Braas Akcesoria dachów skośnych
Przejdź do:
Dystrybutorzy
Zobacz firmę w innym dziale:
Dachówki cementowe
Dachówki ceramiczne
Papy izolacyjne
Folie paroszczelne i paroprzepuszczalne
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 92014
Porady od Braas
Czy muszę mieć stopnie kominiarskie na dachu? Wyjaśniamy!
Bezpieczeństwo podczas prac na dachu, zwłaszcza w okolicach komina, jest priorytetem. Stopnie kominiarskie to niezbędne elementy, które umożliwiają bezpieczny dostęp do komina, ułatwiając jego konserwację i przeglądy. Ich montaż jest szczególnie istotny na dachach o stromym nachyleniu (powyżej 25 stopni), co wynika z obowiązujących przepisów budowlanych.
Remont dachu? Pomyśl o wymianie dachówki na kalenicy! Dlaczego warto?
Podczas remontu dachu często skupiamy się na głównych połaciach, zapominając o ważnej, choć często niedocenianej części – kalenicy. To właśnie ona, jako najwyższy punkt dachu, łączący dwie połacie, pełni kluczową rolę w ochronie całego pokrycia. Wymiana dachówek kształtowych na kalenicy to inwestycja, która przynosi wymierne korzyści zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.
Braas - ceramiczne czy betonowe? Wybieramy idealne pokrycie dachowe!
Kiedy nadchodzi czas wyboru pokrycia dachowego, trzeba się zmierzyć z naprawdę trudnym zadaniem. To, na jaki rodzaj dachówki i jaką firmę postawimy, będzie nieść ze sobą daleko idące skutki. Na liście najpopularniejszych, sprawdzonych przez inwestorów firm znajduje się marka Braas, oferująca m.in. bardzo chętnie kupowane dachówki ceramiczne i betonowe. No właśnie – ale które z nich wybrać?
Dobry dekarz: na co zwrócić szczególną uwagę przed podjęciem decyzji?
Budowanie domu to proces składający się z wielu etapów, a montaż dachu stanowi jego kulminację. Wieloletnia trwałość i idealne dopasowanie pokrycia dachowego zależą od kilku kluczowych czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia jakość użytych materiałów. Nie mniej istotny jest jednak wybór odpowiedniego dekarza – doświadczonego i profesjonalnego. Jak więc znaleźć takiego specjalistę? Na co szczególnie zwrócić uwagę wybierając ekipę dekarską, aby móc cieszyć się solidnym dachem zapewniającym bezpieczeństwo na wiele lat?
Warstwa wstępnego krycia kluczowym elementem konstrukcji dachu
Bezpieczeństwo towarzyszy nam na co dzień, a jednym z jego kluczowych aspektów jest zapewnienie stabilnej i solidnej konstrukcji dachu w naszych budynkach. Jest to szczególnie istotne, zwłaszcza biorąc pod uwagę specyfikę klimatu, w którym żyjemy. Nasze dachy muszą stawić czoła deszczom, śniegowi i wiatrowi, dlatego niezwykle ważne jest zastosowanie podwójnego systemu pokrycia dachów skośnych, który obejmuje pokrycie zasadnicze (jak dachówki) oraz warstwę wstępnego krycia, czyli membrany lub papy.
Czym zabezpieczyć dach, gdy budowa się przedłuża? Rola poszycia uszczelniającego
Warstwę wstępnego krycia, czyli poszycia uszczelniającego, montuje się na krokwiach dachowych. Zabezpiecza nasz dom w czasie budowy przed wiatrem i wilgocią, i zapewnia mu odpowiednią wentylację. Jaki materiał wybrać do wykonania jej: papę czy membranę? Podpowiadamy, w jakich sytuacjach sprawdzają się oba te materiały.
Kiedy warto zamontować zabezpieczenia przeciwśniegowe na dachu?
Zimowy krajobraz pokryty śniegiem potrafi wyglądać pięknie, ale intensywne opady mogą być prawdziwym zagrożeniem dla dachu budynku. Choć przepisy prawa nie nakazują montażu odpowiednich zabezpieczeń, odpowiedzialny właściciel domu powinien je zainstalować.
Warunki pogodowe a bezpieczeństwo prac dekarskich
Okres jesienny wydaje się być ostatnim momentem na zamknięcie budowy domu w stanie surowym. Ostatnim etapem zwykle jest wykonanie pokrycia dachowego. Niestety, jesień bywa kapryśna, co sprawia, iż nie zawsze można wykonać niezbędne prace na wysokości. Co więcej, niekorzystne warunki pogodowe mają negatywny wpływ na samo pokrycie dachowe.
Taśma uszczelniająca niezbędna w pracy dekarza
W pracy dekarza wszelkie załamania połaci, komin, okna dachowe oraz inne elementy ingerujące w połać są potencjalnym "punktem krytycznym". Niewłaściwa obróbka czy użycie materiału, który z czasem traci właściwości uszczelniające, powodują, że dach traci jedną z najistotniejszych funkcji, czyli SZCZELNOŚĆ. I tu z pomocą przychodzą taśmy uszczelniające, których nie może zabraknąć na liście zakupów materiałów do budowy dachu.
Jak wybrać dobrego dekarza?
Pierwsze ciepłe dni każdego roku przypominają nam, jak bardzo pragniemy własnego domu i bliższego kontaktu z naturą. Wiele osób właśnie wtedy kupuje ziemię, a jeśli ją ma, zaczyna intensywnie pracować nad szczegółami budowy oraz szukaniem wykonawców. Jednym z najważniejszych etapów budowy domu jest dach.
Jak znaleźć i wybrać dobrego dekarza?
Jak znaleźć dobrego dekarza jest jednym z pierwszych pytań, jakie pada przy szczegółowym planowaniu budowy domu lub remontu dachu. Czy powinna to być ekipa ogólnobudowlana? Czy może jednak specjalistyczna ekipa dekarska? I czym należy kierować się przy wyborze?
Akcesoria dachowe - w co warto zainwestować?
"Pewny dach nad głową" - to hasło, które powinno przyświecać każdemu inwestorowi przy wyborze pokrycia dachowego. Czy ma być to dachówka betonowa, ceramiczna a może blachodachówka? Samo wybranie rodzaju pokrycia dachowego już budzi wiele emocji. A co z pozostałymi elementami tj. warstwą wstępnego krycia, taśmą uszczelniająco-wentylacyjną? W jakie inne akcesoria dachowe warto zainwestować? Ten temat wielu inwestorów bagatelizuje. A dach to nie tylko dachówka, ale cały system, który musi ze sobą współpracować i wzajemnie się uzupełniać.