Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Saappur

Dane kontaktowe:
22 758 97 24
Bagnista 3, 05-822 Milanówek

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 25345
Saappur: Izolacje z pianki - jakie materiały stosujemy do poszczególnych prac?
Saappur: Izolacje z pianki - jakie materiały stosujemy do poszczególnych prac?
Zgodnie z założeniem celów naszej firmy, dążymy do tego, aby dostarczyć naszemu klientowi produkt nie najtańszy, ale w wielu miejscach bezkompromisowy, dający skuteczne rozwiązanie tematu izolacji termicznej czy hydro izolacji.
Saappur: Jak zrobić izotermę?
Saappur: Jak zrobić izotermę?
Dobrym i sprawdzonym sposobem dostosowania nadwozia kontenerowego do przewozu produktów wrażliwych na temperaturę jest izolacja kontenera natryskową pianką poliuretanową.
Saappur: Izolacja termiczna budynków inwentarskich
Saappur: Izolacja termiczna budynków inwentarskich
Kurniki budowane w czasach kiedy brakowało na rynku skutecznych materiałów izolacyjnych, ocieplane były tzw. systemem gospodarczym, który polegał na zagospodarowaniu różnego rodzaju odpadków poprodukcyjnych. W zależności od lokalizacji kurników względem zagłębi produkcyjnych stosowano kawałki szmatek, końcówki skarpetek czy pończoch. W innych regionach trociny z obróbki drzewa mieszano z wapnem i mozolnie rozsypywano na stropy, albo rozkładano słomę lub trzcinę, o liściach mieszanych z gliną lepiej nie wspominać. Poza brakiem materiałów kolejnymi ważnymi czynnikami stosowania miernego ocieplenia była tania energia, korzystniejsza koniunktura chowu, własność państwowa większości obiektów i mniejsze ryzyko zachorowań stad hodowlanych.
SAAPPUR: Co lepsze? płyta, czy natrysk pianką?
SAAPPUR: Co lepsze? płyta, czy natrysk pianką?
Tego typu pytania ciągle wracają w naszym kierunku niczym bumerang. Pośród naszych klientów zdania są podzielone. My na swoim koncie mamy wiele realizacji świeżych budynków, które zaraz po postawieniu izolowaliśmy pianką, metoda bezpośrednio na mur.
Izolacja nowego poddasza pianką natryskową Saappur System 101100
Izolacja nowego poddasza pianką natryskową Saappur System 101100
Saappur System 101100 jest zalecony do budynków energooszczędnych i pasywnych, gdzie jest potrzeba wykonania bardziej efektywnej warstwy izolacji. W wypadku tych obiektów, należy wykonać znacznie grubsze warstwy izolacji termicznej. Grubsza izolacja to większy ciężar warstwy izolacyjnej. Stosując Saappur System 101100 unikamy realnego zagrożenia zapadania się izolacji pod własnym ciężarem, a w dalszej konsekwencji powstawania defektów w postaci szczelin powodujących powstawanie mostków termicznych. Natryśnięta pianka poliuretanowa jest materiałem samonośnym. Cała warstwa mocno trzyma się podłoża i nie następuje przemieszczanie się izolacji.
Adaptacja starego poddasza pianką natryskową Saappur System 101100
Adaptacja starego poddasza pianką natryskową Saappur System 101100
Natryskowe ocieplanie poddaszy jest technologią dla każdego, kto ceni komfort, wygodę, ekologię i ekonomiczne rozwiązania. Korzystne warunki mieszkania to: cisza, właściwa temperatura pomieszczeń przy relatywnie niskich kosztach za energię, mniej przeciągów i przedmuchów nawet, kiedy mocno wieje wiatr. Ograniczenie do minimum możliwości pojawienia się pleśni, zmniejsza ryzyko uczuleń i chronicznych chorób płuc, oskrzeli, układu sercowo-naczyniowego, migreny, astmy itp. – są to choroby, które łatwo można nabyć poprzez długie przebywanie w pomieszczeniach gdzie występuje nawet w niewielkim zakresie wilgoć.