Dachówka płaska - uniwersalne rozwiązanie na każdy rodzaj dachu

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dachówka płaska - uniwersalne rozwiązanie na każdy rodzaj dachu

Każdy buduje dom w zgodzie z własnym poczuciem estetyki. Jednym podobają się projekty z tradycyjnymi budynkami, inni bez wahania wybiorą minimalistyczny, nowoczesny dom. Dobra wiadomość jest taka, że i jedni i drudzy nie muszą długo zastanawiać się nad wyborem pokrycia dachu. Do obu stylów bez wątpienia pasuje ponadczasowa dachówka płaska.

aktualizacja: 2021-09-20 10:05:14

Każdy, kto zdecyduje się na budowę domu musi się liczyć z tym, że ta decyzja jest jedną z wielu, które przyjdzie mu podjąć. Szczególnie uciążliwe jest podejmowanie decyzji w sprawie materiałów budowlanych. Wiadomo, że budynek ma przetrwać co najmniej dziesiątki lat. Dlatego tak ważne jest przemyślane podjęcie decyzji. Oczywiście, najlepsze będą materiały solidne i sprawdzone.

Warto także zwrócić uwagę na to, by nie były chwilową nowinką stylistyczną, bowiem tego rodzaju materiały mogą szybko wyjść z mody i dom oparty na nich przestanie nam się podobać. Dotyczy to zwłaszcza elementów zewnętrznych, widocznych na pierwszy rzut oka i nadających charakteru naszemu budynkowi, takich jak elewacja czy dach. W tym artykule zajmiemy się dachem, wykazując, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór dachówki płaskiej, która świetnie sprawdzi się zarówno jako zwieńczenie domu nowoczesnego, jak i wykonanego w tradycyjnym stylu.

Wzory - do wyboru, do koloru

Współcześnie producenci w każdym z elementów wykończeniowych dają nam wybór, co do wzoru i barwy. Nie inaczej jest w przypadku dachówek płaskich.

Jeśli naszym zamiarem jest postawienie nowoczesnego domu, możemy wybrać m.in. pomiędzy ceramicznymi modelami dachówek z kolekcji Turmalin i Topas a betonowymi Teviva Cisar lub Tegalit Protegon, która świetnie wpisuje się w stylistykę współczesnego budownictwa. Wybór możemy poszerzyć o blachodachówkę panelową AeroDek Quadro (to pierwsza na rynku blachodachówka z płaskim profilem). Warto przy tym wiedzieć, że każda z kolekcji przygotowana została w bogatej kolorystyce, co ułatwia dopasowanie dachówek do całej stylistyki domu.

Dachówki płaskie idealne do klasycznego domu

Tradycyjne domy w Polsce najczęściej posiadają spadziste dachy. Tego typu domy emanują ciepłem rodzinnego ogniska, a jednocześnie mają wyjątkowo szlachetny charakter. Do takich budynków doskonale dopasuje się tradycyjna linia karpiówki z oferty BMI Braas, w tym dachówki ceramiczne Opal czy Opal Żłobkowany. Charakteryzuje je ponadczasowe piękno. Co więcej, nadają się zarówno do dachów w remontowanych budynkach zabytkowych, jak i do nowo budowanych, w tradycyjnym stylu, odpowiadających gustom współczesnych inwestorów.

Dachówka ceramiczna BMI Braas - Opal Żłobkowany
Dachówka ceramiczna BMI Braas - Opal Żłobkowany

Smaragd - gdy liczy się oryginalność

Są inwestorzy odważni, którzy lubią się wyróżniać z tłumu. Do nich przemówi z pewnością dachówka ceramiczna Smaragd, którą charakteryzuje nieszablonowy kształt, pozwalający na stworzenie na dachu diagonalnego układu. Takie wykończenie sprawia, że budynek prezentuje się bardzo awangardowo.

Dachówka Smaragd nadaje się zarówno na najbardziej pochyłe dachy, jak i na elewacje, gdzie przyjmuje charakter dachówki okładzinowej. Dzięki niej dom nabiera bardzo wyrafinowanego wyglądu, a jego elewacja sprawia wrażenie jakby była pokryta łupkiem.

Dachówka Smaragd oferowana jest w trzech wyrazistych kolorach, co pogłębia efekt nieszablonowości domu. Oczywiście, jest to produkt nie tylko efektowny, ale także znakomity pod względem jakości i bezpieczeństwa.

Dachówka ceramiczna BMI Braas - Smaragd
Dachówka ceramiczna BMI Braas - Smaragd

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje