Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jakościowa zmiana w termicznych izolacjach budowlanych
Termo Organika, dostarcza na rynek budowlany kompletny system ociepleń. Jest to zestaw materiałów, który pozwala na stworzenie odpowiedniej ochrony cieplnej ścian budynku.

Idea szklenia statycznego na sucho – STV
STV – suche szklenie statyczne to innowacyjna technologia klejenia szyb wykorzystywana w procesie produkcji okien. Tajemnica STV kryje się w specjalnie opracowanej taśmie, która w procesie ekstruzji trwale przymocowywana jest do przylgi skrzydła.

Jak dobrać izolację techniczną?
Izolacja instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych czy sanitarnych spełnia wiele ról. Nie tylko pozwala ona zminimalizować straty energii, ale również przeciwdziała skraplaniu wody, chroni instalację czy wręcz pozwala wyeliminować hałas generowany przez rury. Jednak warunkiem jej prawidłowego działania jest odpowiednie dopasowanie do konkretnej sytuacji. O tym jak to zrobić mówi ekspert z firmy Armacell.

Szyby, które zapewnią ciepło w domu
Chociaż możemy cieszyć się jeszcze całkiem dobrą, jak na tę porę roku aurą, to niebawem za oknami zapanują minusowe temperatury. W taką pogodę miło jest wrócić do domu, w którym panuje przyjemne ciepło. Zapewnienie w budynku komfortu cieplnego nie musi jednak oznaczać wysokich rachunków za ogrzewanie.

Ogród zimowy - zatrzymaj lato na cały rok
Popularny wśród mieszkańców trend budowania ogrodów zimowych pozwoli nie tylko cieszyć się roślinnością, kiedy przyroda przyroda za oknem zapadła w zimowy sen, ale także obserwować ogród zmieniający się pod wpływem pór roku.

Perfekcyjne uszczelnianie, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze silikonów
Kuchnia i łazienka to wyjątkowe pomieszczenia w domu, odróżniające się na tle pozostałych nie tylko przeznaczeniem.

Kompleksowe rozwiązanie instalacji solarnej
Polski rynek kolektorów słonecznych znalazł się w tym roku na czwartym miejscu pod względem sprzedaży w Europie, z łączną powierzchnią zainstalowanych kolektorów prawie 203 tys. m2. Dynamicznemu wzrostowi towarzyszy doskonalenie technologii, od których wymaga się coraz większej intuicyjności obsługi. Odpowiedzią na rosnące potrzeby firm montażowych jest zintegrowany zasobnik solarny Kairos Macc firmy Ariston z wbudowaną grupą hydrauliczną i sterownikiem SENSYS.

Instalacje klimatyzacyjne i solarne: izolacja w dobrej formie
Lato to dla instalacji klimatyzacyjnej i solarnej okres intensywnej eksploatacji. Dlatego też, po kilku miesiącach wzmożonej pracy, warto przyjrzeć się stanowi izolacji chroniącej rury tak, by była ona gotowa na następny sezon.

Okucia okienne – co warto o nich wiedzieć?
Wysoka jakość i elegancki wygląd to cechy, które bardzo często bierzemy pod uwagę przy wyborze okien. Zdecydowanie rzadziej interesujemy się okuciami, w jakie została wyposażona stolarka. Tymczasem to właśnie od tych elementów w dużej mierze zależy czy nasze okna będą funkcjonalne.

Drewno czy jest lepszy materiał na okna?
Drewno zapewnia naszym pomieszczeniom korzystny mikroklimat, ponieważ oddycha i przyczynia się do częściowej regulacji wilgotności w pomieszczeniu. Ponadto drewno pochłania część wilgoci z pomieszczenia w razie jej nadmiaru, a oddaje w razie niedoboru.

O krok przed zimą - ochrona i pielęgnacja kostki brukowej
Wraz z nadejściem sezonu zimowego, co roku powracają do rozwiązania te same problemy dotyczące nawierzchni, którą wyłożone są ścieżki i inne powierzchnie użytkowe znajdujące się wokół naszego domu. Martwią nas odbarwienia pojawiające się na kostce brukowej, czy uszkodzenia wywołane skutkami mrozu lub zalegającym śniegiem. By nie dopuścić do powstania niekorzystnych zmian i wiosną móc cieszyć okno barwnym szlakiem, prace zapobiegawcze należy podjąć jeszcze przed nadejściem zimy. Na co zwrócić uwagę radzi firma Polbruk.

Co to jest konsystencja mieszanki betonowej i czym różni się od urabialności?
Konsystencja mieszanki betonowej, a jej urabialność to dwa często mylone ze sobą terminy. Oba dotyczą świeżego betonu. Czym jest pierwsza, a co wpływa ną tę drugą? Kwestie te wyjaśnia Paweł Madej z Centrum Badania Betonów Lafarge.

Przygotuj dom do zimy z firmą Termo Organika
Termomodernizacja, czyli docieplenie to wciąż najlepsza gwarancja optymalnej temperatury wnętrz pomieszczeń mieszkalnych oraz oszczędności pieniędzy na ogrzewaniu.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając drewniane okna?
Drewno od wielu lat jest bardzo popularnym materiałem stosowanym do produkcji stolarki okiennej. Mimo konkurencji z tańszymi odpowiednikami z PCV okna drewniane wciąż mają mnóstwo zwolenników za sprawą unikalnych właściwości naturalnego surowca.

Jakie są wady i zalety ogrzewania podłogowego?
Ogrzewanie podłogowego to energooszczędny sposób na zapewnienie optymalnej temperatury w każdym domu. Zanim jednak zdecydujemy się na unowocześnienie dotychczasowej instalacji grzewczej warto poznać zarówno wady, jak i zalety dostępnych na polskim rynku systemów ogrzewania podłogowego. Ich krótką charakterystykę przedstawia Krzysztof Kaczmarek, ekspert z firmy TECE.