURATOP PRO dachówka cementowa staje się błyszcząca. Co istotne, powłoka ta posiada również właściwości hydrofobowe - wilgoć nie wnika więc w głąb pokrycia, lecz spływa swobodnie z połaci w postaci kropel.

Dachówki cementowe CREATON posiadają zwiększoną o 30% wytrzymałość mechaniczną w stosunku do założeń obowiązującej normy PN-EN 490. Każdy z dostępnych w naszej ofercie modeli wyróżnia się kształtem zaprojektowanym w oparciu o innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. Najwyższa jakość i trwałość sprawiają, że dachówki cementowe CREATON to doskonały i sprawdzony produkt na dach.

Firma powiązana:
CREATON Polska sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!