Polbruk S.A. Kostka brukowa, płyty tarasowe, elementy małej architektury
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 321612
Porady od Polbruk S.A.
Taras na chłodne dni - jak go zaaranżować?
Trudne warunki pogodowe i niskie temperatury sprawiają, ze zimą taras nigdy nie będzie równać się z pomieszczeniem, w którym panuje przyjemne ciepło. Jednak nawet zimą, a szczególnie w okresie przedświątecznym, możemy zadbać się o to, aby na naszym tarasie zapanowała niepowtarzalna aura i pełnił on swoją drugą funkcję – reprezentacyjną.
Jak dobrać impregnat do kostki brukowej?
Betonowa kostka brukowa produkowana jest tak, aby posiadać odporność na działanie warunków atmosferycznych stosownie do występującego w danym miejscu klimatu. Należy jednak pamiętać, że intensywne zjawiska pogodowe takie jak zamrażanie i odmrażanie, nasączanie i przesuszanie wpływają zawsze negatywnie na strukturę i estetykę wyrobów betonowych. Aby zabezpieczyć kostkę przed nimi, warto sięgnąć po środki impregnujące.
Konserwacja podjazdu przed nadejściem zimy
Ostatnie pogodne dni jesieni to doskonały czas na porządki w ogrodzie i wokół domu. Warto nieco energii poświęcić naszej kostce brukowej. Odpowiednia pielęgnacja podjazdu o tej porze roku pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek wiosną.
Taras - jak zaaranżować przyjazne miejsce spotkań w ogrodzie?
W psychologii przestrzeni taras definiuje się jako przestrzeń łączącą dom z ogrodem, która daje poczucie swobody i umożliwia kontakt z naturą. Z praktycznego punktu widzenia taras pełni funkcję miejsca odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi – i z tego względu powinien być reprezentacyjny i komfortowy. Jak połączyć obie te role, aby stworzyć miejsce przyjazne tak gościom, jak i domownikom?
Wykwity wapienne na kostce brukowej - czym są i jak się ich pozbyć?
Powstawanie wykwitów wapiennych na kostce i innych wyrobach betonowych to naturalny proces związany z dojrzewaniem betonu. Chociaż ze względów estetycznych efekt białego nalotu może się nie podobać, warto podkreślić, że nie ma on wpływu na jakość i wytrzymałość kostki, a także – ma charakter czasowy, jak zapewnia ekspert z firmy Polbruk.
"Na mokro" czy "na sucho"? Porównanie dwóch metod układania płyt tarasowych
Nawierzchnię z płyt betonowych w ogrodzie można układać na dwa sposoby. Są to: układanie bezpośrednio na następujących po sobie warstwach suchej podbudowy oraz na wylewce betonowej. Którą z tych metod wybrać i kiedy? Na pytania odpowiada ekspert z firmy Polbruk.
Polbruk: Jak utworzyć strefę prywatności w ogrodzie?
Ogród można podzielić na kilka stref, tworząc specjalne, tak zwane wnętrza ogrodowe: rekreacyjne, pracy, zabaw z dziećmi czy spotkań ze znajomymi. Niezależnie od rodzaju i liczby tych specjalnych podstref ogrodu, szczególnie ważne jest jedno – by czuć się w nim komfortowo, nie podlegając ocenie sąsiadów.
Polbruk: Jak zaaranżować ogród zgodnie z trendami?
W poradnikach ogrodniczych na rok 2017 króluje natura. Drewno, wiklina, rośliny i zioła pochodzące z naszej strefy klimatycznej – oto elementy, których nie powinno zabraknąć w żadnym modnym ogrodzie. Ponadto eksperci radzą: korzystajmy z rozwiązań, które otworzą nas na kontakt z naturą i pozwolą jak najwięcej czasu spędzać w gronie najbliższych.
Polbruk: Pewnym krokiem – schody z betonu
Schody prowadzące do domu powinny być solidnie wykonane i odporne na zmienne warunki pogodowe. Wytrzymałość to podstawa, jednak nie mniej ważny jest również aspekt dekoracyjny. Obie te funkcje łączą w sobie rozwiązania z betonu.
Polbruk: Brukarstwo dekoracyjne, czyli ogród na nowo
Wiosną i latem ogrody rozkwitają feerią zmian. Na posesjach królują najnowsze trendy, a tarasy i przydomowe strefy zieleni zamieniają się w ulubione miejsca spotkań rodziny i znajomych. Trwający sezon to najlepszy moment na przeprowadzenie choćby drobnych rearanżacji w ogrodzie. Pomoże nam w tym kostka brukowa.
Polbruk: Przyjazna przestrzeń miejska – co to znaczy?
Ponad połowa ludzi na świecie żyje w miastach. W tej sytuacji potrzeba projektowania przyjaznej, zrównoważonej i użytecznej przestrzeni staje się jeszcze większa niż kiedykolwiek wcześniej. Przyglądamy się wzorcowym realizacjom i zdradzamy zasady kształtowania wyjątkowej tkanki miejskiej.
Polbruk: Ogród wertykalny na zewnątrz – jak założyć?
Ogrody wertykalne są oryginalnym sposobem na aranżację zieleni wokół domu i wprowadzenie ożywczej roślinności na niewielkich przestrzeniach. Z ich pomocą możliwe jest także maskowanie mało estetycznych murów oraz formowanie ogrodzeń. Decydując się na zielone ściany na zewnątrz, warto rozważyć wykorzystanie mini-gazonów, dzięki którym będą one całoroczne i bardziej trwałe.