Wszechstronne produkty marki BP2.eu. Dach i elewacja

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Wszechstronne produkty marki BP2.eu. Dach i elewacja

Niemal w każdej dziedzinie pojawiają się trendy, moda na dany styl czy produkt. Czasem popularność wiąże się jedynie z designem, jednak często pewne tendencje są spowodowane nie tylko estetyką, ale łączą w sobie nowe rozwiązania i nowe sposoby zastosowań. Nie inaczej jest w budownictwie.

aktualizacja: 2022-09-19 07:35:11

Obecnie możemy zauważyć zdecydowany trend do wykorzystywania w nowych inwestycjach blaszanych paneli oraz blach trapezowych nie tylko jako elementów dachu, ale również do pokrycia elewacji czy jako okładzin ścian. W ostatnich latach wzrosła ich popularność, produkty używane do tej pory jedynie w dużych przedsięwzięciach typu hale czy magazyny stały się atrakcyjnym rozwiązaniem także dla małych projektów. Ich wyjątkowa estetyka, dopracowanie detali i wykończeń spowodowały, że znajdują wiele nowych zastosowań. Coraz częściej są wykorzystywane nie tylko w budownictwie komercyjnym ale także w niewielkich i większych budynkach mieszkalnych.

Ich podstawowe walory to prosty i szybki montaż, efektowny wygląd, a także efektywna eksploatacja. Łatwo utrzymać ich czystość. Równie niewiele problemów sprawia ewentualna renowacja. Zalet jest znacznie więcej, dlatego trudno się dziwić, że blachy trapezowe oraz blaszane panele znalazły się w gronie produktów będących obecnie w modzie. 

Marka BP2.eu ma do zaoferowania w temacie paneli blaszanych oraz blach trapezowych wiele produktów. Warto dobrze poznać te, które cieszą się coraz większą popularnością. Ich wszechstronność powoduje, że architekci mogą zmienić podejście do projektowania. Paleta atrakcyjnych rozwiązań elewacyjnych daje zupełnie nowe możliwości przy myśleniu o architekturze.

Modułowy panel blaszany FIT

To najnowszy produkt w ofercie marki BP2. Choć wykorzystuje nowoczesne rozwiązania jest ukłonem w stronę tradycji. Nawiązuje wyglądem do klasycznych dachów, w których arkusze, podobnie jak panele FIT, łączone były wertykalnie na przemian.

Wzdłużne profilowanie MICRO RIB gwarantuje idealnie gładką powierzchnie, bez zbędnego wrażenia falowania. Technologia zamka zatrzaskowego pozwala na uzyskanie efektu wizualnego jak w przypadku tradycyjnie felcowanego rąbka, a zastosowane rozwiązania w postaci EASY LINK oraz BEND LOCK dodatkowo gwarantują idealne spasowanie bez konieczności zastosowania widocznych wkrętów.

Modułowy panel blaszany FIT - realizacja
Modułowy panel blaszany FIT - realizacja

Blachy trapezowe

W ofercie BP2 są dostępne w kilkunastu rodzajach profili. Od T-7, czyli najbardziej płaskiej, wykorzystywanej powszechnie jako bramy garażowe czy do obudowania kontenerów, po T-200, blachy o wysokim profilu konstrukcyjnym i o dużej wytrzymałości. Na potrzeby elewacji budynków mieszkalnych stosuje się te o mniejszych profilach, od T-7 do T-55.

Blachy trapezowe są dostępne w bogatej gamie kolorów i powłok. Cięte są według indywidualnych wymagań, a ich oryginalną estetykę zwiększają perforacje. Z producentem można ustalić kształt, wielkość czy układ otworów, dzięki czemu nie tylko konstrukcja elewacji, ale także jej forma powodują wyjątkowość końcowego efektu. Powstają bardzo ciekawe rozwiązania niewymagające dodatkowych inwestycji, jedynie pomysłu na oryginalny projekt kompozycji.

Blacha falista SINUS

Profil falisty SINUS to przykład udanego połączenia tradycyjnego kształtu z najnowszymi powłokami ochronnymi. Nawiązując estetyką do klasycznych form, oferuje szeroką gamę możliwości wykończenia, dzięki czemu poszycie zyskuje ciekawy i dotychczas niespotykany efekt wizualny. Podobnie jak w blachach trapezowych jego dostępna, szeroka paleta barw oraz perforacji dają duże możliwości wykreowania niestandardowego podejścia do blaszanych wykończeń.

Blacha falista SINUS - realizacja

Kasetony elewacyjne SKRIN

Dzięki swojej uniwersalności znajdują szerokie zastosowanie. Świetnie sprawdzają się jako pokrycie elewacyjne zarówno nowych budynków, jak i modernizowanych. Są bardzo atrakcyjnym elementem architektury dla projektantów. Mogą być pokryte różnymi rodzajami powłok, które uwzględniają klasę korozyjności stali, oferowane są w dowolnych kolorach, dają możliwość montażu zarówno w poziomie, jak i pionie. Na potrzeby klienta BP2 jest w stanie wykonać także kasetony o niestandardowych wymiarach, a duży wybór perforacji w różnych wielkościach i kształtach oraz świetnie opracowane systemowe wykończenia zapewniają wyjątkową estetykę realizacji.

Kasetony elewacyjne SKRIN - realizacja
Kasetony elewacyjne SKRIN - realizacja

Panele ścienne LINEA

Podstawowymi zaletami paneli ściennych są łatwy i szybki montaż oraz elastyczność w dopasowaniu pokrycia do kształtu elewacji. Produkt ten świetnie nadaje się również do łączenia w obrębie fasady z innymi rodzajami okładzin, co zapewnia atrakcyjny efekt wizualny. W połączeniu z szerokim wyborem kolorów i faktur powłok panele umożliwiają realizację niebanalnych projektów ścian. Także w tym przypadku perforacje dają okazję do indywidualnego wykończenia.

Panele dachowe LAMBDA 2.0

Uniwersalne rozwiązanie spełniające funkcję nie tylko pokrycia dachowego, ale i wykończenia elewacji. Perfekcyjne dopracowanie paneli znajduje odzwierciedlenie w wysokiej estetyce.

Wpływa na nią profilowanie wzdłużne MICRO RIB. Z kolei wykończenie COVER CAP zapewnia nienaganną prezencję realizacji. LAMBDA 2.0 jest dostępna w dwóch szerokościach panelu i czterech rodzajach profilowania. Projekty, w których LAMBDA 2.0 jest stosowana zarówno na dachu, jak i elewacji, wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie. Futurystyczny wygląd bryły budynku powoduje, że realizacja zwraca na siebie uwagę każdego estety.

Panele dachowe LAMBDA 2.0 - realizacja
Panele dachowe LAMBDA 2.0 - realizacja

Więcej informacji na BP2.eu
Firma powiązana:
Balex Metal

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania