Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Kampania STIEBEL ELTRON "STOP SMOG"

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-11-06

Smog to nienaturalna mgła, która powstaje wskutek działalności człowieka. Co truje ludzi? Fabryki, spaliny samochodowe, palenie węglem, drewnem, śmieciami i innymi paliwami stałymi w piecach. Zanieczyszczenie powietrza jest szczególnie odczuwalne w bezwietrzne dni, ponieważ brak wiatru uniemożliwia rozrzedzenie się mgły smogowej.

Początek sezonu grzewczego oznacza konieczność ogrzewania, a dymiące kominy to nasza codzienność. Do powietrza, którym oddychamy, dostaje się zwiększona ilość pyłów PM10 i PM2,5. Oddychanie fatalnym powietrzem wpływa negatywnie na nasze zdrowie.

Pyły PM2,5 są drobniejsze i bardziej niebezpieczne dla naszego organizmu od pyłów PM10. Docierają do układu oddechowego oraz krwionośnego. Dużo dłużej zostają w naszym organizmie. W takiej sytuacji wszelkie formy aktywności na wolnym powietrzu, szczególnie uprawianie sportu są odradzane.

Bezpośrednie i pośrednie efekty smogu są zatrważające: wzrost zachorowań na alergię, astmę, choroby kardiologiczne i nowotworowe, obniżenie odporności i umieralność człowieka. Pyły przenikają do wody, gleby i roślin. Jemy skażone mięso zwierząt, które wzrastały w takim środowisku.

Stop, czyli co można zrobić?

Przede wszystkim dbać o środowisko naturalne w każdy możliwy sposób. Jednym z nich jest likwidacja wysokiej emisji zanieczyszczeń. To określenie oznacza wymianę starych pieców w domach na nowoczesne systemy grzewcze, które nie zanieczyszczają powietrza.

Budowa nowego domu?

Przy wyborze tradycyjnego systemu grzewczego trzeba zaplanować i zainwestować w grzejniki oraz specjalne pomieszczenie na kotłownię oraz komin. Przyłączenie gazu, kupno i składowanie węgla, czy drewna kosztuje. Niemałe koszty są związane również z kupnem i instalacją grzejników w każdym pomieszczeniu, wybudowaniem komina spełniającego odpowiednie normy.

Trzeba policzyć wszystkie koszty materialne i niematerialne i zastanowić się, czy nie warto jednak postawić na niezależność energetyczną i zainwestować w ekologiczną pompę ciepła.

STOP SMOG: specjalna oferta

Dlatego w kampanii STOP SMOG firma STIEBEL ELTRON przygotowała szereg kompletnych pakietów z pompami ciepła powietrze-woda i solanka-woda różnych mocy, także z opcją chłodzenia budynku oraz wentylacji i rekuperacji.

Dokładnie skonfigurowane pakiety posiadają potencjał, który można szybko wykorzystać i zastosować w starym i nowym budownictwie. Łączą wysoką jakość z pierwszorzędną wydajnością i bardzo atrakcyjnym stosunkiem ceny do wydajności.

źródło i zdjęcia: Stiebel Eltron

Pozostałe promocje
Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum