Polbruk S.A. Kostka brukowa, płyty tarasowe, elementy małej architektury
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 324431
Porady od Polbruk S.A.
Polbruk: Kostka do pary – jak łączyć różne rodzaje materiałów nawierzchniowych?
Kluczem do uzyskania stylowej i harmonijnej przestrzeni jest umiejętne łączenie kształtów, faktur i kolorów. Również układając nowy wzór na nawierzchni warto zapoznać się z możliwościami, jakie oferują nietypowe zestawienia kostek brukowych. Podstawowe zasady kreowania estetycznej i zarazem funkcjonalnej mozaiki przybliża Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk.
Polbruk: Nawierzchnia w wiosennej odsłonie – czyszczenie i renowacja kostki brukowej po zimie
Chcąc zadbać o naszą posesję przed nadejściem wiosny, warto w pierwszej kolejności zatroszczyć się o estetyczny wygląd kostki brukowej. O tym, jak właściwie przeprowadzić renowację brukowanej nawierzchni po zimie opowiada Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk.
Polbruk: Wybieramy projektanta ogrodu
Na marzenia o własnym domu składa się w dużej mierze pragnienie posiadania ogrodu. Aby ten ostatni był piękny i stanowił wizytówkę posiadłości, należy go odpowiednio zaprojektować i wykonać. W tym pomoże nam projektant. Odpowiadamy na pytanie: dlaczego warto zatrudnić architekta krajobrazu i na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert.
Polbruk: Jak urządzić ogród funkcjonalny?
Przydomowy ogród powinien być równie piękny, co funkcjonalny. Jeżeli tak nie jest, warto to zmienić, a projekt opracowany zimą, wdrożyć już z początkiem wiosny. Radzimy, jak dostosować przestrzeń wokół domu, aby cieszyła oko i była praktyczna.
Polbruk: Zrobione na szaro, czyli dlaczego w aranżacjach przestrzeni dominuje szarość?
Aranżacje przestrzeni utrzymane w odcieniach szarości mogą wydawać się nudne i monotonne. Nic bardziej mylnego! To jedne z najpopularniejszych kolorów, bez względu na obowiązujące w danym sezonie trendy, które w rzeczywistości potrafią zaskakiwać różnorodnością i oryginalnością.
Polbruk: Projektujemy nawierzchnię w ogrodzie zimowym
Ogród zimowy to nie tylko miejsce, w którym można się zrelaksować bez względu na porę roku, ale i sposób na zwiększenie powierzchni użytkowej domu. W zależności od wybranej lokalizacji, możemy wykorzystać istniejącą już płytę tarasową lub położyć nowy fundament. Najważniejsze, aby był on dopasowany do naszego domu.
Polbruk: Tych błędów unikaj - jak dbać o taras zimą?
Zadbany taras to nie tylko ozdoba domu, ale w okresie wiosny i lata również miejsce spotkań domowników i gości. Jednak żeby móc cieszyć się nim przez większą część roku, należy odpowiednio zadbać o jego nawierzchnię także zimą. W jaki sposób pielęgnować taras, aby zachował atrakcyjny wygląd na kilka lat?
Polbruk: Z czego wybudować schody?
Schody stanowią nie tylko podstawowy element wejścia do budynku, ale często, wraz z trawnikami i ogrodowymi ścieżkami pełnią także ważną rolę dekoracyjną. Od czego należy zacząć ich budowę i jaki materiał najlepiej wybrać, aby uzyskać różnorodne i efektowne połączenia? Oto kilka wskazówek.
Polbruk: Ogród holenderski pełen kwitnących rozwiązań
Z czego mógłby słynąć ogród holenderski, jeśli nie z bogatych nasadzeń poprzetykanych eleganckimi i funkcjonalnymi ścieżkami? Ogrody w stylu holenderskim czerpią z założeń ogrodów francuskich, jednak na przestrzeni lat Holendrzy wypracowali swój własny sposób na miły dla oka, przyjazny i nietuzinkowy ogród.
Kostka brukowa Polbruk zimy się nie boi
W okresie bardzo zmiennych warunków pogodowych, częstego odśnieżania i odladzania warstwa licowa kostki brukowej jest szczególnie narażona na zarysowania oraz inne niepożądane zmiany. Jakie kroki przedsięwziąć, aby im zapobiec? Kiedy jest na to najlepszy czas? Sprawdzone sposoby na utrzymanie kostki brukowej w dobrej kondycji zimą wymienia Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk.
Budowa ogrodzenia betonowego krok po kroku radzi Polbruk
Solidnie wykonane ogrodzenie betonowe to dla właścicieli posesji gwarancja bezpieczeństwa, ochrony przed wzrokiem osób postronnych oraz jego bezproblemowej eksploatacji przez wiele lat. Jednak nawet w tym przypadku – gdy do budowy wykorzystamy gotowe elementy betonowe – w trakcie montażu trzeba pamiętać o kilku zasadach.
Projektowanie podjazdu - sprawdzone rady eksperta firmy Polbruk
Minimalna szerokość podjazdu, aby można było komfortowo się po nim poruszać, wynosi 3 m. W miejscach, w których wolnej przestrzeni jest niewiele oraz tam, gdzie występują różnice nachylenia, dobrze jest położyć drobną kostkę. Oto kilka rad dla osób, które planują budowę lub remont podjazdu z zastosowaniem kostki brukowej.