WOLF Haus Domy drewniane prefabrykowane

Dane kontaktowe:
32 605 37 00
Budowlana 17 41-100 Siemianowice Śląskie

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 183001

Porady od WOLF Haus

Dom w 3 miesiące? Czy to realna opcja?
Dom w 3 miesiące? Czy to realna opcja?
Budowa domu to marzenie wielu osób, ale sam proces potrafi być czasochłonny i skomplikowany. Coraz więcej inwestorów zastanawia się nad domem prefabrykowanym – rozwiązaniem, które oferuje oszczędność czasu, mniejsze zaangażowanie oraz zminimalizowanie ryzyka opóźnień. Czy rzeczywiście dom można postawić w zaledwie trzy miesiące?
Jak się mieszka w domu z prefabrykatów? Czy to wygodne i trwałe?
Jak się mieszka w domu z prefabrykatów? Czy to wygodne i trwałe?
Budowa domu to poważna decyzja, która wiąże się z dużym nakładem finansowym i długofalowym użytkowaniem. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się domy modułowe, czyli budynki tworzone z prefabrykatów. Producent domów modułowych, firma WOLF Haus, oferuje klientom indywidualnie dostosowane projekty i realizacje. Jakie są opinie osób, które zamieszkały w takich domach?
Ile naprawdę kosztuje budowa domu modułowego?
Ile naprawdę kosztuje budowa domu modułowego?
Domy modułowe stają się coraz bardziej popularnym wyborem dla osób poszukujących szybkich, wygodnych i ekonomicznych rozwiązań. Dzięki prefabrykacji i możliwości budowy w krótkim czasie, domy te oferują wiele korzyści. Poniżej przedstawiamy wszystkie aspekty, które wpływają na koszty budowy domu modułowego, na przykładzie gotowych domów WOLF Haus – pioniera w produkcji domów prefabrykowanych na polskim rynku.
Dom modułowy w stanie deweloperskim, czyli jaki?
Dom modułowy w stanie deweloperskim, czyli jaki?
Obiekty modułowe można wybudować na różnych działkach i w wielu stylach, a także zróżnicować pod względem stopnia wyposażenia w momencie przekazania inwestycji właścicielowi. Wiele osób decyduje się na dom w stanie deweloperskim, dlatego warto wyjaśnić, co to dokładnie oznacza. W tym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na ten temat.
Budowa energooszczędnego domu prefabrykowanego według projektu inwestora
Budowa energooszczędnego domu prefabrykowanego według projektu inwestora
W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i ekonomicznej, coraz więcej osób decyduje się na budowę prefabrykowanych domów energooszczędnych. Za tym rozwiązaniem przemawia zarówno szybkość realizowania inwestycji, jak i znakomite parametry w zakresie energooszczędności. Zdarza się jednak, że wśród projektów proponowanych przez producentów tego typu domów trudno znaleźć taki, który spełnia wszystkie potrzeby inwestora. Jakie ma on wtedy możliwości?
Jakie są zalety domów z prefabrykatów?
Jakie są zalety domów z prefabrykatów?
Marzysz o szybkiej budowie domu bez zbędnego bałaganu? Rozważ technologię prefabrykatów!
Dla kogo dom 2-pokojowy?
Dla kogo dom 2-pokojowy?
Gdy marzenia skierowane są ku idealnemu domowi, często wyobraźnia maluje nam obraz przestronnej rezydencji z licznymi pokojami. W tych marzeniach przewijają się takie pomieszczenia jak dwie łazienki, garderoba, dwie sypialnie, salon, kuchnia, pokój dziecięcy oraz gabinet.
Czy warto wybrać dom z płaskim dachem?
Czy warto wybrać dom z płaskim dachem?
Realizacja projektu domu wymaga podjęcia wielu kluczowych decyzji. Zazwyczaj koncentrujemy się na metrażu, układzie pomieszczeń i elementach estetycznych. Istotny jest również wybór odpowiedniego dachu. W niektórych przypadkach mamy swobodę w tej kwestii, innym razem przepisy dotyczące zabudowy mogą wpływać na wygląd dachu. Czy warto rozważyć dom z płaskim dachem? W jakich sytuacjach taka opcja może być nieosiągalna? Warto zapoznać się z kluczowymi informacjami dotyczącymi tej kwestii.
Czy domy prefabrykowane są ekologiczne?
Czy domy prefabrykowane są ekologiczne?
Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe stoi przed szeregiem wyzwań, w tym zmianami klimatycznymi. Pojawiają się pytania o wpływ na środowisko budynków realizowanych przy użyciu technologii prefabrykacji. Czy domy prefabrykowane są przyjazne dla środowiska?
Domy na zgłoszenie - czy warto?
Domy na zgłoszenie - czy warto?
Od 2022 roku możliwa jest budowa domów na zgłoszenie o powierzchni do 70 m2. To znaczne uproszczenie dla inwestorów, od których w tym wypadku wymaga się jedynie zawiadomienia organów nadzoru budowlanego oraz architekta sprawującego nadzór autorski nad zgodnością realizacji budowy z projektem, o planowanym terminie rozpoczęcia prac budowlanych. Pomysł ten, choć niewątpliwie korzystny dla mocno budżetowych inwestycji, ma jednak kilka pułapek. O czym należy pomyśleć, zanim zdecydujemy się na budowę domu na zgłoszenie?
Jak nie stresować się w czasie budowy?
Jak nie stresować się w czasie budowy?
Według badań przeprowadzonych przez psychologów wynika, że budowa to jedno z tych wydarzeń, które najczęściej ściągają nam sen z powiek. Jak zachować dobre wspomnienia z tego okresu?
Jaką konstrukcję dachu wybrać do domu prefabrykowanego?
Jaką konstrukcję dachu wybrać do domu prefabrykowanego?
Dach jest nie tylko zwieńczeniem bryły budynku, ale również pełni istotną rolę w konstrukcji budynku. Wybór pomiędzy dachem płaskim a spadzistym jeszcze niedawno był przesądzony na rzecz tych drugich, jednak możliwości technologiczne oraz trendy nowoczesnego budownictwa pozwalają zmieniać tę statystykę na korzyść dachów płaskich. O konstrukcji, zaletach oraz możliwościach stropodachów budowanych w technologii prefabrykowanej opowiada Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych w firmie Wolf System.