Elegant 2.0 - nowy panel na rąbek

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Elegant 2.0 - nowy panel na rąbek

Producent bardzo popularnych paneli dachowych i elewacyjnych Elegant wyniósł swój produkt na nowy poziom i tak powstał Elegant 2.0. Został on zaprojektowany z uwzględnieniem uwag wielu dekarzy, przez co jego obecna wersja jest prosta w montażu, a sam panel ma elegancki, ponadczasowy charakter. Co jeszcze go wyróżnia?

aktualizacja: 2021-06-18 06:32:44

Gdzie stosować panele Elegant 2.0

Panele na rąbek Elegant 2.0 sprawdzą się na dachach skośnych jak i na elewacji. Zastosowane na dachu skośnym będą doskonałym wykończeniem domów zarówno o nowoczesnym jak i klasycznym stylu. Często wybierane są przez inwestorów, którzy budują rezydencje i współczesne osiedla domów wielorodzinnych. Co ciekawe, stanowią doskonałe wykończenie historycznych i zabytkowych budynków znajdując zastosowanie przy ich rewitalizacji.

Pod względem estetycznym ich niewątpliwą zaletą jest to, że nadają obiektom prostą i elegancką linię. Panele wykonane są w czterech profilacjach do wyboru - liniowym, z podwójnym rowkiem, w mikrofali oraz profilowaniu gładkim. Dodatkowo występują w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można je dopasować do budynków o rożnym charakterze i sprostać najbardziej wyrafinowanym gustom.

Panele na rąbek Elegant 2.0
Panel na rąbek Elegant 2.0 może mieć nawet 10 m długości. Dlatego świetnie sprawdza się również na elewacji.
Panele na rąbek Elegant 2.0
Osiedle domków jednorodzinnych z dachem i elewacją pokrytą panelem. Klasyczny wygląd Eleganta 2.0 jednocześnie podkreśla nowoczesny charakter budynków.

Walory techniczne

Jak już wspomnieliśmy, wersja 2.0 paneli Elegant powstała w oparciu o współpracę z dekarzami i innymi specjalistami z branży. To oni, bazując na własnym doświadczeniu, przyczynili się do ostatecznej wersji produktu. W efekcie powstał doskonały pod względem estetycznym oraz technicznym panel, który - co w pokryciach dachowych i elewacyjnych niezwykle istotne - jest odporny na korozję oraz odkształcenia. Nie straszna mu także nawet najbardziej niekorzystna aura, bowiem system ten jest całkowicie szczelny i odporny na każde warunki pogodowe. Zawdzięcza to m.in. nowej konstrukcji zamka. Został on zbudowany w ten sposób, że dolna i górna część zamka się stykają, dzięki czemu nie ulega on uszkodzeniu ani w trakcie prac na dachu, ani w czasie jego eksploatacji.

Na szczelność panela ma także wpływ ukryte mocowanie, dzięki któremu wrażliwe na działanie wilgoci wkręty, nie są wyeksponowane na warunki atmosferyczne. Wyeliminowana została także możliwość podwiewania wody pod panel, co uzyskane zostało dzięki temu, że panel jest podcięty i zagięty na końcach, a jego cięta krawędź jest ukryta. Taka konstrukcja ułatwia także montaż obróbek okapowych.

Panele na rąbek Elegant 2.0

Panele dostępne są w szerokościach 300 mm i 510 mm. Jeśli chodzi o długość, to może ona wynosić od 400 mm do aż 10 000 mm. Producent przewiduje także możliwość indywidualnego doboru grubości blachy, która może wynosić 0,50; 0,60 lub 0,70 mm. Duża rozpiętość rozmiarów sprawia, że panele Balex Metal znajdują zastosowanie zarówno jako pokrycie dachowe jak i na elewacji.

Panele mają otwory fasolkowe, które znacznie ułatwiają ich mocowanie, a także pracę całego systemu. Dach pokryty panelem na rąbek Elegant 2.0 nie ulegnie zniekształceniu nawet wystawiony na działanie dużego nasłonecznienia lub niskich temperatur. Dodatkowo, dostępne w szerokiej gamie powłoki antykorozyjne, umożliwiają dostosowanie dachu do specyficznych warunków mikroklimatycznych.

Panele na rąbek Elegant 2.0
Mocowanie instalacji fotowoltaicznej do panela Elegant 2.0 nie stanowi żadnego problemu.
Panele na rąbek Elegant 2.0
Elegant 2.0 równie dobrze prezentuje się na małych obiektach takich jak domki letniskowe czy garaże budowane w nowoczesnym stylu.

Panel na rąbek łatwy w montażu.

Instalację paneli można zamknąć w trzech słowach: założyć, zamknąć i wyrównać. Panele montowane są na łatach i na pełnym deskowaniu (zgodnie ze spadkiem połaci dachowej). Co istotne, wygięcie blachy w zamku pozwala na wielokrotny montaż i demontaż bez obawy o rozszczelnienie, uszkodzenia czy odkształcenia powłok.

Nowa wersja panela, wyposażona w możliwość podcięcia i zagięcia (od przodu zagięcia na szerokość 35 mm, a na drugim końcu - podgięcia), pozwala na łatwą integrację z obróbką okapu. W ten sposób otrzymujemy gotowy element, którego montaż jest niezwykle prosty.


balex.eu

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje