Dlaczego warto wybrać system rynnowy BRYZA STAL?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Dlaczego warto wybrać system rynnowy BRYZA STAL?

Dwudziestoletnie doświadczenie w produkcji systemów rynnowych BRYZA PVC, stała współpraca z dekarzami, otwartość na potrzeby Klientów i wdrożenie nowoczesnego parku maszynowego zaowocowały stworzeniem niezawodnego stalowego systemu rynnowego BRYZA STAL. 

aktualizacja: 2022-09-19 07:38:16

System rynnowy BRYZA STAL produkowany jest ze stali ocynkowanej najwyższej jakości, dodatkowo powlekanej powłoką poliuretanową, co zapewnia wieloletnią trwałość i wytrzymałość w najtrudniejszych warunkach zewnętrznych. Oferujemy dwa najczęściej stosowane rozmiary rynien stalowych: 125/90 i 150/100, w gamie pięciu kolorów.

Unikalne cechy - BRYZA STAL

System rynnowy BRYZA STAL wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, łatwością montażu i funkcjonalnością. Głębokie rynny zapewniają prawidłowe odprowadzenie wody deszczowej nawet podczas intensywnych opadów. Długie ramiona narożnika dają możliwość mocowanie dodatkowych uchwytów rynnowych stabilizujących narożnik.

Złączka rynnowa o szerokości 84 mm wyposażona w uszczelkę gumową zapewnia stabilne i szczelne połączenie. Zapięcie za pomocą klamry ułatwia i przyśpiesza montaż. Specjalnie zaprojektowany uchwyt doczołowy z głębokim tłoczeniem odsuwa rynnę od deski czołowej, zapewniając bardziej efektywną wentylację w połaci dachowej. Wielowarstwowe zabezpieczenie rdzenia stalowego i pokrycie warstwą poliuretanową dodatkowo chroni przed zarysowaniem i utratą koloru.

System rynnowy BRYZA STAL
System rynnowy BRYZA STAL

BRYZA PVC

System rynnowy BRYZA PVC to produkt o ugruntowanej pozycji rynkowej. Od lat stanowi wyznacznik jakości i niezawodności. Gama ośmiu kolorów w czterech rozmiarach zapewnia szeroki wachlarz możliwości i umożliwia dobranie właściwego systemu do każdego budynku. Niezawodna szczelność, łatwość montażu i komplet akcesoriów umożliwia nie tylko odprowadzanie wody deszczowej, ale również jej bardzo efektywne odzyskiwanie.

Unikalne cechy - BRYZA PVC

W ofercie systemu rynnowego BRYZA PVC dostępne są produkty ekonomiczne, innowacyjne i ergonomiczne. Narożniki o regulowanym kącie rozwarcia 120o-145o ułatwiają montaż systemu rynnowego w przypadku dachów nietypowych. Przyśpiesza proces montażu, nie wymaga klejenia, eliminuje konieczność wykonywania narożników metodą zgrzewania.

Odzyskiwacz wody deszczowej przystosowany do rur spustowych o średnicach 63, 90 i 110 mm i oferowany w komplecie z przyłączem i szybkozłączką w kolorze grafitowym, pozwalającą na podłączenie węża ogrodowego, umożliwia odprowadzenie deszczówki do zbiornika. Dodatkowa zaślepka umożliwia zamknięcie odpływu z odzyskiwacza w razie potrzeby. Elementem łączącym system rynnowy z kanalizacją deszczową o średnicy 110 mm jest osadnik. Standardowo przystosowany do rur spustowych o średnicy 110 mm, a po zastosowaniu odpowiedniej redukcji również do średnic 100, 90 i 63 mm. Występuje w czterech wersjach kolorystycznych: brązowy, grafitowy, szary i czarny. Podstawową funkcją osadnika jest zatrzymanie zanieczyszczeń spływających z dachu budynku i zapobieganie ich przedostawaniu się do kanalizacji deszczowej. Wyposażony jest w duży kosz osadczy połączony z uchylną pokrywą, co umożliwia proste usuwanie zanieczyszczeń.

Odzyskiwacz wody deszczowej
Odzyskiwacz wody deszczowej

Przeznaczenie systemów rynnowych

Wybór odpowiedniego rozmiaru systemu rynnowego uzależniony jest od wielkości powierzchni dachu, z którego ma zostać odprowadzona woda. Skutkiem zbyt małego systemu jest przede wszystkim zbieranie się nadmiaru wody, która w konsekwencji przelewa się i prowadzi do uszkodzenia elewacji. Budynki mieszkalne, wiaty i garaże, których dachy cechują się niewielką powierzchnią, powinny posiadać rynny o średnicy przekroju 75 mm.

Nieco większe budynki, takie jak domy jednorodzinne, małe i średnie magazyny, obiekty handlowe i przemysłowe, czy też budynki użyteczności publicznej, wymagają zastosowania rynien o średnicy 100 mm z rurą spustową 63 lub 90 mm. Natomiast rynny 125 mm z rurą spustową 90 lub 110 mm oraz rynny 150 mm z rurą spustową 100 lub 110 mm, przeznaczone są dla dużych domów jedno i wielorodzinnych, bloków mieszkalnych oraz obiektów budownictwa przemysłowego i komercyjnego o dużych powierzchniach.

Schemat systemu rynnowego Bryza Stal

Podsufitka BRYZA PVC

To rozwiązanie kompletne, składające się z deski pełnej i perforowanej, listwy J, listy H oraz listwy narożnej zewnętrznej. Podsufitka BRYZA PVC pozwala na estetyczne i trwałe wykończenie okapu dachu. Produkt cechuje całkowita odporność na warunki zewnętrzne, nie wymaga konserwacji ani malowania. Bogata gama kolorów spójna z kolorystyką systemu rynnowego zapewnia efektowne wykończenie dachu. W ofercie dostępne są również podsufitki z okleiną drewnopodobną, doskonale imitującą naturalne walory drewna. Precyzja wykonania elementów podsufitki gwarantuje łatwy i szybki montaż, natomiast niewielka masa umożliwia jej zainstalowanie nawet na delikatnych konstrukcjach, jednocześnie nie obciążając dachu.

Podsufitka BRYZA PVC
Podsufitka BRYZA PVC

Grupa Cellfast - producent systemów rynnowych i podsufitek

Czołowy polski producent systemów rynnowych i podsufitek, węży, akcesorów ogrodowych, oparty w 100% na polskim kapitale. Jest zdecydowanym liderem na rynku krajowym i liczącym się eksporterem do wielu krajów Europy i Świata. Grupa Cellfast dysponuje powierzchnią produkcyjną przekraczającą 75 000 m2, na którą składają się cztery zakłady produkcyjne, ulokowane w Stalowej Woli i Krośnie.

Logo Bryza
www.rynnybryza.pl
Firma powiązana:
Cellfast

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania